• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی , مطالب برگزیده سایت » امید به زندگی در افراد مجرد و متاهل
  کد خبر : 537399

  امید به زندگی در افراد مجرد و متاهل

  امید به زندگی در افراد مجرد و متاهلReviewed by Aryan on Apr 24Rating: مردان مجرد ممکن است ده سال کمتر از مردان متاهل عمر کنند. زنان مجرد نیز وضعیتی مشابه دارند.مجرد بودن عالیست، مگرنه؟ هرجای تختخواب که بخواهید میخوابید، پشت در حمام معطل نمیشوید، تمام زمانتان در دستان خودتان است. همه اینها خوب است اما…

  امید به زندگی در افراد مجرد و متاهلReviewed by Aryan on Apr 24Rating:

  مردان مجرد ممکن است ده سال کمتر از مردان متاهل عمر کنند. زنان مجرد نیز وضعیتی مشابه دارند.

  مجرد بودن عالیست، مگرنه؟ هرجای تختخواب که بخواهید میخوابید، پشت در حمام معطل نمیشوید، تمام زمانتان در دستان خودتان است. همه اینها خوب است اما طی مطالعات منتشر شده توسط ژورنال آمریکایی اپیدمولوژی ممکن است که شما یکی از مجردهای بدشانسی باشید که حدود 10 سال زودتر از دوستان متاهلش دار فانی را وداع میکند. 

  اگرچه تحقیقات بسیاری به این حقیقت اشاره دارد که متاهلین سلامت و طول عمربیشتری در مقایسه با مجردها دارند اما دیوید روالف پروفسور جامعه شناسی  دانشگاه لوزیانا ایالت کنتاکی در این تحقیق جدید تحت عنوان   “مجردها در رسیدگی به امورخود کوتاهی میکنند”  بیشتر در این مورد توضیح میدهد .

  پژوهشگران اطلاعات بدست آمده از 90 مطالعه قبلی، که شامل 500 میلیون نفر بود را تحلیل کردند و مرگ و میر مجردها (کسانی که هرگز ازدواج نکرده بودند) را با گروه متاهلین (باستثنا کسانی که طلاق گرفته بودند و یا همسرشان فوت کرده بود)  مقایسه کردند. 

  آنها دریافتند که خطر فوت  در مردان مجرد 32 درصد بیشتر از مردان متاهل است. امکان مرگ و میر در زنان مجرد نیز 23 درصد بیشتر از زنان متاهل است.

  روالف میگوید که اگر با عدد و رقم حساب کنیم خطر مرگ در مردان مجرد 17 سال زودتر از مردان متاهل است. وی می افزاید تقریبا تمام این اطلاعات از مطالعات انجام شده در طی  60 سال جمع آوری شده است. البته وضع زنان نیز بهتر نیست. آنها ممکن است بین 7-15 سال زودتر از دوستان متاهل خود بدرود حیات گویند.

  پژوهشگران احتمال می دهند که نتایج بدست آمده از طول عمر افراد با وضعیت نامناسب سلامتی، کمک های ناچیز دولتی و درآمد پایین مجردها گره خورده باشد.

  روالف میگوید: “اگر متاهلید، همسر شما ممکن است مراقب باشد که تغذیه خوبی داشته باشید و در صورت لزوم  به پزشک مراجعه کنید”. “وقتی ازدواج می کنید گاهی روش آسانتر این است که سالم باشید و خطر کمتری را به جان بخرید”. وی می افزاید: البته مجردها نیز ممکن است این حمایت ها را از طرف والدین، خواهر و برادرها و یا دوستانشان دریافت کنند.

  البته اخبار خوبی برای بی همسران وجودارد: افراد مجردی که از سال های جوانی جان سالم به در می برند طول عمر خوبی خواهند داشت. خطر مرگ و میر برای مجردهای 30-39 ساله 128 درصد بیشتر از مردان متاهل هم سن خود است اما برای مجردهای 70 ساله نسبت به متاهلین 70 ساله این رقم تا 16 درصد کاهش میابد.

  اما پژوهش دیگری که در ژورنال بهداشت و رفتار اجتماعی انتشار پیدا کرده است این واقعیت را نشان میدهد که اگرچه متاهلین سلامت بیشتری نسبت به مجردین دارند اما فاصله مرگ و میر بین متاهلین و مجردها به هم نزدیک است.

  بنابراین قبل از اینکه تمام خانم های مجرد و البته آقایان با عجله تصمیم به ازدواج بگیرند، خوب است متذکر شویم  اگرچه این نتیجه از بررسی جمعیت زیادی به دست آمده اما نتایج تحقیقات “احتمالات” هستند و نه “واقعیات.” و ما نمیخواهیم بعد از خواندن این مقاله  بعضی مجردها بگویند: وای خدا. من در جوانی خواهم مُرد!

  هنوز هیچ کس این فرضیه که ازدواج اثر ویژه ای بر سلامتی دارد را نپذیرفته است.

  بلا دیپاولا روانشناس اجتماعی و نویسنده کتاب مجردها میگوید: من فکر میکنم در مورد تجرد و ازدواج پیش داوری شده است. همیشه به مجردها به یک چشم نگاه میشود، به آنها برچسب زده میشوند، نادیده گرفته میشوند ولی همچنان زندگی خوبی دارند. او معتقد است بسیاری از مطالعات  به بررسی مجردها در برابر متاهلین میپردازد بدون محاسبه تعداد طلاق ها و بیوه شدن ها در میان طرفداران ازدواج، که این باعث تحریف اعداد و ارقام میشود.

