• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اینترنت و ای تی » استفاده از ir. در پورتال‌ دستگاه‌های دولتی الزامی شد
  کد خبر : 558977

  استفاده از ir. در پورتال‌ دستگاه‌های دولتی الزامی شد

  استفاده از ir. در پورتال‌ دستگاه‌های دولتی الزامی شدReviewed by Farnaz on May 9Rating: استفاده از پسوند دامنه کشوری ir. در کلیه وب‌سایت‌ها، پورتال‌های دستگاه مرکزی، سازمان‌ها، شرکت‌ها و ادارات تابعه دستگاه‌های اجرائی با رعایت مواردی اجباری است. “رضا تقی پور” وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارسال نامه‌ای به تمامی دستگاه‌‌های اجرایی، استفاده از…

  استفاده از ir. در پورتال‌ دستگاه‌های دولتی الزامی شدReviewed by Farnaz on May 9Rating:

  استفاده از پسوند دامنه کشوری ir. در کلیه وب‌سایت‌ها، پورتال‌های دستگاه مرکزی، سازمان‌ها، شرکت‌ها و ادارات تابعه دستگاه‌های اجرائی با رعایت مواردی اجباری است.

  “رضا تقی پور” وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارسال نامه‌ای به تمامی دستگاه‌‌های اجرایی، استفاده از پسوندهای‌ غیر از ir. برای پورتال‌های اجرایی را ممنوع اعلام کرد.

  بر اساس این گزارش، در این بخش نامه که با عنوان “بخش نامه به تمامی دستگاه‌های اجرایی” تنظیم شده، آمده است:

  با توجه به ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه، این وزارت مکلف به ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور است. در این راستا ضروری است دستور فرمایید کلیه سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه آن دستگاه نسبت به انجام موارد ذیل اقدام لازم را به عمل آورند:

  ۱٫ استفاده از پسوند دامنه کشوری ir در کلیه وب‌سایت‌ها، پورتال‌های دستگاه مرکزی، سازمان‌ها، شرکت‌ها و ادارات تابعه با رعایت موارد ذیل اجباری است:

  ۱٫۱٫ وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل و سازمان‌هاو ادارات تابعه آنها با پسوند gov.ir

  1.2. سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی و غیرانتفاعی مانند شهرداری‌ها، انجمن‌ها و غیره با پسوند org.ir

  1.3. دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با پسوند ac.ir

  1.4. مدارس با پسوند sch.ir

  2. بدیهی است استفاده از پسوندهای عمومی نظیر .org.com و… برای دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی به عنوان پسوند اصلی ممنوع است و در صورت ثبت دامنه‌های فوق باید به دامنه اصی مطابق مشخصات بند ۱ منتقل شود.

  ۳٫ ضروری است میزبانی وب‌سایت‌ها و پورتال‌های فوق در داخل کشور انجام گیرد و مدیران وب‌سایت‌ها و پورتال‌ها با مراجعه به سایت ثبت دامنه‌های کشوری (www.nic.ir) علاوه بر ثبت nsهای اینترنتی، نسبت به ثبت nsهای اینترانتی اقدام کنند.

  ۴٫ در صورتی که میزبانی وب‌سایت‌ها و پورتال‌های فوق به صورت داخلی و به وسیله خود دستگاه انجام می‌شود، لازم است نسبت به اتصال مرکز داده خود به شبکه ملی اطلاعات از طریق لینک اینترانتی اقدام کنید. در غیر این صورت مراکز داده داخلی این موضوع را انجام خواهند داد.

  مسئولان فناوری اطلاعات دستگاه‌ها به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سازمان فناوری اطلاعات ایران (معاونت توسعه و مدیریت شبکه) مراجعه کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.