• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ما ایرانی ها خیلی مهمان نوازیم
  کد خبر : 559527

  ما ایرانی ها خیلی مهمان نوازیم

  ما ایرانی ها خیلی مهمان نوازیم Reviewed by Aryan on May 10Rating: سایت گل – مجيد جلالي كه براي اهداف بلندمدت و قهرمان كردن فولاد خوزستان در ليگ برتر ايران و حتي ليگ قهرمانان آسيا به اهواز رفته بود حالا شرايطي پيدا كرده كه به چيزي جز رفتن از فولاد فكر نمي‌كند. جلالي كه حدود…

  ما ایرانی ها خیلی مهمان نوازیم Reviewed by Aryan on May 10Rating:

  جلالی

  سایت گل – مجيد جلالي كه براي اهداف بلندمدت و قهرمان كردن فولاد خوزستان در ليگ برتر ايران و حتي ليگ قهرمانان آسيا به اهواز رفته بود حالا شرايطي پيدا كرده كه به چيزي جز رفتن از فولاد فكر نمي‌كند. جلالي كه حدود 2.5 سال است در فولاد كار مي‌كند اگرچه نمي‌خواهد بيان كند كه نتايج هفته هاي اخير فولاد مشكوك است اما آنها را عجيب مي داند و به همين دليل تصميم به رفتن گرفته تا برنامه‌هايش نيمه‌كاره‌ رها شود.این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:
   آقاي جلالي! چه خبر؟
   فعلا هيچ خبري نيست. تمرين مي‌كنيم تا آخرين بازي را هم انجام دهيم.

