• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار خودرو » قیمت‌های جدید خودرو با افزایش نرخ بیمه
  کد خبر : 53830

  قیمت‌های جدید خودرو با افزایش نرخ بیمه

  قیمت‌های جدید خودرو با افزایش نرخ بیمهReviewed by Aryan on Oct 28Rating: قیمت بیمه شخص ثالث 50 درصد گران شد. این خبر توانست خانه‌تکانی دوباره در قیمت خودروها ایجاد کند. پس از آن که چندین بار قیمت خودروها دستخوش تغییر شد، همه بر این باور بودند که حداقل تا پایان سال قیمت خودروها گران نمی‌شود….

  قیمت‌های جدید خودرو با افزایش نرخ بیمهReviewed by Aryan on Oct 28Rating:

  قیمت بیمه شخص ثالث 50 درصد گران شد. این خبر توانست خانه‌تکانی دوباره در قیمت خودروها ایجاد کند. پس از آن که چندین بار قیمت خودروها دستخوش تغییر شد، همه بر این باور بودند که حداقل تا پایان سال قیمت خودروها گران نمی‌شود. اما این بار نوبت بیمه بود تا مردم را با شوک مواجه کند. بیمه شخص ثالث گران شد و خودروسازان مجبور شدند قیمت‌های نهایی‌شان را اصلاح کنند.

  اوایل امسال و تا قبل از آغاز ماه آبان قیمت بیمه شخص ثالث در خودرو پراید 264 هزار تومان بود اما اکنون این رقم به 437 هزار تومان رسیده است. (برای افرادی که برای نخستین بار خودروهایشان را بیمه می‌کنند) بیمه شخص ثالث خودرو 206 تیپ 2 نیز 509 هزار تومان است. البته این نرخ‌های اعلامی از بیمه ایران دریافت شده است و امکان تفاوت جزیی با دیگر بیمه‌ها وجود دارد. طبق جدولی که از دو گروه خودروسازی دریافت شده، آخرین نرخ‌های خودرو با 50 درصد افزایش بیمه شخص ثالث قید شده است. هرچند قیمت این خودروها مورد تأیید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیست و به اعتقاد او، قیمت خودروها بالا است و باید براساس آخرین قیمت‌هایی که کمیته خودرو با سازمان حمایت تهیه کرده، خودروسازان، خودروهای خود را به فروش برسانند.

  حال قرار شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت مجدداً قیمت‌ها را با همکاری سازمان حمایت و خودروسازان مورد بررسی قرار دهند تا قیمت خودرو آن چیزی شود که مورد تأیید همه بخش‌ها است. خودروسازان وطنی که به ناچار قیمت‌های خود را بعد از ابلاغ افزایش نرخ دیه بالا بردند، می‌گویند: خودروسازان موافق افزایش قیمت خودرو نیستند و معتقدند اگر قیمت خودروها پائین باشد بر میزان فروش افزوده می‌شود و این امر می‌تواند سود خودروساز را بالا ببرد.

  نمایندگان خودروسازان اظهار داشتند: زمانی که بیمه شخص ثالث بالا می‌رود، خودروساز مجبور به افزایش قیمت می‌شود، لذا مردم نباید از خودروسازان گله‌مند شوند که چرا قیمت خودرو بالا رفته است.

  محمود رنجبرفر کارشناس بازار خودرو نیز می‌گوید: افزایش نرخ بیمه در بازار خودرو بی تأثیر بوده است و قیمت‌ها هیچ افزایشی نداشته‌است.

  وی گفت: قیمت خودرو‌های وطنی در شرایط فعلی بالا است لذا پتانسیل رشد دوباره را ندارد. اگر نرخ نهایی خودرو‌ها بالا برود، میزان تقاضای مردم برای خرید خودرو کاهش پیدا می‌کند.

  رنجبرفر خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان عرضه خودرو نسبت به تقاضای مردم بالا است و فقط در مواردی خودروهای 206، تندر 90 و ریو، میزان عرضه و تقاضای یکسانی ندارند. اگر میزان تولید خودروهای یادشده در بازار افزایش پیدا کند، بازار شرایط ایده آل‌تری خواهد داشت.

  وی در پاسخ به این مورد که هم‌اکنون فصل خرید خودرو هست یا خیر، اذعان داشت: احتمال آن که قیمت خودرو بالا رود خیلی کم است اما با قطعیت نمی‌توان صحبت کرد چرا که بازار وضعیت شفافی ندارد. کارشناس بازار خودرو تأکید کرد امکان پیش‌بینی بازار خودرو برای هفته‌های آینده وجود ندارد. درهمین ارتباط نیز یکی از نمایندگان مجلس درباره افزایش نرخ دیه و رشد قیمت خودروها اینگونه اظهار نظر کرد که افزایش نرخ دیه هیچ ارتباطی به قیمت خودرو ندارد. خودروسازان داخلی به دلیل برخورداری از شرایط خاص برای خود قانون وضع می‌کنند و به صورت دلبخواهی آن را اجرا می‌کنند.

  وی ادامه داد: افزایش قیمت محصولات ایران‌خودور با توجیه افزایش قیمت دیه شخص ثالث در چارچوب قوانین خاص دو خودرو ساز بزرگ کشور انجام گرفته است.

  وی تصریح کرد: بطور حتم افزایش قیمت خودروهای داخلی با بهانه افزایش نرخ دیه و بیمه شخص ثالث غیر قابل قبول است و کمیسیون صنایع و معادن این موضوع را بررسی خواهد کرد.

  اما این صحبت‌ها را سایر نمایندگان مجلس قبول ندارند و معتقدند که افزایش قیمت بیمه ارتباطی با خودروسازان ندارد. لذا رشد قیمتی بین 180 تا 200 هزار تومان در هر خودرو کاملاً طبیعی و منطقی است و این ارتباطی با تفسیر قانون ندارد.

  با اعمال نرخ جدید حق بیمه شخص ثالث، خودروسازان داخلی با ارسال بخشنامه‌ای به نمایندگان رسمی فروش، از اول آبان قیمت محصولات خود را بطور میانگین200 هزار تومان افزایش دادند.

  پیش از این اعلام شده بود بیمه‌ مرکزی در نامه‌ای به خودروسازان از افزایش قیمت حق بیمه شخص ثالث خودروها به میزان بطور میانگین 200 هزار تومان خبر داده که دلیل آن نیز افزایش نرخ دیه کامل از40میلیون تومان در ماه‌های عادی به 67 میلیون و 500 هزار تومان و در ماه‌های حرام به90 میلیون تومان بوده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.