• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » بعد از سینماهای سه بعدی منتظر میکروسکوپ الکترونی سه بعدی باشید
  کد خبر : 559042

  بعد از سینماهای سه بعدی منتظر میکروسکوپ الکترونی سه بعدی باشید

  بعد از سینماهای سه بعدی منتظر میکروسکوپ الکترونی سه بعدی باشیدReviewed by Aryan♥ on May 9Rating:     تب تصاویر سه بعدی همه جا را فرا گرفته است و حالا پای خود را به آزمایشگاه ها هم باز کرده است. پژوهشگران آژانس علم و تکنولوژی ژاپن (JST) یک میکروسکوپ الکترونی را معرفی کرده اند که…

  بعد از سینماهای سه بعدی منتظر میکروسکوپ الکترونی سه بعدی باشیدReviewed by Aryan♥ on May 9Rating:

   

   

  تب تصاویر سه بعدی همه جا را فرا گرفته است و حالا پای خود را به آزمایشگاه ها هم باز کرده است. پژوهشگران آژانس علم و تکنولوژی ژاپن (JST) یک میکروسکوپ الکترونی را معرفی کرده اند که می تواند به صورت زنده تصاویر سه بعدی از نمونه های خود ارائه دهد.

  این اولین بار نیست که میکروسکوپ الکترونی با قابلیت تهیه تصاویر سه بعدی عرضه می شود، اما اولین بار است که یک میکروسکوپ الکترونی می تواند در لحظه و به طور زنده تصاویر سه بعدی را نمایش دهد.

  میکروسکوپ های الکترونی قدیمی برای تهیه تصاویر سه بعدی دو بار و از دو زاویه مختلف (با کمی جابجایی) پرتو الکترونی را می تابندند و به این ترتیب دو تصویر راست و چپ را می گرفتند تا با ترکیب آنها عکس سه بعدی به دست آید. اما این میکروسکوپ الکترونی از لنز خاصی بهره می برد که پرتو تابش یافته را به دو پرتو موازی تفکیک می کند و می تواند در آن واحد دو تصویر راست و چپ را گرفته و با ترکیب آنها عکس سه بعدی را نشان دهد. همراه با این میکروسکوپ، عینک های مخصوص دیدن تصاویر سه بعدی هم ارائه می شوند.

  دانشمندان ژاپنی اظهار امیدواری کرده اند که با جا افتادن این گونه میکروسکوپ ها بتوان تصویر بهتری از ساختارهای ریز به دست آورد که خصوصیات شکل فضایی و مختصات نمونه ها را دقیق تر نشان دهد و به توسعه دانش بیشتر کمک کند.

  منبع: نارنجی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.