• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گزارش تصویری » جشن روز پیروزی، مهم ترین عید کشور روسیه / گزارش تصویری
  کد خبر : 563128

  جشن روز پیروزی، مهم ترین عید کشور روسیه / گزارش تصویری

  جشن روز پیروزی، مهم ترین عید کشور روسیه / گزارش تصویریReviewed by Aryan on May 13Rating: روسیه شصت و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی و ادای احترام به جانبازان را جشن خواهد گرفت. جانبازان صلح را  به این کشور برای سالهای زیادی تقدیم کردند. این روز برای همه شهروندان روسیه به یک نماد جشنواره…

  جشن روز پیروزی، مهم ترین عید کشور روسیه / گزارش تصویریReviewed by Aryan on May 13Rating:

  روسیه شصت و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی و ادای احترام به جانبازان را جشن خواهد گرفت. جانبازان صلح را  به این کشور برای سالهای زیادی تقدیم کردند. این روز برای همه شهروندان روسیه به یک نماد جشنواره های مردمی، صلح و آتش بازی جشن تبدیل شد. 
  راهپیمایی با شکوه ،نثار تاج های گل بر قبرنظامیان، رژه ها با حضور یا بدون حضور تجهیزات نظامی یک رسم خوبی در زمان شوروی پایه گذاری شد که ویژگی ثابت آن در روز جشن پیروزی امسال نیز استفاده خواهد شد. مثل همیشه جشن گیری روز پیروزی در شهرهای مختلف ویژگی های خاص خواهد داشت. 

  همه چیز برای جانبازان

  در شهر یکاترینبورگ جانبازان در چنین رژه پیروزی مهم شرکت خواهند کرد. به گفته یاروسلاو راشوپکین، رئیس سرویس مطبوعاتی منطقه نظامی مرکزی، یکاترینبورگ تنها شهری است که در آنجا جانبازان در رژه جشن از برابر صف راهپیمایی می کنند. 
  جانبازانی که در بیمارستان های منطقه ای معالجه را می گیرند، فراموش نشده اند و پس از رژه های اصلی در مرکز شهر یکاترینبورگ، در بیمارستان “رژه در مینیاتور” با حضور نظامیان واحد های پادگان یکاترینبورگ و همچنین دانش جویان مدارس کادت شهری برای این بیماران برگزار خواهد شد.
  مراسم با رقص سبکهای قدیمی برای جانبازان در شهر یاروسلاو برگزار خواهد شد چون که این نسل مسن نه فقط توانایی به انجام کارهای امکان ناپذیر در جبهه بلکه توانایی لذت بردن از زندگی حتی در سخت ترین زمان، رقص کردن تانگو و والس و خواندن ترانه های  جاودانه سال های جنگ دارد.

  مقامات شهر کیروف در این روز پیروزی به  جانبازان توجه خاصی را مبذول خواهند داشت. در مرکز شهر چادر “سلامتی” زده خواهد شد  که  در آنجا از جانبازان معاینه پزشکی دقیق به طور رایگان به عمل خواهد آمد.  
  در شهر تومسک راهپیمایی ویژه ای برگزار خواهد شد که شرکت کنندگان آن پرتره های از سربازان مرحوم در دست خواهند داشت. برگزار کنندگان این راهپیمایی از شبکه  تلویزیونی محلی سوال بلاغی را می کنند: “سربازان برای همیشه از دنیا می روند. دهها سال خواهد گذشت پس فرزندان ما در رژه روز پیروزی چه افرادی را خواهند دید؟”

  تانکها، شلیک توپها و آتش بازی

  شلیک از توپهای دژ ناریشکینقلعه پتروپاولاف یکی از نمادهای روز پیروزی است که نقطه اوج جشن گیری در شهر سنت پترزبورگ خواهد شد. این شهر با وجود تغییر نام خود همیشه لنینگراد ، یک شهرقهرمان  باقی خواهد ماند. این شهر مورد محاصره و اشغال قرار گرفته بود و در نهایت سپس آزاد و صلح آمیز شد.

  در برخی از شهرها در چارچوب رژه نظامی برنامه های جدید برگزار خواهد شد.  به عنوان مثال، در شهر نیژنی نووگورود  برای اولین بار سیستم های پرتاب چند موشک “توفان” نمایش خواهد شد و خودروی  زرهی “سیاه گوش” در خیابان شهر روستوف خواهد رفت که تا به حال در شهر اصلا حرکتی نکرده بود.

