• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » انتقاد تند جبهه متحد اصولگرایان به تخریب های تامل برانگیز گروه پایداری
  کد خبر : 548375

  انتقاد تند جبهه متحد اصولگرایان به تخریب های تامل برانگیز گروه پایداری

  انتقاد تند جبهه متحد اصولگرایان به تخریب های تامل برانگیز گروه پایداری Reviewed by Aryan♥ on May 1Rating:   پايگاه اطلاع رساني جبهه متحد اصولگرايان روز دوشنبه نوشت:به جرئت مي توان گفت كه در فاصله زماني تابستان سال گذشته تا بهار امسال مهم ترين مولفه اي كه در عرصه سياسي كشورمان خود نمايي كرده و به…

  انتقاد تند جبهه متحد اصولگرایان به تخریب های تامل برانگیز گروه پایداری Reviewed by Aryan♥ on May 1Rating:

  جبهه متحد اصولگرایان

    پايگاه اطلاع رساني جبهه متحد اصولگرايان روز دوشنبه نوشت:
  به جرئت مي توان گفت كه در فاصله زماني تابستان سال گذشته تا بهار امسال مهم ترين مولفه اي كه در عرصه سياسي كشورمان خود نمايي كرده و به محل مناظره سياسيون،‌ نصيحت بزرگان و جدل رسانه‌ها تبديل شده بود، مسئله وحدت سياسي و انتخاباتي اصولگرايان است.
  گاه مقام معظم رهبري توصيه هايي چند به نيروهاي انقلاب در باب وحدت مي فرمودند، گاه مراجع و علماي ديني آنچه را كه «تفرقه اصولگرايان» مي‌ناميدند، مذموم مي‌دانستند و گاه نيز شخصيت‌هاي سياسي راه اصولگرايان را خارج از كانال وحدت ترسيم نمي‌كردند. با اين حال با وحدت‌شكني عده‌اي از سياسيون حصول آنچه مد نظر بزرگان اصولگرا بود حاصل نشد و اينگونه بود كه بسياري از شخصيت‌هاي ديني و نيروهاي انقلابي به سرزنش آنچه پيش آمد، پرداختند.
  در تازه‌ترين اين واكنش‌ها حجت الاسلام سعيدي نماينده ولي فقيه در سپاه نيز «پديده دوگانگي» نيروهاي اصولگرا را تقبيح كرد. وی در يك كنفرانس مطبوعاتي در اين خصوص اظهار داشت: «مخاطبین مجموعه‌هایی که متولی این جریان‌ها بودند، چه در جبهه پایداری و چه در جبهه متحد اشتراکات زیادی داشته و این دوگانگی منجر به بروز اختلافات، سردرگمی و تشتت آرا می‌شود. اگر آنها به تفاهم نرسند بازتابش، بازتاب خوبی نخواهد بود البته با تلاش مخاطبین آقایان، عوارض این اختلافات کمتر شده و خسارات کمی صورت گرفت. اما نفس کار نباید اینگونه می‌شد.»
   
  آيت‌الله سعيدي در تجليل از شخصيت آيت‌الله مهدوي‌كني گفت: «هم آیت‌الله مهدوی‌کنی و همکارانش که از قدمت، سابقه و ارزش بالایی برخوردارند و هم این طرف قضیه افراد بزرگواری که جبهه پایداری را ارشاد می‌کردند بخصوص آیت‌الله مصباح یزدی که از سرمایه‌های نظام هستند. اما برخی هواداران هم برخلاف نظر بزرگان این رقابت سالم را به رقابت هنجارشکن تبدیل کرده‌اند.»
   
  جالب آنكه در فضاي وحدت شكني پيش آمده، گروهي كه خود را «خط مقدم مبارزه با فتنه» مي‌دانستند، با تخريب وسيع نيروها و بزرگان اصولگرا به «فتنه انگيزي» بزرگتري روي آورده و حتي در مقاطعي اعضاي ارشد آنان، ‌اين تخريب ها را «ارزشمند» خواندند!
   