  بعد از آخرين بازي چه اتفاقي مي‌افتد؟ ظاهرا بحث جدايي‌تان از فولاد جدي شده.
   بعد از آخرين بازي هم در مورد آينده تصميم مي‌گيريم. جدايي من از فولاد تقريبا جدي شده اما بعد از بازي آخر جدي‌تر هم خواهد شد.
  از اينكه شنيده‌ايد فولادي‌ها قبل از اينكه فصل به پايان برسد، با مربيان ديگري صحبت كرده‌اند، ناراحت هستيد؟
   نه، من طبيعت فوتبال را مي‌شناسم و از اين مساله ناراحت نيستم اما من كارم را اينجا برنامه‌ريزي كرده بودم و براي هدف‌هاي خيلي خيلي بزرگ آمده بودم. براي اين كار هم خيلي هزينه كردم و خودم خيلي ريسك كردم. دوست داشتم به هدف‌هاي‌مان برسم و بعد بروم اما هميشه اينطور نيست كه همه چيز آنطور كه دلمان مي‌خواهد پيش برود. من از اين بابت متاسف و ناراحت هستم و دوست داشتم كارم اينجا خيلي بزرگ و خوب تمام شود.
   ظاهرا براي باشگاه فولاد و كلا فوتبال خوزستان برنامه بلندمدتي داشتيد.
   بله، من كارم را كاملا در 5 سال مرحله‌بندي و برنامه‌ريزي كردم. در اين 5 سال تا سال دوم آمدم. گاهي اوقات كارم سخت پيش مي‌رفت و بعضي وقت‌ها براي چاره‌گشايي در زماني كه به چالش مي‌خورديم دستمان خيلي باز نبود اما با اين حال تا پاي دوم برنامه خوب داشت پيش مي‌رفت. تا 8-7 بازي قبل هم كار خوب پيش مي‌رفت اما نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد كه يكدفعه همه چيز جور ديگري شد.
   باخت‌هاي اخير فولاد …
   متاسفانه برايش جواب پيدا نكرده‌ام. برايم خيلي خيلي مهم است. كار خيلي خوب پيش مي‌آمد و هدف نهايي اين بود كه با فولاد قهرمان آسيا شوم و بعد بروم. شايد يك فكر 5 ساله مي‌خواست. همه كارها را برنامه‌ريزي كردم و همانطور كه گفتم تا 7 هفته قبل كارها داشت خوب پيش مي‌رفت اما معلوم نشد چه اتفاقي افتاد. ما ششم بوديم و شانس زيادي براي چهارمي داشتيم. صبا را 4- صفر برديم، نمي‌دانم چه شد بعد از اين بازي همه چيز اينجا يك طور ديگر شد. خيلي كلافه‌ام. خيلي برنامه‌ريزي كردم. 12 گل خورديم كه قابل هضم نيست. اصلا نمي‌توانم چيزهايي كه فكر مي‌كنم را باور كنم.
   بعد از اينكه اعلام كرديد از فولاد جدا مي‌شويد، پيشنهادي به شما نشده؟
   از دوشنبه يكي دو تلفن داشتم اما بيشتر راغب هستم زماني را صرف بازسازي خودم كنم. احساس مي‌كنم خيلي به استراحت نياز دارم.
   مي‌خواهيم كمي به عقب‌تر برگرديم، به وقتي كه در پاس بوديد. معمولا وقتي شخصي به عنوان جانشين ديگري انتخاب مي‌شود آن نفري كه مي‌رود خيلي پيگير است تا بداند جانشينش چه قابليت‌هايي دارد و چرا به جاي او انتخاب شده. در پاس همدان شما تيم را قهرمان كرديد اما فصل بعد مصطفي دنيزلي را آوردند و تيم را با او به ليگ قهرمانان آسيا فرستادند كه او هم نتوانست در اين مسابقات كاري از پيش ببرد. الان در پرسپوليس هم عملكرد چندان جالبي ندارد. مي‌خواستيم بدانيم مجيد جلالي فكر مي‌كند ايراد از كجا است؟
  من چون اشرافي به مسائل درون پرسپوليس ندارم نمي‌توانم در اين مورد صحبت كنم. من در مورد مشكلات پرسپوليس نه مي‌توانم صحبتي كنم، نه قضاوتي.
   اما به هر حال شما تا حدودي از دنيزلي شناخت پيدا كرديد.
  آن زمان كه من از پاس آمدم بيرون واقعا خودم را كنار كشيدم و اگر يادتان باشد حدود 8 ماه به هيچ تيمي نرفتم البته در آن زمان در مورد نقد كار دنيزلي بحث‌هايي بود. خود بچه‌ها و مربيان چيزهايي مي‌گفتند اما من پيگير نبودم. چون لزومي براي اين كار نمي‌ديدم. من كارم را در پاس كرده بودم و به يكسري مسائل رسيدم كه همه آنها را به هيات مديره گفته بودم اما آنها براي رفع مشكلات زماني اقدام كردند كه دنيزلي آمد. در حالي كه من گفته بودم اگر نصف اين اقدامات انجام شود تيم راه مي‌افتد. شايد اين ايراد ما ايراني‌ها است كه خيلي ميهمان نواز هستيم. وقتي دنيزلي آمد مشكلات پاس حل شد، وقتي كی روش آمد مشكلات تيم ملي حل ‌شد و… ببينيد، وقتي كه مديري براي آمدن يك مربي بيش از حد لازم هزينه مي‌كند به نحوي پاي خودش هم گير است و حمايت‌هايش هم بيش از حد عرف مي‌شود. منظورم دنيزلي نيست، كلي مي‌گويم. اما وقتي مربي ارزان مي‌آورند مي‌گويند ارزان است راحت كنارش مي‌گذارند چون وقتي مربي گران مي‌آورند اگر كنارش بگذارند بايد هزينه هاي زيادي بپردازند. اين تجربه سي و چند ساله من است. باز هم مي‌گويم به طور كلي مي‌گويم و منظور خاصي ندارم.
  به هر حال شما به عنوان يك كارشناس مي‌توانيد در مورد دنيزلي نظر بدهيد.
   نه، الان خوب نيست. دنيزلي يك مربي است و مربي خوبي هم هست اما زماني تيم به چالش‌هايي مي‌افتد كه حل آن در حيطه يك مربي نيست البته همه از چشم مربي مي‌بينند اما عملا حل مشكلات از حيطه مربي خارج است.
   شايد اين اتفاق براي مربياني مي افتد كه در وسط راه هدايت تيم را بر عهده مي‌گيرند…
   نه مي‌تواند براي مربي چند ساله هم باشد، مثل كار خودم در فولاد. من در 7-6 هفته اخير به مشكلاتي رسيدم كه در طول حضورم در خوزستان نبوده. يك چيزهايي هم مي‌گويند اما قبول نمي‌كنم چون نمي‌خواهم آدم بدبيني باشم. در هر صورت حلش از عهده من در اين مقطع زماني خارج است. شايد اگر اول فصل بود مي‌شد آن را حل كرد اما آخر فصل نمي‌شود. مشكلات پرسپوليس را نمي‌دانم اما شايد چنين چيزي باشد.
   مثلا اينكه يك عده نبايد باشند؟
  يك عده نبايد باشند، يك كارهايي نبايد انجام شود و البته يك كارهايي هم بايد انجام شود. الان اگر حرف بزنم خيلي خوب نيست اما شايد بعدا خيلي حرف‌ها را زدم.

  نوشته توسط محمد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.