• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » فرش چینی به نام کاشان در بازار!
  کد خبر : 555308

  فرش چینی به نام کاشان در بازار!

  فرش چینی به نام کاشان در بازار! Reviewed by Farnaz on May 7Rating: چین نه تنها با الگوبرداری از نقش‌های اصیل ایرانی فرش‌هایی مشابه فرش‌های ایران تولید می‌کند که محصولات خودرا در بازارهای جهان با نام و برند فرش ایران نیز به فروش می‌رساند. بی توجهی مسولان سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی به فرشبافان…

  فرش چینی به نام کاشان در بازار! Reviewed by Farnaz on May 7Rating:

  چین نه تنها با الگوبرداری از نقش‌های اصیل ایرانی فرش‌هایی مشابه فرش‌های ایران تولید می‌کند که محصولات خودرا در بازارهای جهان با نام و برند فرش ایران نیز به فروش می‌رساند.

  بی توجهی مسولان سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی به فرشبافان باعث شده صنعت فرشبافی با رکود غیرقابل منتظره ای رو به رو شود و سهم فرش ایرانی در بازارهای جهان روز به روز کاهش یابد.

  بی توجهی به صنعت فرش دست‌باف و صنایع دستی باعث شده، کشورهایی مثل چین با کپی کاری و رونوشت از این هنر ایرانی، اقدام به تولید فرش دست‌باف کرده و بازار جهانی را به دست گیرند.

  بررسی ها نشان می دهد افزایش هزینه تولیدداخلی و عدم حمایت دولت از تولید، در بسیاری از زمینه‌ها باعث از دست رفتن بازار خارجی می شود. این در حالی است که فرش‌های چینی در بازارهای بین‌المللی و حتی بازارهای منطقه با برند فرش‌های ایرانی به فروش می‌رسند. فرش‌های چینی به نام «کاشان» در بازارهای پاکستان وامارات به فروش می‌رسند.

  هم چنین همگام با آغاز رکود در صنعت فرش و بی‌توجهی مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط شرایط برای قدرت یافتن رقببان سنتی فرش ایران همچون چین، هند و ترکیه فراهم شد به طوری که هم‌اکنون این کشورها با الگو برداری از نقش‌های اصیل ایرانی بازار فرش دستباف ایران را تسخیر کردند.

  هم‌اکنون کشور چین نه تنها با الگوبرداری از نقش‌های اصیل ایرانی فرش‌هایی مشابه فرش‌های ایران تولید می‌کند که محصولات خود را در بازارهای جهان با نام و برند فرش ایران نیز به فروش می‌رساند.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • رامین

   چند سال پیش بود که در خبره خواندیم که برای اشاعه فرهنک اصیل ایرانی چندین استادکار فرش بافی به چین رفتند تا به آنها آموزش دهند ؟ما چه چیزی از چین داریم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.