• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » قرمز ها خون به پا میکنند
  کد خبر : 542310

  قرمز ها خون به پا میکنند

  قرمز ها خون به پا میکنندReviewed by Aryan on Apr 26Rating:    2 سال پيش زماني پرسپوليس براي بازي با تراكتورسازي به تبريز مي‌رفت همه به دنبال پاسخ اين سوال بودند كه برخورد طرفداران تراكتور با علي دايي چگونه خواهد بود. ما هم در جايگاه ساخته نشده و عجيب و غريب خبرنگاران جايگاه ورزشگاه يادگار…

  قرمز ها خون به پا میکنندReviewed by Aryan on Apr 26Rating:

  پرسپولیس تراکتور

   

   2 سال پيش زماني پرسپوليس براي بازي با تراكتورسازي به تبريز مي‌رفت همه به دنبال پاسخ اين سوال بودند كه برخورد طرفداران تراكتور با علي دايي چگونه خواهد بود. ما هم در جايگاه ساخته نشده و عجيب و غريب خبرنگاران جايگاه ورزشگاه يادگار امام نشسته بوديم و تماشا مي‌كرديم علي دايي از سمت چپ ورزشگاه وارد زمين چمن شد و به تشويق وحشتناك بيش از 70هزار طرفدار تراكتور پاسخ داد، تشويقي استثنايي و فوق‌العاده كه دايي در تمام عمر فوتبالش كمتر آن را تجربه كرده بود.

  اين بازي كه اتفاقا مسابقه حساس و جذابي هم از كار در نيامد يك ‌ـ يك به پايان رسيد اما رابطه عاشقانه دايي و تراكتور خيلي زود شكل ديگري را تجربه كرد، زماني كه او در بازي رفت فصل بعد در تهران مقابل توهين پرسپوليسي‌ها به تبريزي‌ها سكوت كرد تا از چشم طرفداران احساساتي تراكتور بيفتد. دايي اما يك آذري زبان است و به هر حال فرزند آذربايجان محسوب مي‌شود و براي هيچ كس عجيب نبود كه در آخرين بازي مقابل تراكتور در لباس سرمربي راه آهن دوباره از طرف هواداران اين تيم تشويق شود. او يك مربي با رگ و ريشه پرسپوليسي است كه هيچ گاه علاقه‌اش به تراكتور را مخفي نكرد.

  نوشته توسط محمد

   از آن علي تا اين علي

  علي دايي و علي كريمي اختلاف نظرهاي بي‌شماري داشته و دارند و شنيدن اين خبر كه اين دو كلا آبشان در يك جوي نمي‌رود چيز چندان عجيبي نيست. جالب اينكه يكي از اين موارد اختلاف به همين تراكتورسازي مربوط مي‌شود تيمي كه هوادارانش با علي كريمي كركري عجيب و غريبي دارند. در همان فصلي كه دايي روي تخم چشمان طرفداران تراكتور قرار داشت علي كريمي در يك بازي عجيب(استيل آذين ـ تراكتور) بعد از به ثمر رساندن يك پنالتي چندان شادي كرد كه فكر مي‌كردي گل صعود به جام جهاني را به ثمر رسانده اما نكته چيز ديگري بود، جادوگر در يكي از بهترين فصل‌هاي فوتبالي‌اش داشت انتقام فعاليت‌هاي اعصاب خرد كن طرفداران تراكتور را مي‌گرفت. آنها با به دست گرفتن 1000توماني و نمايش آن رو به دوربين‌ها پسوند پولكي را به كريمي بسته بودند و البته اين چيزي نيست كه به بازيكني مثل  كريمي برنخورد. هرچه باشد او هميشه يك نارنجك با ضامن كشيده در پر شالش دارد!

  حالا كريمي  و دنيزلي

  مصطفي دنيزلي زماني كه تيمش ششمين گلش را وارد دروازه  الشباب مي‌كرد هرگز تصور نمي‌كرد كه در ادامه فروردين رويايي با چنين مشكلاتي مواجه شود. اما حالا او بايد چالش بزرگي را از سر بگذراند.

