• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی , مطالب برگزیده سایت » انتقال ايدز از طريق روابط جنسي حفاظت نشده در حال افزايش است
  کد خبر : 53580

  انتقال ايدز از طريق روابط جنسي حفاظت نشده در حال افزايش است

  انتقال ايدز از طريق روابط جنسي حفاظت نشده در حال افزايش استReviewed by Aryan on Oct 28Rating: معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت بر لزوم افزايش اطلاع رساني، ارائه امكانات پيشگيري از ايدز در زندان‌ها، درمان اعتياد و حمايت‌هاي اجتماعي به منظور كنترل هر چه بيشتر ايدز در كشور تاكيد كرد و گفت:‌ به…

  انتقال ايدز از طريق روابط جنسي حفاظت نشده در حال افزايش استReviewed by Aryan on Oct 28Rating:

  معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت بر لزوم افزايش اطلاع رساني، ارائه امكانات پيشگيري از ايدز در زندان‌ها، درمان اعتياد و حمايت‌هاي اجتماعي به منظور كنترل هر چه بيشتر ايدز در كشور تاكيد كرد و گفت:‌ به دنبال اقدامات انجام شده شيب بيماري ايدز در كشور كند شده ولي با توجه به افزايش موارد ايدز از طريق روابط جنسي حفاظت نشده بايد آگاهي‌هاي لازم به جامعه ارائه شود.

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمود نبوي در بازديد از هجدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در مورد بيماري آنفلوانزا گفت: فصل آنفلوانزا معمولا از اواخر آذر و اوايل دي آغاز و تا بهمن و اسفند ادامه دارد كه دو تا سه مد از اين بيماري را شاهد خواهيم بود.

  وي گفت: برنامه وزارت بهداشت براي آنفلوانزا نيز توصيه به واكسيناسيون در برابر اين بيماري است در اين زمينه لازم است بيماران خاص مانند بيماران دياليزي، تالاسمي و … و همچنين گروه‌هاي پر خطر مانند مبتلايان به بيماري‌هاي مزمن ريوي، ديابت شديد، بيماران قلبي، بيماري‌هاي عصبي مانند صرع، بيماران تحت شيمي درماني‌ و پيوندي‌ها براي انجام واكسيناسيون آنفلوانزا اقدام كنند.همچنين واكسيناسيون در برابر اين بيماري براي زنان باردار و افراد بالاي 65 سال نيز توصيه مي‌شود. انجام اين واكسيناسيون براي افراد سالم منعي ندارد اما توصيه هم نمي‌شود. همچنين بايد توجه داشت افرادي كه به تخم مرغ حساسيت دارند نبايد از واكسن آنفلوانزا استفاده كنند.

  نبوي، ذات الريه را از عوارض بيماري آنفلوانزا عنوان كرد و گفت: ‌بخش خصوصي مجوز ورود سه نوع واكسن را گرفته‌اند كه اين واكسن‌ها مورد تاييد سازمان بهداشتي جهاني است.

  معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت در مورد موارد بيماري وبا در كشور طي سال جاري گفت:‌ امسال مقداري از بيماري‌هاي اسهالي را شاهد بوديم اما اين بيماري‌ها اواخر شهريور ماه فروكش كرد. هر سال در فصل تابستان تعداد معدودي از بيماري‌هاي اسهالي مشاهده مي‌شود اما از آنجا كه زير ساخت بهداشتي كشور توسعه يافته، موارد اين بيماري‌ها بسيار اندك است.

  وي افزود: برخلاف دهه‌هاي 60 به بعد موارد بيماري وبا طي امسال و سال گذشته بسيار محدود بود.هر چند كه اين بيماري در همه آب‌هاي سطحي امكان دارد و اگر آب ناسالم باشد به صورت خوشه‌هاي بزرگ و اپيدمي‌هاي گسترده نمايان مي شود. در كشور امسال و پس از گذشت شش سال كانون‌هاي نهفته اين بيماري فعال شد و موارد تك‌گير بيماري را شاهد بوديم.

  به گزارش ايسنا، نبوي خاطرنشان كرد: دو سال گذشته موارد بيماري وبا در كشور 15 تا 18 مورد بود اما امسال موارد اين بيماري بيشتر از دو سال گذشته بود هر چند كه به صورت خوشه‌اي اين بيماري را نداشتيم.هر چند كه آمارهاي امسال هنوز به صورت دقيق مشخص نشده است اما موارد دقيق اين بيماري را پس از بررسي‌هاي لازم به سازمان جهاني بهداشت و رسانه‌ها اطلاع مي‌دهيم.

  معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت با تاكيد بر لزوم ضد عفوني كردن سبزيجات و صيفي جات قبل از مصرف گفت: بيماري حصبه از طريق صيفي جات آلوده ايجاد مي شود كه در حال حاضر نسبت به سه دهه پيش بيش از 30 برابر كاهش يافته است.اما از آنجا كه بيماري وبا بسيار واگيردار است افراد اگر نظافت را رعايت نكرده و از سبزيجات و صيفي جات ضد عفوني استفاده نكنند امكان انتقال آن بيشتر است و به اين افراد توصيه مي شود كه در تمام فصول سال ضد عفوني كردن سبزيجات و صيفي جات رعايت شود.

  وي در مورد مباحثي كه در زمينه شيوع بيماري وبا از طريق افغان‌ها در كشور مطرح شده بود گفت: در ابتدا افغان‌ها در مناطق مرزي بروز تعدادي از اين بيماري را باعث شدند كه اين موارد مربوط به عراق و افغانستان است. اما موارد داخلي بيماري وبا در سال جاري ربطي به افغان‌ها نداشت. افغان‌ها هم زبان‌ ما هستند و حتي به آن‌هايي كه به صورت غير مجاز وارد كشور شده‌اند خدمات بهداشتي لازم را ارائه مي‌كنيم.

  نبوي در زمينه بيماري ايدز نيز گفت: براي كنترل اين بيماري تغيير رفتار مانند اعتياد لازم است كه در اين زمينه مباحث آموزشي از اهميت زيادي برخوردار است. اين آموزش‌ها بايد از سنين مدرسه انجام شود. همچنين بايد به امكانات پيشگيري از ايدز در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها توجه شود. درمان اعتياد و حمايت‌هاي اجتماعي از اين بيماري‌ها نيز بسيار مهم است. در حال حاضر به دنبال اقدامات انجام شده شيب بيماري ايدز در كشور كند شده است كه اميدواريم به صورت شيب منفي و به سمت پايين حركت كند.

  معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت با هشدار نسبت به افزايش موارد ايدز از طريق روابط جنسي حفاظت نشده گفت: در اين زمينه بايد آگاهي‌هاي لازم به جامعه ارائه شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.