• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » لیگ برتر، دانشگاهی آزاد با کنکور دولتی!
  کد خبر : 560521

  لیگ برتر، دانشگاهی آزاد با کنکور دولتی!

  لیگ برتر، دانشگاهی آزاد با کنکور دولتی!Reviewed by Aryan on May 11Rating:   غلامرضا بهروان در جدیدترین مصاحبه اش گفته است« سه تيم آلومينيوم هرمزگان، پيکان قزوين و گهر دورود به ليگ برتر راه يافتند که هر سه تيم بايد امکانات‌شان را حرفه‌اي‌تر کرده و به حد استانداردهاي ليگ برتر برسانند. ما از ابتداي سال…

  لیگ برتر، دانشگاهی آزاد با کنکور دولتی!Reviewed by Aryan on May 11Rating:

  فوتبال

   

  غلامرضا بهروان در جدیدترین مصاحبه اش گفته است« سه تيم آلومينيوم هرمزگان، پيکان قزوين و گهر دورود به ليگ برتر راه يافتند که هر سه تيم بايد امکانات‌شان را حرفه‌اي‌تر کرده و به حد استانداردهاي ليگ برتر برسانند. ما از ابتداي سال گذشته به تمامي باشگاه‌هاي ليگ دسته يکي اعلام کرديم که اگر در پايان رقابت‌هاي اين فصل بتوانيد مجوز حضور در ليگ برتر را کسب کنيد، اين مجوز قطعي نخواهد بود و حضور شما در ليگ برتر منوط به داشتن امکانات حرفه‌اي و استاندارد در حد ليگ برتر است.»

  این اظهارات سرپرست کمیته مسابقات در نوع خود شنیدنی است. سالهاست لیگ دسته اول به عنوان یک کنکور جهت رسیدن به لیگ برتر در نظر گرفته شده. کنکوری که تنه به تنه کنکور دانشگاه سراسری می زند و بر اساس آن هرکس که بالاترین نمره را کسب کند دانشجو می شود.این اما همه ماجرا نیست. لیگ برتر دانشگاه آزاد است. تو ناچاری علاوه بر کسب نمره قبولی در کنکور، پول و امکانات برای شهریه هم داشته باشی.

  کاش بهروان که حالا به تب و تاب افتاده و این اظهارات را مطرح می کند در لیگ آزادگان تمهیدات لازم را می اندیشید تا دانش آموزی که « دیپلم» ندارد حتی نتواند به کنکور وارد شود که بعد اگر از روی توانایی یا قضا و قدر به نمره دلخواه رسید مدعی ورود به دانشگاه باشد!

  روزهایی که تیم استان خود او- نساجی- در باتلاق به مصاف رقبا می رفت شان بازی هایی که کنکور دسته برتر هستند زیر سئوال بود. کاش یک بار برای همیشه این معضل را رفع کنند. دسته اول را ولو با ده تیم برگزار کنید اما ده تیمی که که هر کدامشان لیگ برتری شد چشم بسته داشته هایش را تایید کنید. اجباری نیست 28 تیم در دوگروه با هم بجنگند و در لیگی فرسایشی پنجه در پنجه هم بیاندازند که ماحصلش سودی برای فوتبال ایران ندارد.کیفیت سالهاست فدای کمیت شده است.

  دورودی ها روز بازی پلی آف همه جای ورزشگاه پلاکارد نصب کرده و گفته بودند عادل فردوسی پور از ماندن تیم در دورود حمایت کند! عادل این روزها انگاربرای خیلی ها مدعی العموم تیم های درحال فروش و واگذاری است اما باید پرسید ماندن به چه قیمتی؟با احترام به همه هواداران لرستانی می پرسیم آنجا آیا می تواند میزبان تیم های لیگ برتری باشد؟ ورزشگاه عجیب و غریب بروجرد نشان داد که فقر امکانات تا چه اندازه استعدادهای آن دیار را تهدید می کند.

  بازی های لیگ برتر زیر ذره بین رسانه های حتی خارج از کشور قراردارد. نباید اجازه داد ماجرای زمین حافظیه و فینال حذفی باردیگر تکرار شود.

  این صعود می تواند تلنگری به مسئولان آن شهر و استان باشد که همه زیر ساخت ها را آماده کنند تا اگر روزی بازهم تیم هایشان به این سطح رسیدند به دلیل نداشتن شهریه و امکانات از حضور در دانشگاه بازنمانند.شاید در شرایط فعلی بهترین اتفاق برای لرستانی ها این باشد که ابتدا تکلیف مالکیت تیم را با عابدینی مشخص کنند. هر چند مسئولان دورود مدعی مالکیت تیم هستند اما در همه اسناد فدراسیون ،عابدینی به عنوان مالک شناخته شده و باید با جلب رضایت او تیم را بخرند. آنگاه با تعیین اسپانسر وحامی مالی ، بازی ها را در تهران برگزار کنند و در کنار آن امکانات لازم را هم در شهر خود فراهم سازند تا از فصل بعد بتوانند میزبان رقابت ها باشند.
  نوشته توسط محمد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.