  وحدت شكنان چه كساني هستند؟
   
  حســــن نيت آيت‌الله مهدوي‌كني مبني بر دعوت از همه مجموعه‌هاي اصولگرا براي پيوستن به «پروسه وحدت» اگر چه از سوي اكثر طيف‌هاي مشهور اصولگرا اجابت شد، اما در اين بين گروهي كه خود را «جبهه پايداري انقلاب اسلامي» خواندند، با بهانه‌تراشي‌هاي گوناگون و گذاشتن شروط غير منطقي همواره از پيوستن به اين پروسه وحدت اجتناب كردند!
  مواضع غيراصولي آنان تا به آنجا ادامه يافت كه بسياري از نيروهاي انقلابي اصولگرا را «ساكتين فتنه» ناميده و در اظهارنظر‌هايي منفعلانه،‌ورود خود به مجموعه‌اي كه «مردودين فتنه» در آن حضور دارند را رد كردند! اين مواضع جبهه پايداري البته از سوي بزرگاني چون آيت الله مهدوي‌كني همواره با سعه صدر تحمل مي‌شد و وي با درايت نظر باز هم از وحدت‌شكنان در خواست مي‌نمود كه به «برادران خود» در ساز و كار وحدت اصولگرايان بپيوندند.
   
  اما با اين وجود و به‌رغم تلاش‌هاي بسيار بزرگان اصولگرا مجموعه پايداري حاضر به وحدت با اصولگرايان نشد و بدين نحو بود كه با ارائه ليست جداگانه انتخاباتي عملا راه خود را از اصولگرايان جدا كردند. اما اين همه ماجرا نبود! وحدت‌شكني جبهه پايداري مقدمه‌اي بود بر پروژه عظيم «تخريب جبهه متحد اصولگرايان» كه اين روزها و در آستانه دور دوم انتخابات شدت فزاينده اي به خود گرفته است!
   
  پروژه تخريب عليه جبهه متحد
   
  با وجود تاكيد مقام معظم رهبري مبني بر رعايت اخلاق سياسي و انتخاباتي از سوي همه مجموعه هاي سياسي، جبهه پايداري از همان اوايل آغاز فعاليت هاي خود، بنا را بر تخريب انتخاباتي گذاشته و در بولتن ها و نشريات مختلف، شديد ترين هجمه ها را عليه جبهه متحد اصولگرايان ترتيب داد. در اينجا به ذكر برخي از اين تخريب ها مي پردازيم.
   
  انتشار ليست تخريبي
   
  هفدهم دی‌ماه سال گذشته در فاصله زمانی دو ماه مانده به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در حالی که اخبار خوشی از وحدت میان جریانات اصولگرایی از طرفین جبهه متحد و جبهه پایداری به گوش می رسید به ناگاه انتشار لیستی تخریبی با عنوان جعلی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در شماره سی و هفتم نشریه
   
  9 دی باعث شدت گرفتن شکاف دوباره میان اصولگرایان شد. در میان افرادی که در لیست تخریبی نشریه 9 دی به عنوان نامزدهای انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان معرفی شدند ، چهره هایی از سوی گردانندگان نشریه گنجانده شده بود که برخی از آنها کارنامه درخشانی در دوران فتنه پس از انتخابات 88 نداشتند و حتی بعضی جزو مردودین فتنه محسوب می شدند، اما در کمال تعجب با وجود آن که جبهه متحد اصولگرایان بارها به صورت رسمی حضور مردودین فتنه را به عنوان خط قرمز فهرست انتخاباتی خود اعلام کرده بود و گردانندگان این نشریه از این موضوع با خبر بودند، با این حال نشریه 9 دی خلاف مشی اخلاقي و برای ایجاد واکنش منفی در افکار عمومی در صفحه اول نشریه خود، به صورت رسمی تخریب رقیب از طریق انتشار این لیست جعلی را کلید زد.
   
