• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » دستاورد اين روزهاي 90 : مشكل فوتبال ما علوي است و بس!
  کد خبر : 558713

  دستاورد اين روزهاي 90 : مشكل فوتبال ما علوي است و بس!

  دستاورد اين روزهاي 90 : مشكل فوتبال ما علوي است و بس! Reviewed by Aryan on May 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از سايت گل- برنامه 90 با فاصله اي بسيار نسبت به رقبايش،‌ بهترين برنامه رسانه ملي است. بر منكرش لعنت! عادل فردوسي پور هم محبوب ترين چهره اي رسانه اي يك…

  دستاورد اين روزهاي 90 : مشكل فوتبال ما علوي است و بس! Reviewed by Aryan on May 9Rating:

  فردوسی پور

  به گزارش ایران ویج به نقل از سايت گل- برنامه 90 با فاصله اي بسيار نسبت به رقبايش،‌ بهترين برنامه رسانه ملي است. بر منكرش لعنت! عادل فردوسي پور هم محبوب ترين چهره اي رسانه اي يك دهه اخير است و تاثيري كه او بر فوتبال ملي ايران گذاشته، انكار ناپذير. اما صرف يادآوري اينكه 90 چه خدمتي به فوتبال كرده، دليل نمي شود عادل و برنامه اش از نقد مصون باشند.

  فردوسي پور از همان مقطعي كه در دو برنامه پياپي، موضوع فساد و دلالي را در فوتبال مطرح كرد و به تعبير عليپور «از مرگ نترسيد»، پروژه پيوستن «حسين علوي مقدم» به استقلال را نيز به چالش كشيد؛ بازيكني گمنام كه سوابق فوتبالي اش محدود به چند دقيقه حضور در ليگ يك بود و مشخصاً با «سفارش» و «روابط غير فوتبالي» به اين تيم پيوسته بود. در برنامه هاي بعدي هم از سفارش دهنده و سفارش گيرنده، پرده برداري شد و مخاطبان اين برنامه دريافتند يكي از نمايندگان مجلس، اين بازيكن را به يكي از اعضاي هيات مديره استقلال توصيه كرده و بقيه ماجرا…. شيوه اي كه برنامه 90 در قبال اين انتقال غيرفني پيش گرفت، مي توانست نوعي اتمام حجت با مديران ساير باشگاه ها باشد كه چنين اتفاقاتي از تيررس نگاه افكار عمومي دور نمي ماند. اما فردوسي پور در هفته هاي اخير اصرار عجيبي دارد ماجرايي كه به لحاظ رسانه اي «سوخته» محسوب مي شود را مدام يادآوري كند و 90 به پايان نمي رسد مگر اينكه هر بار، نام علوي به انحاي مختلف در بخش هاي مختلف آن تكرار شود. فرقي نمي كند مصاحبه با پژمان منتظري و مسعود نظرزاده باشد يا حسين فركي؛ مخاطب فردوسي پور هر كه باشد،‌ حسين علوي پاي ثابت سوال هاي اوست.

  عادل نگاهي كاملاً فوتبالي بر اين ماجرا دارد. او معتقد است حضور بازيكني با سطح فني نازل در ليگ برتر و ورود او با روش هاي غيرفوتبالي، نوعي «فساد» است چرا كه او جاي جوان شايسته ديگري را در تيمي مثل استقلال تنگ كرده اما آيا علوي تنها فوتباليستي است كه با چنين روابطي به ليگ برتر رسيده؟ آيا مربيان و مديراني نيستند كه با «توصيه» و «سفارش» به فوتبال آمده اند و بعد از چند صباح مستاجري، حالا صاحبخانه فوتبال شده اند؟

  در همان دو برنامه توفاني 90 درباره موضوع دلالي، مجيد جلالي موضوعي تكان دهنده را مطرح كرد و از بازيكن مصدومي گفت كه با 8 ميليون رشوه، به اردوي تيم ملي رسيده. آن هايي كه در بطن فوتبال هستند، شايد با كنكاش در سوابق مربيگري جلالي در باشگاه هاي گذشته و بازيكناني كه تحت نظر او به تيم ملي رسيده اند، بتوانند به گزينه مورد نظر برسند اما «افكار عمومي» كه فردوسي پور نماينده آن است، حق ندارد بداند كدام بازيكني با اين شيوه كثيف به تيم ملي رسيده و كدام عضو كادر فني تيم ملي، چنين خيانتي مرتكب شده است؟ و يا حرف هاي هادي مهدوي كيا كه از دوپينگ دسته جمعي در يك تيم فوتبال پرده برداشت، ارزش پيگيري نداشت و فقط موضوع علوي است كه ظرفيت دنبال كردن دارد؟ ماجراي فلان داوري كه با كمك دلال ها نتيجه بازي را برمي گرداند، چطور؟

  فردوسي پور در برنامه هفته گذشته اش، سوالي با اين مضمون مطرح كرد «آيا اراده كافي براي پيگيري فساد در فوتبال وجود دارد؟» تا بار ديگر به برنامه هاي گذشته اش نقبي بزند اما خود او در اين هفته ها، ناخواسته سطح فساد در فوتبال را به ماجراي پيوستن علوي به استقلال تقليل داده است. موضوعي كه هر چه مي گذرد، لوث تر و لوس تر مي شود.  
  نوشته توسط محمد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.