  رژه در شهر ولگوگراد یک نوع بازسازی بخش تاریخی خواهد بود که در طی آن نظامیان با لباس عصر شهر قهرمان استالینگراد در راس ستونهای راهپیمایی  قرار خواهند گرفت و تانک معروف T-34 رهبری ستون های مکانیزه را بر عهده خواهد گرفت.  سه گروهان “تاریخی” در رژه ناوگان اقیانوس آرام در شهر ولادی وستک شرکت خواهند کرد.
  ناوگان دریای سیاه، روز پیروزی را با آتش بازی و شلیک توپخانه از ناوگانها در سواستوپل کریمه جشن خواهد گرفت. این شهر نمادی از مقاومت در بسیاری از جنگ های ما به خصوص در طول جنگ بزرگ میهنی شد.  ناوگانها در شهر آستراخان مسئول آتش بازی بر فراز دریای خزرخواهند بود.

  نمایشگاه ها، مسابقات، خلبانی درجه عالی

  نمایشگاه های اتومبیل های عصر جنگی  در چندین شهر روسیه، به ویژه در وورونژ و یاروسلاول برگزار خواهد شد. اتومبیل های قدیم در شهرهای ایژفسک، تومسک، کراسنودار و ولگوگراد نیز در رژه ها و راهپیمایی ها شرکت خواهند کرد. در شهر یاشکار اولا نمایشگاهی تجهیزات نظامی برگزار خواهد شد.
  ساکنان شهرهای کاراچایفسک و مایکوپ می توانند در روز جشن پیروزی مسابقه اسب سواری تماشا کنند. در جمهوری چچن علاقمندان در مسابقات چکرز و مسابقات بلند کردن دمبل ها شرکت خواهند کرد. ساکنان شهر سوچی می توانند در این روز آهنگهای آوازکنندگان قزاق را گوش کنند و البته، در شهر کوبان،  پایتخت منطقه کراسنودارمی توان خود قزاقها را ملاقات کرد.
  برگزارکنندگان جشن در شهر پیاتیگورسک تصمیم گرفتند در آسمان شهر شبیه سازی جنگ هوایی را انجام  و عملیات خلبانی درجه عالی  نشان دهند. ساکنان شهر سامارا نیز خلبانی درجه عالی را در آسمان تماشا خواهند کرد.
  در شهر یاروسلاول 500  بالن هیکل چهار متری کبوتر بزرگ سفید، ساخته شده از هزار بالن را  به آسمان بلند خواهد کرد. بالون با آرم شهر به آسمان در شهر ریازان  پرواز خواهد کرد که بر فراز شهر روبان بزرگ گئورگی را خواهد کشید. 

  رژه و دقیقه سکوت سراسری روسیه

  برنامه های جشنی مسکو می توان در مدت  طولانی ذکر کرد. تعداد اقدامات عظیمی به  230 می رسد. اما اگرما کل تعداد اقدامات تحت حمایت شهرداری ها، شوراهای منطقه ای و سازمان های مختلف اجتماعی را حساب کنیم آن به بیش از12 هزار خواهد رسید. طبق  محاسبات کمیته روابط عمومی پایتخت، حدود 8 میلیون نفر (آخرین سرشماری 11 میلیون نفر از ساکنان پایتخت را حساب کرد) در این برنامه های جشنی شرکت خواهند کرد. تمام پارک ها و میدان های مرکزی  شهر برای برگزاری جشنواره های مردمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
  رژه در میدان سرخ با حضور 14 هزار نظامی از مهمترین رویدادهای روز جشن پیروزی نه فقط برای شهر مسکو بلکه برای کل کشور ما خواهد بود. هزار و پانصد نفر از جانبازان که یک سوم از آنها جانبازان مقیم مسکو می باشند برای حضور در این رژه دعوت شدند.

  طبق معمول در تمام شهرهای دیگر روسیه مراسم سنتی رژه در ساعت  10:00 صبح به وقت محلی آغاز می شود و حدود 45 دقیقه طول خواهد کشید.  در ساعت 22.00 شب پس از اتمام کل بروامه های جشن، شلیک از 30 توپ انجام خواهد گرفت.  در ساعت 18.55 عصر به وقت مسکو در شبکه های فدرال یک دقیقه سکوت در یادرود مبارزان علیه فاشیسم را اعلام خواهد شد.


   

    
    
    
   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   
   
   
    
    
    
   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   
   
   
    
    
    
   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   
   
   
    
    
    
   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   
   
   
    
    
    
   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   
   
   
    
    
    
   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   
   

   
   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.