  تخریب آيت الله مهدوي كني
   
  بولتن 80 صفحه اي جبهه پايداري عليه آيت الله مهدوي‌كني و جامعه روحانيت مبارز جزو اولين پروژه‌هاي سازماندهي شده آنان بود كه مطالبي سراسر توهين را شامل مي شد. اين بولتن كه با عنوان «استقامت در منطقه ممنوعه» و به نام دانشجويان حامي جبهه پايداري منتشر شد، حتي حرمت فقيه بزرگواري چون آيت الله مهدوي كني را نگه نداشته و حتي در آن عنوان شد كه «آیت الله مهدوی به وحدت ابزاری نظر دارد، اما آیت الله مصباح یزدی نگاه فلسفی دارد.»
   
  در همين راستا و در تاييد اين‌مطالب باقري لنكراني سخنگوي جبهه پايداري مطالب آن را «ارزشمند» خوانده و آن را موضع گيري اشتباهي ندانست! در واكنش به اين بولتن آيت الله مهدوي كني بر اساس نقل یکی از نزدیکان،« این بولتن را دیدند و نظرشان این بود که اینطور کارها نه به نفع انقلاب است و نه به نفع انتخابات و تفرقه و جدایی و انشقاق ایجاد می‎کند بین نیروهای انقلابی. البته تاكيد داشتند كه جبهه متحد و افرادي كه در اين بولتن مورد تخريب قرار گرفته اند براي وحدت نيروهاي انقلاب از پاسخ خودداري كنند.»
   
  تخریب جامعۀ مدرسین حوزۀ علمیۀ قم
   
  در حالي كه جامعه مدرسين حوزه علميه قم از نامزدي علي لاريجاني حمايت كرده بود، ارگان جبهه پايداري با چاپ عكس كانديداهاي خود در شهر قم آنان را « کاندیداهای مورد حمایت جبهۀ مقابله با مردودین فتنه در قم» ناميد! اين موضع گيري كاملا در راستاي تخريب جامعه مدرسين بوده و گويا پايداريون فراموش كرده بودند كه امام در خصوص جامعه مدرسين فرموده بود: «تندروی عاقبت خوشی ندارد و اگر جذب جامعۀ مدرسین نشوید، گرفتار اسلام آمریکایی می شوید.»
   
  تخریب فهرست جبهۀ متحد اصولگرایان
   
  نشريه 9 دي در شماره 20 اسفند خود، در تحليلي پيرامون نتايج دور اول انتخابات در چندين صفحه خود به نامزدهاي جبهه متحد اصولگرايان حمله كرده و با متهم نمودن كانديداهاي جبهه متحد به «اتصال به كانون‌هاي قدرت و ثروت» اصولگرايان جبهه متحد را «تاريخ مصرف گذشته» عنوان كرد.
   
  اين نشريه در حالي ادعا كرد كه جبهه متحد اصولگرا مورد اقبال مردم واقع نشد كه راهيابي تنها 7 كانديداي‌جبهه پايداري از شهرستان ها به مجلس،‌ادعاي كذب آنان را به خوبي نمايان مي كرد!
   
  نامه سهم خواهانه به آيت الله مهدوي كني
   
  در حالي كه جبهه پايداري از بدو تشكيل خود ادعا مي‌كرد كه اهداف انتخاباتي ندارد، افشاي نامه سهم خواهانه مرتضي آقاتهراني به آيت الله مهدوي كني و درخواست سهم 50 درصدي از ساز و كار وحدت اصولگرايان بار ديگر نيت واقعي آنان را برملا كرد! اما اين نامه هم در زماني منتشر گرديد كه سيل تخريب هاي اين جبهه وارد فاز جديدي شده بود و هدف از افشاي آن نيز اين بود كه جبهه متحد را به عدم مدارا متهم كند! اين در حالي بود كه از همان ابتدا، آيت الله مهدوي كني بر تحقق وحدت حد اكثري تاكيد كرده و با سعه صدر بهانه گيري هاي آنان را تحمل مي كردند.
   
