• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار , سیاسی » تصویب اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری
  کد خبر : 555392

  تصویب اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری

  تصویب اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری Reviewed by Farnaz on May 7Rating: امروز در کمیسیون تلفیق مجلس، بخش‌های مهمی از بودجه سال 91 کل کشور به تصویب رسید. بنا بر قانونی که کمیسیون تلفیق تصویب کرده است، احتمالا مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از تیر ماه اجرا و مبلغ چهارده هزار تومان به…

  تصویب اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری Reviewed by Farnaz on May 7Rating:

  امروز در کمیسیون تلفیق مجلس، بخش‌های مهمی از بودجه سال 91 کل کشور به تصویب رسید. بنا بر قانونی که کمیسیون تلفیق تصویب کرده است، احتمالا مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از تیر ماه اجرا و مبلغ چهارده هزار تومان به یارانه کنونی افراد افزوده خواهد شد، البته به یک شرط؛ شرطی که به هر حال، زندگی عده‌ای از مردم را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

  امروز بخش‌های مهمی از بودجه سال 91 کشور، در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب رسید.

  به گزارش «تابناک»، دکتر امیدوار رضایی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه، با بیان این خبر درباره جزییات آن گفت: به دولت اجازه داده شد، بخش دوم هدفمندی یارانه‌ها را در سال 91 آغاز کند؛ اما برای اجرای درست آن و نیز کم کردن از مشکلات ناشی از این طرح برای اقشاری از مردم تدابیری اندیشیده شد و به تصویب رسید.

  بنابراین، یارانه نقدی از 40 هزار میلیارد تومان به 47 میلیارد تومان افزایش یافت که بنا بر قانون باید بر پایه میزان درآمد بین دهک‌ها تقسیم شود.

  این عضو هیأت رییسه مجلس هشتم افزود: همچنین در اجرای بند «ب» ماده 34 قانون برنامه پنجم توسعه برای درمان رایگان بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی، مبلغ شش هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت. این اعتبار، افزون بر آن مبلغی است که در بودجه سال‌های 90 و 91 دولت برای بخش سلامت به این وزارت خانه داده شده و نزدیک شانزده هزار میلیارد تومان است.

  دکتر رضایی در ادامه گفت: بر پایه این مصوبه، پرداخت مردم برای هزینه‌های سلامت، کاهش می‌یابد؛ از جمله، بخش عمده هزینه درمان بیماران صعب العلاج و همه هزینه کسانی که توان پرداخت فرانشیز و مبالغ نقدی بیمارستانی را ندارند، از این محل تأمین می‌شود.

  وی در پایان گفت: مبلغ دو هزار میلیارد تومان هم برای اجرای درست قانون بیمه بیکاران در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفت.

  با این فرض که احتمالا فاز دوم از تیر ماه اجرایی شود و طبق برنامه ریزی قبلی دولت حدود 10 میلیون نفر هم از فاز دوم مستثنی شوند، حداکثر یارانه نقدی که می توان به 63 میلیون ایرانی طی 9 ماه باقی مانده سال به عنوان مابه التفاوت فاز اول و دوم پرداخت کرد، 14 هزار تومان می شود و مبلغ 28 هزار تومانی که دولت پاسفند سال گذشته به حسابها واریز کرده است، برای دوماه محاسبه خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.