• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ميناوند: به دنيزلي ايمان داشته باشيد
  کد خبر : 559439

  ميناوند: به دنيزلي ايمان داشته باشيد

  ميناوند: به دنيزلي ايمان داشته باشيد Reviewed by Aryan on May 10Rating:   به گزارش ایران ویج – مهرداد ميناوند همچنان علاقمندي شديد  خود را به پرسپوليس حفظ كرده است. ستاره جناح چپ سابق پرسپوليس كه ركورددار حضور يك بازيكن ايراني در ليگ قهرمانان اروپا هم هست. ميناوند كه قصد دارد فصل تازه‌اي از ورزشي…

  ميناوند: به دنيزلي ايمان داشته باشيد Reviewed by Aryan on May 10Rating:

  میناوند

   

  به گزارش ایران ویج – مهرداد ميناوند همچنان علاقمندي شديد  خود را به پرسپوليس حفظ كرده است. ستاره جناح چپ سابق پرسپوليس كه ركورددار حضور يك بازيكن ايراني در ليگ قهرمانان اروپا هم هست. ميناوند كه قصد دارد فصل تازه‌اي از ورزشي خود را در نقش جديد آغاز كند در گفت‌وگو با سايت گل از شرايط امروز پرسپوليس مي‌گويد تيمي كه شكست‌هايش به شدت روي اعصاب هواداران قرار گرفته است.
  آقاي ميناوند فردا ليگ به پايان مي‌رسد و طرفداران پرسپوليس نگران هستند كه يك نتيجه بد ديگر در اهواز رقم بخورد؟
  راستش هيچ كدام از ما پيش بيني نمي‌كرديم كه پرسپوليس دچار چنين بحراني بشود. با آمدن آقاي دنيزلي انتظار مي‌رفت شرايط كلا تغيير كند كه به هر حال اين اتفاق رخ نداد.
  فكر مي‌كنيد علت ناكامي‌ها چيست؟
  من نمي‌توانم در اين زمينه حرف بزنم چون به مسائل درون تيمي پرسپوليس اشراف ندارم ولي به هرحال شايد تعداد بازيكنان سطح بالاي تيم آنقدري نيست در حد يك تيم مدعي باشد. پرسپوليس در اين روزهاي آخر به هم ريخته و سوال برانگيز بازي كرده و البته بدتر از هر چيز اين است كه طرفداران ايمان خودشان را به يك تيم  از دست بدهند. چيزي كه ما هيچ وقت فكر نمي‌كرديم براي دنيزلي و تيمش اتفاق بيفتد.
  يعني شما هواداران را هم مقصر مي‌دانيد؟
  مقصر كه نه ولي فرهنگ طرفداري در پرسپوليس بايد قابل افتخار كردن باشد. اينكه يك تيمي كه هميشه بالاست و مي‌برد حمايت بشود چيز مهمي نيست، مهم اين است كه در شرايط بحراني بتوانيم پشت تيم‌مان بايستيم.
  شما در دوران فوتبال خود در پرسپوليس اين روزها را به خاطر داريد؟
  نمي‌شود مقايسه كرد. آن موقع در فوتبال ايران قدرت هنوز در اختيار استقلال و پرسپوليس بود و در واقع ما در فوتبال ايران يكه تازي مي‌كرديم اما حالا تيم‌هاي شهرستاني به شدت رشد كرده‌اند و قدرت در فوتبال تقسيم شده است. بنابراين پرسپوليس با اقتداري كه شما انتظار داريد ديگر بعيد است كه به وجود بيايد.
  اما  آن قدرت و برتري خيره‌كننده تيم شما از كجا مي‌آمد؟
  يك مثال مي‌زنم من و رضا شاهرودي هر دو از سمت چپ پرسپوليس به تيم ملي دعوت مي‌شديم و براي مربي مشكل بود كه يكي از ما دو نفر را در زمين بگذارد. اين رقابت بي‌تنش هم نبود ولي نتيجه‌اش به تيم مي‌رسيد. هر كدام از ما خوب نبود آن يكي مي‌آمد بازي را در مي‌آورد اما حالا چي؟ نه آن رقابت را مي‌بينيد نه آن كيفيت و نتيجه‌اش همين مي‌شود كه پرسپوليس به رده پانزدهم سقوط مي‌كند. ما واقعا خواب اين اتفاق را هم نمي‌ديديم.