  نامه دانشجويان به آيت الله مصباح يزدي
   
  انتشار نامه اي بدون اسم و امضا خطاب به آيت الله مصباح يزدي كه به دانشجويان دانشگاه امام صادق منتسب بود، اين بار دستمايه تخريب هاي شديدتر‌آيت الله مهدوي‌كني و جبهه متحد اصولگرايان شد! در حالي كه در اثبات جعلي بودن اين نامه شواهد فراواني وجود داشت و در آن با جمله‌بندي هاي خاصي سعي بر اين شد كه انتساب آن به جبهه‌متحد قطعي باشد، بسياري از اصولگرايان آن را ابزار عده اي براي تخريب و همچنين تفرقه اصولگرايان دانسته و در واقعيت آن شك كردند. واكنش يكپارچه جبهه متحد اصولگرايان و همچنين آيت الله مهدوي كني به اين نامه، نشان داد كه راهبرد تخريب هرگز در اين مجموعه جايي نداشته است. آيت الله مهدوي كني در واكنش به انتشار اين نامه معاونت دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) را مامور کرد تا با رسیدگی به این موضوع، با افرادی که عامدانه به دنبال تخریب فضای اخلاقی و علمی دانشگاه هستند برخورد کند.
   
  پخش جزوه ها و شبنامه هاي توهين آميز
   
  در حالي كه پخش تراكت ها، اطلاعيه ها و انتشار نشريات تخريبي در دور اول انتخابات به راهبرد تخريبي عمده جبهه پايداري تبديل شده بود، در آستانه دور دوم انتخابات با شدت بیشتری آغازشد. نمونه آن در عزاداري فاطميه نمود عيني پيدا كرد! در حالي كه مردم عزادار در سوگ حضرت فاطمه زهرا(س) عزادار بودند و به عزاداري مشغول بودند، عده اي از منتسبين به جبهه پايداري با پخش تراكت ها، ليست ها و اطلاعيه هايي توهين‌آميز عليه جبهه متحد اصولگرايان، به تخريب شخصيت كانديداهاي اين جبهه پرداختند!
   
  شايعه عدم حمايت آيت الله يزدي از جبهه متحد
   
  در حالي كه آيت الله محمد يزدي به همراه آيت الله مهدوي كني متولي تشكيل ساز و كار جبهه متحد اصولگرايان بوده و بارها حمايت خود را به صورت علني،‌ شفاهي و حتي كتبي از جبهه متحد اعلام كرد‌ه بودند، جبهه پايداري در تلاشي جديد براي تخريب جبهه متحد ادعا كرد كه آيت الله يزدي از ليست انتخاباتي جبهه متحد حمايت نمي كند! در اين راستا حجت الاسلام قاسم روانبخش مدیرمسئول نشریه پرتو که آیت الله یزدی را به عدم حمایت از جبهه متحد اصولگرایان متهم کرده است گفت: «با وجود اینکه آیت‌الله یزدی بیانیه‌ مشترکی با آیت‌الله مهدوی داد جمعی از اعضای جامعه مدرسین می‌خواستند در واکنش به این موضوع مصاحبه کنند اما آیت‌الله مصباح به دوستان جامعه مدرسین تذکر دادند در این باره سکوت کرده و موضع‌گیری نکنند.» اين در حالي بود كه در تمامي بيانيه هاي جبهه متحد اصولگرايان نام آيت الله يزدي و مهدوي كني در كنار هم بوده و ايشان چندين بار به صراحت گفته بود كه به ليست انتخاباتي جبهه متحد راي مي دهد!
   
  وحدت شكني در جبهه خودي
   
  اما فارغ از اين فعاليت هاي تخريبي وسيعي كه عليه جبهه متحد اصولگرا در جريان است، برخي افراد و گرو‌هاي حاضر در مجموعه جبهه متحد نيز بر طبل اين وحدت‌شكني بيشتر مي كوبند. اين گروه ها كه شايد به صورت ناخواسته در همان راه جريان پايداري گام بر مي دارند، گاها با اتخاذ مواضعي وحدت شكنانه، موجب اختلافات و تفرقه هايي در اردوگاه جبهه متحد شده اند. مواضع اين گروه ها بخصوص در جريان مباحث مربوط به رياست مجلس نمود بيشتري پيدا مي كند.
   
