• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , علمی و فضایی , مطالب برگزیده سایت » تعداد افرادی که در ایران دسترسی به اینترنت دارند چقدر است ؟
  کد خبر : 556651

  تعداد افرادی که در ایران دسترسی به اینترنت دارند چقدر است ؟

  تعداد افرادی که در ایران دسترسی به اینترنت دارند چقدر است ؟Reviewed by Aryan on May 8Rating: آخرین بررسی ها از وضعیت شبکه مخابراتی کشور نشان می دهد که بالغ بر ۲۸.۵ میلیون کاربر اینترنت در ایران وجود دارد و ۳۳۴ دانشگاه نیز از طریق فیبرنوری به اینترنت دسترسی دارند. به گزارش ایران ویج ،…

  تعداد افرادی که در ایران دسترسی به اینترنت دارند چقدر است ؟Reviewed by Aryan on May 8Rating:

  آخرین بررسی ها از وضعیت شبکه مخابراتی کشور نشان می دهد که بالغ بر ۲۸.۵ میلیون کاربر اینترنت در ایران وجود دارد و ۳۳۴ دانشگاه نیز از طریق فیبرنوری به اینترنت دسترسی دارند.

  به گزارش ایران ویج ، هم اکنون ۲۶ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۳۷۰ خط تلفن ثابت در کشور وجود دارد و ضریب نفوذ این نوع تلفن ۳۴.۶ درصد است؛ این درحالی است که شرکت مخابرات ایران در آخرین گزارشهای خود تعداد کاربران تلفنهای همراه را ۴۸ میلیون نفر اعلام کرده که از این میان ۱۶ میلیون نفر مشترک سیم کارت دائمی و ۳۲ میلیون نفر نیز مشترک سیم کارتهای اعتباری مخابرات هستند.

  براساس آمار منتشر شده از عملکرد شرکت مخابرات در سال ۹۰ ، این شرکت بالغ بر ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار شماره موبایل دایر کرده که از این تعداد، موبایل های دائمی ۱۵۰ شماره و تعداد موبایلهای اعتباری برابر ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار شماره بوده است.

  با این وجود ضریب نفوذ مشترکان موبایل مخابرات در کشور بالغ بر ۶۳ درصد عنوان شده و ۵۳ هزار و ۳۰۶ کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی و ۶ هزار و ۶۸۰ کیلومتر از مسیر ریلی کشور تحت پوشش شبکه موبایل قرار دارد که براین اساس ۹۹ درصد از جاده های اصلی، ۸۰ درصد از جاده های فرعی و ۸۲ درصد از مسیر ریلی کشور تحت پوشش شبکه موبایل مخابرات قرار دارد و ۱۱۶۳ شهر نیز دارای پوشش این نوع تلفن هستند.

  آمارها نشان می دهد که تعداد روستاها و مزارع دارای ارتباط تلفنی در کشور ۵۲ هزار و ۵۰۰ روستا است و مردم ۳۳ هزار و ۱۳۶ روستا نیز دارای تلفن خانگی هستند؛ براین اساس مخابرات برای سهولت انجام امور مردم ۱۰ هزار دفتر ICT روستایی نیز ایجاد کرده است.نگاهی به آخرین وضعیت شبکه مخابراتی حاکی از آن است که ۲۲۹ هزار دستگاه تلفن همگانی شهری و ۱۷۸ هزار و ۱۰۰ دستگاه تلفن همگانی راه دور در کشور نصب شده است.

  همچنین در زمینه ارائه خدمات اینترنت باید گفت که یکهزار و ۱۵۴ شهر متصل به شبکه دیتا شده و تعداد کاربران اینترنت نیز با محاسبه کاربران اینترنت کم سرعت دایل آپ و پرسرعت ADSL حدود ۲۸.۵ میلیون نفر تخمین زده می شوند.هم اکنون و براساس بررسی های صورت گرفته ۶۸۳ هزار و ۱۲۹ پورت اینترنت پرسرعت توسط مخابرات دایر شده و شمار پورتهای نصب شده نیز یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۴۱۹ خط ADSL است.

  به گزارش مهر، شبکه مخابرات کشور در ارتباطات مخابراتی فرعی و راه دور ۸۰ هزار و ۹۱۳ کیلومتر فیبرنوری و در داخل شهر نیز ۲۰ هزار و ۶۲۴ کیلومتر فیبرنوری کشیده است و علاوه بر اتصال ۳۰ هزار و ۶۸۲ شعبه بانکداری الکترونیکی، از طریق فیبرنوری نیز به ۳۳۴ دانشگاه اینترنت واگذار کرده است.
  هم اکنون ۱۱۱ کشور از ۲۶۹ اپراتور دنیا با شرکت مخابرات ایران دارای سرویس رومینگ بین الملل هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.