  پرسپوليس چه كار بايد بكند؟
  به نظر من بايد قبل از هر چيز به مصطفي دنيزلي ايمان آورد. او مربي بزرگي است و يك شانس براي فوتبال ايران، هيچ وقت فراموش نكنيد در سالي كه پاس بود قهرماني را فداي از حقوق بازيكنش كرد و اين كاري نيست كه هر مربي‌اي قادر به انجام باشد. فقط يك مربي بزرگ است كه مي‌تواند چنين تصميمي بگيرد … من مطمئنم دنيزلي همچنان كيفيت شخصيتي خود را حفظ كرده ولي حالا بازي به سمتي رفته كه شايد نقشه‌اي براي مهار آن نداشتند. در واقع اتفاقات اين يك ماه پرسپوليس كمي كه چه عرض كنم بيش از حد شگفت‌انگيز است، انگار كه زلزله آمده باشد زلزله‌اي كه حتي در يك خانه ضدزلزله باشي نتواني خودت را از آن حفظ كني. به هر حال من اميدوارم پرسپوليس بازي فولاد را ببرد و با برد در مسابقات آسيايي فصل آينده را در شرايط بهتري آغاز كند.
  نظرت درباره نقش كساني كه بايد كمك دنيزلي باشد چيست مثلا علي كريمي؟
  به هر حال علي بزرگتر تيم است و بازي و شكل كار كردنش براي تيم همچنان با همه متفاوت است. البته او در نرفتن به تبريز خيلي اشتباه كرد ولي كريمي آنقدر بازيكن بزرگي هست كه اين اشتباهش را نديد بگيريم.
  اما خيلي‌ها اصرار دارند كريمي علت آغاز اين بحران است؟
  كريمي بازيكن بزرگ است و يك بازيكن دلي. به نظر من او همه وجودش دل است اگر علي من را به عنوان يك برادر قبول داشته باشد دوست دارم به او بگويم كه بيشتر از خودش  مراقبت كند او بايد يك عصاي بزرگ براي سرمربي تيم باشد و فردا و بازي الشباب و انشاالله بازي پلي آف توانش را به همه نشان دهد. خيلي از بازيكن‌ها آمدند كه بزرگ بودند و محبوب اما نتوانستند خودشان را حفظ كنند و به مرور آن موقعيت را از دست دادند. علي بايد حواسش به اين نكته باشد خود من مثال خوبي در اين زمينه هستم. در يك زماني اشتباهات بدي كردم و هيچ وقت نتوانستم آنها را جبران كنم در حالي كه كار بايد به وقتش باشد و حالا وقتي كه بايد علي كريمي آن ظرفيت فوق‌العاده دروني‌اش را بايد بروز بدهد.
  علي پروين چطور؟
  علي اقا بزرگ پرسپوليس است. من به عشق علي پروين به پرسپوليس آمدم اما خيلي تعجب كردم وقتي كه او گفت: بياييد مشكلات را حل كنيد. به نظر من علي پروين براي اين در پرسپوليس است كه اينجور مشكلات را حل كند نه اينكه كنار بايستند و انتظار داشته باشد كه بقيه براي رفع بحران پا پيش بگذارند. همه پرسپوليسي‌ها از پروين انتظار بزرگتري دارند و اين بزرگي بايد در چنين مواقعي به كمك تيم بيايد.
  برنامه خودت چيست. نمي‌خواهي مربيگري كني؟
  دوست دارم هر كاري كه مي‌كنم به بهترين شكل انجام دهم. من بايد خودم را مجهز كنم به كلاس‌هاي خوب بروم و بعد به مربيگري فكر كنم؛ كاري كه از تابستان سال بعد انجامش خواهم داد. ضمن اينكه ايده‌هاي ديگري براي خود فوتبال دارم كه اگر زمينه‌اش در ايران باشد انجامش خواهم داد.
  نوشته توسط محمد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.