  واکنش ها به تخریب جبهه متحد اصولگرایان
   
  در واكنش به تخريب هاي گسترده اي كه عليه جبهه‌متحد اصولگرايان و همچنين جامعه مدرسين و جامعه روحانيت مبارز انجام شده و اخيرا نيز افزايش شتابنده اي داشته است، شخصيت هاي سياسي مختلف به انتقاد از اين مشي برخي جريانات پرداختند.
   
  غلامعلی حداد عادل با اشاره به افزایش تخریب ها علیه جبهه متحد اصولگرایان در دور دوم انتخابات مجلس نهم گفت: تخریب جبهه متحد صحیح نیست و امیدوارم همه نامزدها و گروهها، اخلاق انتخاباتی در دور‌دوم انتخابات مجلس را رعایت کنند.
   
  محمد حسين صفار هرندي نيز در اين خصوص گفت: جنس انگ زنی ها و بدگویی ها علیه نیروهای انقلاب جای تأمل دارد. همیشه باید در مذمت سکوت در مقابل فتنه سخن گفت و یا اگر کوتاه آمدن در برابر جریانات منحرف وسیله ای برای تشجیع آنها بوده؛ باید همواره تأکید کرد که این امر نیز اجحاف و ظلم بوده است.
   
  سيد عليرضا مرندي كه در تهران به صورت مستقيم به مجلس راه پيدا كرد نيز موضع مشابهي داشته و در واكنش به تخريب جامعتين گفت: روحانیت را باید در جایگاه خودش اصالت داد. مردم به این دسته بیشترین اعتماد را دارند. باید آن را حفظ کرد. کاری نباید کنیم که این تضعیف شود. جامعه روحانیت و جامعه مدرسین جایگاه برجسته ‌و بالایی در میان مردم دارند.
   
  دکتر زهره الهیان در همایش انتخاباتی برخی نامزدهای این جبهه  گفت: باید کاری کنیم که هر گروه سیاسی که دست به تخریب، تهمت و دروغ در رقابتهای سیاسی زد با هزینه سنگینی در افکار عمومی مواجه شود. من تردید ندارم که پشت صحنه تخریبهای انتخاباتی نفوذی های جریان فتنه و انحراف قرار دارند. در آموزه های دینی اسلام و تاکیدات رهبر معظم انقلاب، سیاست ذیل اخلاق تعریف می شود لذا کسانی که اخلاق را ذیل سیاست تعریف می کنند نگاه ماکیاولیستی دارند.
   
  سروري با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق در رقابت های انتخاباتی گفت: ارزش صندلی سبز مجلس آنقدر نیست که برخی با دروغ، تهمت، تخریب و بولتن سازی می خواهند به این جایگاه دست پیدا کنند.
   
  حسین فدایی گفت: رعایت اخلاق باید استراتژی اصولگرایان تمام کسانی باشد که در جمهوری اسلامی به رقابت می پردازند. توصیه های رهبری برای رعایت اخلاق انتخاباتی بستر مناسبی را برای ایجاد یک رقابت سالم و مبتنی بر موازین دینی فراهم کرد لیکن برخی گروههای سیاسی برای تصاحب کرسی های مجلس، تخریب سایر نیروهای را درصدر برنامه های انتخاباتی خود داشتند.
   
  محمد نبی حبیبی نيز گفت: ما تا کنون ترجیح داده ایم در مقابل این اقدامات سکوت کنیم و موتلفه اسلامی تنها یک بار به طور جزئی پاسخ برخی از این تخریب ها را داده است و فعلا قصد نداریم حرف دیگری بزنیم. اما اگر روند این تخریب ها ادامه پیدا کند دیگر بنای سکوت نخواهیم داشت و به اتهامات و تخریب ها پاسخ خواهیم داد.
   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • رضا

   مملکتی که به حرف رهبر گوش نمیدن همینه دیگه.باید بزنن به تیپ همدیگه

  • نام شما...

   انشاالله سر انتخابات ریاست جمهوری بیش از اینها باشما بزرگواران کار دارند هنوز سربزرگش زیر لحافه

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.