• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شبکه من و تو: با مصرف روزانه مشروبات الکلی خود را ایمن کنید!
  کد خبر : 547897

  شبکه من و تو: با مصرف روزانه مشروبات الکلی خود را ایمن کنید!

  شبکه من و تو: با مصرف روزانه مشروبات الکلی خود را ایمن کنید!Reviewed by Aryan on Apr 30Rating: به نقل از جام نیوز، شبکه من و تو که پیش از این به صورت غیرمستقیم و در قالب انتشار اخبار و برنامه هایی مثل “بفرمایید شام” مشروب خواری را ترویج می کرد این بار بی پرده،…

  شبکه من و تو: با مصرف روزانه مشروبات الکلی خود را ایمن کنید!Reviewed by Aryan on Apr 30Rating:

  به نقل از جام نیوز، شبکه من و تو که پیش از این به صورت غیرمستقیم و در قالب انتشار اخبار و برنامه هایی مثل “بفرمایید شام” مشروب خواری را ترویج می کرد این بار بی پرده، بینندگانش را به خوردن شراب تشویق کرد.

  این شبکه در یکی از برنامه هایش به بهانه بیان خواص نوشیدنی ها به ترویج و تبلیغ آشکار مشروبات الکلی پرداخت و گفت: «محققان گفته اند اگر در طی روز یک لیوان شراب قرمز بخورید احتمالا در برابر سرطان و بیماری های قلبی و همچنین چربی خون ایمن می شوید!»

  شایان ذکر است در حالی شبکه من و تو به نقل از محققان -که البته نامی از آنها و مرکز تحقیقیشان نبرد- تاثیر مثبت احتمالی برای مشروب خواری ذکر کرده است که به گواهی تحقیقات قطعی علمی، الکل بر همه بدن به ویژه دستگاه گوارش، زیان می رساند، فشار خون را بالا می برد، ضربان قلب زیاد و تنفس را مشکل می کند. موجب بروز «گاستریت» که سبب خونریزی شدید معده است، می گردد و هم باعث به وجود آمدن «سیروز » یا تشمع کبدی که خطر مرگ را به همراه دارد، می گردد. الکل با بروز سل ارتباط زیادی دارد. آمار تلفات بیمارستان «کوت شیکاگو، نشان می دهد که از ۳۴۲۲ نفری که به علت بیماری سل مرده اند، ۴۹% شراب خوار افراطی و ۳۴ % معتاد به الکل بوده اند. کمپانی های بیمه عمر می گویند که با تجربه دریافته ایم که عمر معتادان به الکل ۲۵ تا ۳۵ سال کمتر است.

  طبق آمارهای اخیر نشریه فرانسوی (آ، وتر، سانته) الکل در فرانسه در هر ۲۶ دقیقه یک نفر را می کشد و در سال ۱۹۶۲، ۱۴۱۹۴ نفر، تنها به جهت تشمع کبدی (سیروز)، که بیماری مبتلایان به الکل است، مرده اند. به این ارقام می توان مرگهایی را که به ظاهر عنوان های دیگری دارند، اما در واقع علت اصلی وقوعشان الکل است، افزود؛ مثلاً:۸۰ درصد سرطان های مسری، ۷۵ درصد حوادث رانندگی، ۳ درصد حوادث کار برا ثر مصرف الکل پیش آمده اند.

  امروزه معلوم شده است که الکل یک محرک مرکزی مغزی نیست بلکه تضعیف کننده ی (دپرسور) آن است و حتی با مقدار متوسط موجب تخریب کفایت عمل شعوری می شود.» الکلیسم مزمن باعث کار دیوپاتی الکلیک می گردد که یک نارسایی قلبی است و بیماران الکلی به تدریج بدان دچار می شوند، فشار وریدی گردن بالا می رود، کبد بزرگ می شود و کم کم آسیت و در پی آن خیز پاها بروز می کند، گاهی علت بروز این عارضه نقص متابولیسم و در واقع یک سوء تغذیه است که غالب بیماران الکلی بدان دچارند.

  شایان ذکر است، شبکه من و تو که تلاش می کرد غیرمستقیم فرهنگ غرب را به ایرانیان دیکته کند، اکنون با تغییر رویکرد، اهدافش را آشکارتر و با ملاحظه کمتری بیان می کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۴)  • سعید

   البته این فقط حرف شبکه منو تو نیست!
   این توصیه ابوعلی سینا هم هست.

  • محمد

   ای بابا!ایران ویج از شما نقل قول زدن از رسانه هایی که افسار دست گروهی خاص بودن بعید بود که!؟

  • shima

   kashki bazia nazar nemidadan

  • کیومرث

   بر فرض که شراب را تبلیغ کردند. مگه توی ایران شراب قرمز یافت می‌شه که مثلا بخوایم با این تبلیغات اغفال بشیم و دلمون شراب بخواد. بعدش اعتیاد به الکل با خوردن روزی یک لیوان شراب قرمز فرق دارد.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.