  نتايج بد پرسپوليس در ليگ به مرور تبديل به مساله اصلي اين مربي شده است. دنيزلي حالا دريافت پرسپوليس مثل پاس  نيست كه بتواند در آن يك جام را قرباني جام ديگر كند و حالا با وجود نتايج خوب در ليگ قهرمانان به نظر همه حرمت موي سپيد آقا مصطفي را نگه مي‌دارند والا هر كس ديگري جاي او بود قسمتي از شلوارش دور گردنش شال گردن شده بود!

  پرسپوليس بعد از شكست سنگين مقابل سايپا به ديدار تراكتورسازي خواهد رفت و اين در حالي است كه آنها در بدترين شرايط از لحاظ بازيكن به سر مي‌برند. دنيزلي احتمالا با تركيب معمارزاده، محمد، نورمحمد، نصرتي، شكوري، شيري، بادامكي، رضايي، فشنگچي، محمد نوري و ايمون زايد به زمين خواهد رفت و شايد محمدحسين كنعاني هم اولين بازي خود با پرسپوليس را تجربه خواهد كرد.

  او اما حالا درگیری ذهنی مهمتری هم دارد ؛ علی کریمی. بازیکنی که امروز از فهرست 18 تایی کنار گذاشته شد و به تبریز نرفت تا طاق نصرت احتمالی گروههای تنش زدا در تبریز ازمیان برداشته شود و البته فردا کسی دم نگیرد:کریمی …!

   تراختورچي‌لر

  اما شايد مهمتر از بحران‌هاي پرسپوليس چيزي است كه در تبريز تبديل به حس مشترك هواداران پرشور تراكتورسازي شده است. تبريزي‌ها 3 سال بعد از صعود به ليگ برتر در جمع 3 تيم ليگ برتر قرار گرفته‌اند و با هيجاني مهارناپذير حتي به قهرماني فكر مي‌كنند گرچه سپاهان با تداوم كم نظيرش فعلا نزديك‌ترين تيم به قهرماني است. تراكتور در بازي فردا با تمام بازيكنانش و بدون مصدوم و محروم مقابل پرسپوليس صف آرايي خواهد كرد آنها كه در بازي رفت در يك مسابقه جذاب به برد رسيدند به دنبال تكرار اين نتيجه هستند و با توجه به شرايط تيمي و ريتم چند هفته گذشته تراكتورسازي اين مساله چيز عجيبي هم نيست.

   امير قلعه‌نويي در مسابقه فردا تيمش را با تركيب فروزان، اميرحسين صادقي، مرتضي اسدي، ميلاد فخرالديني احسان حاج‌صفي، سياوش اكبرپور، رودريگو توزي، فلاويو، حدادي‌فر، فرزاد حاتمي 11 بازيكن تراكتورسازي در زمين از حمايت بيش از 80هزار تماشاچي بهره خواهند برد. تماشاگراني كه  نظير آنها در هيچ نقطه‌اي ازايران وجود ندارند و شور و هيجان و تعصب آنها امير قلعه‌نويي را در جدايي با از تراكتور دودل كرده است.

   اگر سايت هواداري را در اين چند روز مرور كنيد متوجه خواهيد شد كه پرسپوليس با چه فضايي روبه رو خواهد شد. گذشتن از اين حال و هوا و مقاومت مقابل اين شور قرمزرنگ يك پارچه مهمترين ماموريت دنيزلي در يكي از پرتماشاگرترين پنجشنبه‌هاي زندگي است او اگر موفق به توقف تراكتورسازي شود اين تيم را از قهرماني نااميد خواهد كرد. گرچه تراكتور آسيايي شده و  ماموريت امسالتقریبا  به اتمام رسیده  است.

  اين بازي حساس پنجشنبه ساعت 16:30 برگزار مي‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • مهران بختیاری نیا

   من پرسپولیس را دوست دارم.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.