• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس » سبكترين الماس ساخته شد
  کد خبر : 5568

  سبكترين الماس ساخته شد

  سبكترين الماس ساخته شدReviewed by Aryan on May 15Rating: دانشمندان آزمايشگاه لاورنس ليورمور با تركيب الماس و آيروژل توانسته‌اند نسخه اسفنجي و شفاف الماس را بدست آورند. الماس سخت‌ترين ماده جامد شناخته شده و آيروژل كم‌چگال‌ترين ماده موجود است. دانشمندان با تركيب اين دو ماده توانسته‌اند سبك‌ترين الماس را به دست آورند. اين تركيب را…

  سبكترين الماس ساخته شدReviewed by Aryan on May 15Rating:

  00mosbhhx3ab82vm73jk.jpg

  دانشمندان آزمايشگاه لاورنس ليورمور با تركيب الماس و آيروژل توانسته‌اند نسخه اسفنجي و شفاف الماس را بدست آورند.

  الماس سخت‌ترين ماده جامد شناخته شده و آيروژل كم‌چگال‌ترين ماده موجود است.

  دانشمندان با تركيب اين دو ماده توانسته‌اند سبك‌ترين الماس را به دست آورند. اين تركيب را مي‌توان در فيزيك نور،‌ محاسبات كوانتومي يا مهندسي سازه و ساير زمينه‌ها مورد استفاده قرار داد.

  هواژل‌ها مواد سخت متخلل و پراكنده‌ شبيه يك بلوك دود هستند. از اين ماده براي عايق كردن لباسهاي فضايي، جمع‌آوري ذرات كيهاني و حتي براي عايق كردن ساختمان مي‌توان استفاده كرد.

  اين هواژل‌ها با ايجاد يك ژل معمولي وسپس خروج مايع از آن به صورت خشك كردن فوق‌دقيق به وجود مي‌آيند. ماده حاصله تنها كمي از هوا متراكم‌تر بوده اما ساختار و استحكام اجزاي ژل غير مايع را حفظ كرده است.

  اين محققان براي ساخت الماس هواژل از ماده جديد هواپل كرب غيرمتبلور استتفاده كرده و آن را در ميان سلول سندان الماسي قرار دادند. از اين سلول سندان الماسي براي قرار دادن اجسام در فشار فوق‌العاده زياد استفاده مي‌شود.

  اين تيم براي جلوگيري از تخريب هواژل در زير فشر به آن نئون تزريق كرده، سپس آن را تحت فشار 22/21.5 و 25.5 گيگاپاسكال قرار دادند.

  هواژل به دست آمده كه با ميكروسكوپ طيف‌شناسي الكتروني و اشعه ايكس تاييد شده از يك نانوالماس ماتريسي پراكنده اما جامد بود.

  اين ماده شفاف بوده و مانند پلاستيك انعطاف‌پذير است. همچنين از فتولومينسانس ثابت و براق برخوردار بوده كه مواد اوليه آن از آن برخوردار نيستند.

  الماس‌ها از خود الكترون ساطع مي‌كنند، از اين رو اين انتشار ذره مي‌تواند براي پردازشگرهاي اطلاعات كوانتومي فوق نيرومند مفيد باشد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.