  بر اساس این تحقیق شما نمی توانید بگویید که اگر مجردها ازدواج کنند عمر طولانی تری خواهند داشت زیرا محقق فقط کسانی که قبلا ازدواج کرده اند و هنوز نیز متاهل  هستند را حساب میکند .

   دپاولو پروفسور روانشانسی اجتماعی در دانشگاه کالیفورنیا میگوید: کسانی که طلاق گرفته اند و یا همسرشان را از دست داده اند نیزیک بار ازدواج کرده اند و نباید حذف شوند.

  البته تحقیق کامل برای رسیدن به جواب این سوال که آیا ازدواج واقعا برای سلامتی خوب است یا خیر از نظر اخلاقی امکان پذیر نیست زیرا باید به صورت اتفاقی به عده ای از افرادی بگوییم که مجرد بمانند و یا بر عکس به عده ای بگوییم ازدواج کنند تا بتوانیم زندگی آنها را بررسی کنیم.

  و در آخر مسئله کیفیت ازدواج مطرح است -خوب بودن ازدواج  بد بودن آن و یا متوسط بودن آن – و تاثیر آن بر طول عمر.

  روالف میگوید: فکر نمیکنم نیازی به مطالعه و تحقیق باشد که به مردم بگوییم یک ازدواج بد و نکبت بار برای سلامتشان مضر است. ( مردمان )

  . 

  مترجم: زهرا شریعتی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۵)  • میلان

   سلام
   یک داستان برا دوستان تعریف میکنم
   ابو علی سینا حکیم بود میدونید. اواخر عمر بیماری مزمن اسهال هم داشت برا خودش نسخه پیچید که خوردن خربزه ممنوع!
   بعد دیدند داره خربزه می خوره .گفتند حکیم تورا چه شد .گفت عرض زندگی را به طول ان ترجیح میدهم
   (البته من معتقد نیستم ازدواج عرض زندگی رو کاهش میده !!!!!!!!فقط میگم 1بار حق زندگی داریم هر جور می خواهید زندگی کنید)

  • مرتضی

   حالا مگه چی میشه. کی خیری از این دنیا دیده که بخواد بیشتر عمر کنه به نظر من آدم های احمق دوست دارن بیشتر زنده بمونن خواهشن شما با اینجور مقاله ها مردم رو گمراه نکن . در ضمن اونهایی که ازدواج میکنن بعد طلاق می گیرن چند سال بیشتر زنده می مونه اینم بگو .

  • شاهین

   باسلام
   زندگی رو با این چند نکته بسیار مهم و حیاتی واکسینه کنید:
   1. از دخالت و حضور روحی و فیزیکی دیگران تو زندگی‌تون جلوگیری کنید و چه بهتر که دور از اون‌ها هم زندگی کنین… حالا هرکی می‌خواد باشه. اولین حرفی که بنده به خانواده همسرم زدم همین بود. نتیجه داده توپ!!!
   2. هرکی نقش خودش رو بازی کنه. مرد مردونگی کنه زن زنونگی
   3. به فاصله حداقل 6 الی 7 سال بچه‌دار بشید تا فرصت شناخت از همدیگه از جمله عادت‌ها و اخلاق داشته باشید.
   4. به جرات می‌گم مسائل مادی رو از زندگی‌تون حذف کنید. قسم به یکتایی خداوند خودش همه‌چیز رو بموقع و به مرور مرتب و روبراه می‌کنه…
   5. به نیازهای جنسی اهمیت بدین ولی سخت نگیرین. برای عادت‌های همدیگه ارزش قادل بشید.
   6. اندازه گلیمتون پاتونو دراز کنین و به قول معروف قناعت کنین
   ای قناعت توانگرم گردان
   که ورای تو، هیچ نعمت نیست!
   7. اگه می‌خواید یه با دیگه به دنیا بیاید، بچه‌دار بشید… مثل فصل بهار همه چیز تو زندگی‌تون تازه می‌شه… البته زنتون رو با ماشین جوجه‌کشی اشتباه نگیرین لطفا! 7 تا کافیه!
   مطالب زیاد هستش وقتتون رو نمی‌گیرم
   فقط اینکه مطمئن باشید تردید به خداوند برای اینکه زندگی سختی رو بهتون تحمیل کرده نهایت بی‌انصافی و بی‌وجدانی هستش و تنها ایمان به اون هستش که همه مشکلات رو آسون و حل می‌کنه…
   معتقدم: خواستن از ماست توانستن از اوست
   خدانگهدار

  • javad

   کاملا مشخصه مدتی که جناب احمدنیای عزیز تمام تلاششون رو می کنند، که ما مجردا رو سرعقل بیارند، تا سرو سامونی بگیریم، ولی احمدنیای عزیز تلاشتون کاملا مذبوهانست، با شرایطی که فعلا شخصا خودم در گیرش هستم، ده سال که سهله اگه بیست سال (بیشتر نه) هم از عمرم کم بشه حالا حالاها زیر بار ازدواج نمی رم.

  • ایدا

   البته عمر ما دست خداوند مهربان است . در مورد این تحقیق به نظرم در جامه ما این کاملا بر عکس است مردان متاهل ممکن است ده سال کمتر از مردان مجرد عمر کنند. زنان متاهل نیز وضعیتی مشابه دارند.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.