• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حشرات و خزندگان و دوزیستان , علمی و فضایی » تهیه کاتالوگی از همه مورچه های جهان
  کد خبر : 5595

  تهیه کاتالوگی از همه مورچه های جهان

  تهیه کاتالوگی از همه مورچه های جهانReviewed by Aryan on May 15Rating: دانشمندان آکادمی علوم کالیفرنیا در حال تکمیل پروژه ای هستند که طی آن قرار است از تمامی 12 هزار گونه شناخته شده مورچه ها در جهان تصاویری دیجیتال با جزئیاتی بسیار بالا به ثبت برسد. “برایان فیشر” محقق ارشد این پروژه معتقد است…

  تهیه کاتالوگی از همه مورچه های جهانReviewed by Aryan on May 15Rating:
  دانشمندان آکادمی علوم کالیفرنیا در حال تکمیل پروژه ای هستند که طی آن قرار است از تمامی 12 هزار گونه شناخته شده مورچه ها در جهان تصاویری دیجیتال با جزئیاتی بسیار بالا به ثبت برسد.
  “برایان فیشر” محقق ارشد این پروژه معتقد است مورچه ها حشراتی شگفت انگیز هستند زیرا پیش از انسانها توانستند روشهای کشاورزی را ابداع کنند.

  تا کنون در پروژه Antweb از بیش از پنج هزار گونه از مورچه های موجود در جهان عکاسی شده است. فیشر اکنون در نظر دارد با سفر به دور دنیا از مورچه هایی که در موزه ها نگهداری می شوند نیز عکسهایی با بزرگنمایی بالا به ثبت برساند.

  برای ثبت چنین تصاویری محققان از نرم افزاری به نام “اتومونتاژ سه بعدی” استفاده می کنند که این نرم افزار می تواند 30 عکس مختلف را از مورچه به ثبت رسانده و آنها را با یکدیگر ترکیب کند. هر یک از این تصاویر از نقطه تمرکز متفاوتی برخوردار بوده و می تواند جزئیات زیادی را از این حشرات نمایش دهد.

  به گفته فیشر پیش از آغاز این پروژه بسیاری از مورچه ها تنها گونه ای از حشرات بودند که یک نمونه از آنها در موزه ای نگهداری می شد. وی می گوید اما اکنون این کاتالوگ آنلاین مورچه ها برای محققانی که بر روی حشرات مطالعه می کنند،  منبع قابل کاربردی و ارزشمندی خواهد بود زیرا در صورتی که دانشمندان به جزئیات دقیقی از گونه های مختلف دسترسی داشته باشند امکان شناسایی گونه های جدید تر افزایش خواهد یافت.

  بر اساس گزارش بی بی سی، محققان تا کنون توانسته اند تنها 15 درصد از تمامی گونه های زیستی زمین را شناسایی کنند و به گفته فیشر به نظر می آید انسانها اکنون برای کشف حیات بر روی مریخ اشتیاق بیشتری دارند تا جستجو برای یافتن 85 درصد گونه های زیستی باقی مانده بر روی زمین.

  مورچه “کاتائولاکس ماداگاسکار”

  مورچه “کالاثومیرمکس اِمِری”

  مورچه “کامپونوتوس داروینی”

  مورچه “پاراتکینا لانگیکرنیس”

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • vahid

   matalebe khubi darid mer30

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.