• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » گلریزان لازم نیست ، مشکل بودجه نداریم / کفاشیان:هدف اصلی ما بازی با تیمهای بزرگ نیست؛بحث دروازه بان خارجی نهایی نشده
  کد خبر : 557455

  گلریزان لازم نیست ، مشکل بودجه نداریم / کفاشیان:هدف اصلی ما بازی با تیمهای بزرگ نیست؛بحث دروازه بان خارجی نهایی نشده

  گلریزان لازم نیست ، مشکل بودجه نداریم / کفاشیان:هدف اصلی ما بازی با تیمهای بزرگ نیست؛بحث دروازه بان خارجی نهایی نشدهReviewed by Aryan on May 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از «سایت گل –  حالا در میان این مدیریت مبتنی بر اندیشه های سنتی کاش یکی لیوان را از دست کفاشیان بگیرد. ما…

  گلریزان لازم نیست ، مشکل بودجه نداریم / کفاشیان:هدف اصلی ما بازی با تیمهای بزرگ نیست؛بحث دروازه بان خارجی نهایی نشدهReviewed by Aryan on May 8Rating:

  کفاشیان

  به گزارش ایران ویج به نقل از «سایت گل –  حالا در میان این مدیریت مبتنی بر اندیشه های سنتی کاش یکی لیوان را از دست کفاشیان بگیرد. ما اشتباه کردیم منتظر تحول نگاه شما بودیم. همان زمانی که دو نایب رییس شما از استان هایی آمدند که در این سالها هر روز از شوکت و جلال و جاه خود پسرفت کرده اند باید می دانستیم داریم به خطا می رویم. این ابرو مشکلی ندارد. لطفا” چشمش را کور نکنید.» این ها بخشی از چالشی ترین مطلبی است که سایت گل در انتقاد از علی کفاشیان نوشته و مشخص است نویسنده از مدیریت علی کفاشیان قطع امید کرده است. رییس فدراسیون فوتبال ایران دوران «گذار» را با انتقاداتی طی می کند، انتقاداتی که البته پربیراه هم نیست اما او موضع سکوت را برای همه این اتفاقات انتخاب کرده و گویی قصد ندارد پاسخ منتقدان را بدهد. او که اعتقاد داشت با یکدست شدن هیات رییسه فدراسیون فوتبال مطمئنا اتفاقات بهتری در فوتبال می افتد حالا ال باید پاسخی برای روزهای گذشته و آینده داشته باشد. روزهایی که با تصمیمات و تغییرات جدیدی همراه است. علی کفاشیان که این روزها تنها با سایت فدراسیون فوتبال مصاحبه می کند، حالا پاسخگوی پرسش های روزنامه “اعتماد” شده است:

  –    برای بسیاری خیلی جالب است بدانند رییس فدراسیونی که هر روز مصاحبه می کرد و شوخی هایش تیتر یک روزنامه های ورزشی و غیر ورزشی بود و به هیچ تماسی نه نمی گفت، ناگهان کمی مصاحبه می کند و حاضر نمی شود حتی با دوربین های تلویزیونی هم گفت و گو کند. واقعا علی کفاشیان اینقدر تغییر کرده است؟
  –    به هرحال کارم خیلی بیشتر شده و انتظارها هم از من بالاتر رفته است و واقعا نمی توانم زیاد حرف بزنم. از آن طرف حاشیه ها هم زیاد شده است و دوستان دنبال کوچکترین نقاط ضعف هستند که صلاح دیدم بیشتر از سایت فدراسیون فوتبال مصاحبه کنم که هم حاشیه ها کم شود و هم بتوانم به کارهایم برسم.
  –    روند تصمیمات و شکل گیری مصوبات به گونه ای است که احساس می شود آقای نبی به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال همه کاره شده است و این نگاهی است که از بیرون به اتفاقات می شود. از انتخاب منصوریان تا انتخاب میرشاد ماجدی؛ این موضوع صحت دارد؟
  –    نه! اصلا اینطور نیست که شما رسانه ها تحلیل می کنید. همه کارها و تصمیمات بر اساس تجربیات قبلی و استفاده از تجربیات جدید انجام می گیرد و روند رو به رشد و اصلاح مدنظر ماست.
  –    اما به نظر نمی رسد تغییرات زیاد باشد و روبه رشد!
  –    شما تغییرات کمیته ها را ببینید، انتخاب روسای جدید کمیته ها مثل دکتر قرخانلو برای کمیته راهبردی یا دکتر احسانی برای کمیته آموزش نشان می دهد که تغییرات خوبی صورت گرفته است.
  –    یعنی از کمیته ها راضی نبودید و حالا می خواهید تغییر ایجاد کنید. واقعا برای تغییرات ایده دارید؟
  –    ببینید! بر اساس ناراضی بودن از روسای گذشته نیست بلکه آنها تلاش خودشان را کرده اند و نتایج دلخواه هم گرفته اند. این تغییرات برای ایجاد خون جدید است و قبلی ها مطمئنا خودشان را به خوبی نشان داده اند و این تغییرات مکمل همان حرکت هاست.
  –    این روزها دیگر خبری از مهدی تاج یا عزیز محمدی نیست و همه چیز بر وفق مراد شما جلو می رود ولی هیچ نکته تازه ای در روند فدراسیون فوتبال دیده نمی شود.
  –    به نظر من کارها با تجربه بیشتری و هماهنگی بهتری جلو می رود و روند خوبی دارد.
  –    انگار یک برگه جلوی شماست و همه جملات از روی همان برگه می خوانید…
  –    راستش را بگویم انگار مصاحبه کردن یادم رفته است(با صدای بلند می خندد)
  –    اما واقعا فوتبال به جایی رسیده که کی روش عصبانی است، رسانه ها به نوعی عصبانی هستند و همه اینها اتفاق خوبی برای فوتبال نیست.
  –    اینطور نیست واقعا؛ اینها به نوع عنوان کردن رسانه ها بر می گردد که شماها می نویسید. کی روش خودش می داند که ما همه تلاشمان را می کنیم اما بعضی هایش هم نتیجه نمی دهد. واقعا برخی مسائل دست ما نیست.
  –    اما همین کی روش مسائلی را بیان می کند که از گذشته همه مربیان تیم ملی به شکلی به آن اذعان داشتند. از بلازویچ تا برانکو و می ترسیم کی روش هم ایرانیزه شود. این موضوع نگران کننده نیست؟
  –    نه! کی روش ایرانیزه نمی شود. او کارهایش را انجام می دهد و نمی توان اینگونه قضاوت کرد. مطمئنا در پی هر پیروزی، اولین انتفاع را خود مربیان می برند و کی روش همه تلاشش را برای بهتر شدن شرایط انجام می دهد.
  –    بسیاری منتقد شما شده اند. انگار نشانه ای از پیشرفت نیست و فدراسیون هم برش لازم برای پیشبرد برنامه ها را ندارد. از پول بگیرید تا تاثیرگذاری…
  –    اینطور نیست! همه موارد با خردجمعی تصمیم گیری می شود و ما کارهای بسیاری کردیم که نتیجه بخش خواهد بود. اینها استنباط رسانه ای است. کار همان کار قبلی است و روند رو به رشد است
  –    مثلا ماجرای همین منع ورود دروازه بانان خارجی به خاطر بحث حمایت از تولید ملی… اینها خیلی بد است و اصلا هم ربطی به هم ندارند.
  –    نه! اصلا ربطی به این شعارها ندارد
  –    اما از فدراسیون این موضوع بیان شده است
  –    اصلا! ما به سازمان لیگ گفتیم که از باشگاه ها نظر بگیرد تا هفته آیننده درباره اش تصمیم گیری شود.
  –    یعنی هنوز مصوب نشده است؟
  –    نه! ما هفته آینده جلسه مهمی در فدراسیون فوتبال داریم که با حضور اعضای هیات رییسه و کارشناسان و اهل فن برگزار می شود و تصمیم های مهمی درباره تعداد تیم های لیگ برتر برای فصل آینده، قوانین نقل و انتقالات، نوع اسپانسرها، بحث دروازه بانان خارجی، اصلاح آیین نامه و سقف قراردادها گرفته خواهد شد . باشگاه ها باید نظراتشان را بفرستند و حق دارند که نظر بدهند و مطمئنا با دیدگاهی به نفع فوتبال ایران تصمیم خواهیم گرفت. همه چیز منوط به جلسه هفته آینده است.
  –    پس همه این ماجراها گمانه زنی در فدراسیون است و خبری به عنوان مصوبه وجود ندارد؟
  –    به هرحال زمانی می توانید بگویید تغییرات که مصوبه ای باشد و مصوبه ای هنوز وجود ندارد. تصمیم گیری هفته آینده است و اگر تغییراتی با صلاحدید انجام شود مطمئنا همه مسائل را در نظر می گیریم.
  –    کی روش پیشنهاد داده تا برای بازی بزرگ تیم ملی گلریزان بگذاریم…
  –    نه! ما نیاز به گلریزان نداریم و بودجه هم برای بازی بزرگ به اندازه کافی وجود دارد.
  –    یعنی دو میلیون دلار برای بازی بزرگ دارید و صرف بازی بزرگ می کنید؟
  –    به هرحال همه چیز بودجه نیست. زمان ها باید بخواند. هدف دار باید باشدو زمان باید تعیین شود و مشکل بودجه نیست …. مشکلات دیگر باید حل شوند.
  –    مشکلات دیگر یعنی چه؟
  –    قانع کردن تیم های بزرگ برای بازی ملی به همین راحتی ها نیست. تازه باید قبول کنند که به ایران بیایند. هدف اصلی برای ما بازی بزرگ نیست، هدف صعود به جام جهانی است که با جدیت دنبال می شود. شما ببینید ما برای تیم های پایه همه امکانات را در نظر می گیریم و برای تیم ملی بزرگسالان هم همین رویه را در پیش داریم. برخی از همین تیم های بزرگ تجاری هستند و باید ببینیم کدامشان در برنامه های ما جایگاه دارند.
  –    به هرحال امیدواریم حرکت امیدبخشی در فعالیت های فدراسیون ببینیم…
  –    شک نکنید بهتر خواهد شد. ما همه نظرات را می گیریم و تغییرات همچنان ادامه دارد. روال قبلی هم پی می گیریم و نقاط ضعف را از بین می بریم. باید صبر داشته باشید و رسانه ها هم به این صبوری کمک کنند.

  نوشته توسط محمد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.