• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » ساخت هواپيماهايي با سرعت پنج برابر صوت
  کد خبر : 53438

  ساخت هواپيماهايي با سرعت پنج برابر صوت

  ساخت هواپيماهايي با سرعت پنج برابر صوتReviewed by Aryan on Oct 28Rating: گزارش اخير يك مؤسسه مهندسي انگليسي نشان داده كه تا پايان قرن حاضر، هواپيماهاي مسافربري به پرواز درمي‌آيند كه قادرند مسافران را در مقصد آنها، از هواپيما به صورت شناور به پايين بفرستند. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين گزارش…

  ساخت هواپيماهايي با سرعت پنج برابر صوتReviewed by Aryan on Oct 28Rating:

  گزارش اخير يك مؤسسه مهندسي انگليسي نشان داده كه تا پايان قرن حاضر، هواپيماهاي مسافربري به پرواز درمي‌آيند كه قادرند مسافران را در مقصد آنها، از هواپيما به صورت شناور به پايين بفرستند.

  به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين گزارش كه توسط مؤسسه مهندسان مكانيك (IME) طراحي شده، از سيستمي موسوم به «نوعي كشتي نوح سلطنتي براي آسمانها» سخن گفته كه انگليس را در خط اول ابتكارات هوا و فضاي آينده قرار خواهد داد.

  اين گزارش كه به سالهاي 2075 و پس از آن پرداخته، از پيشرفتهايي سخن گفته كه ممكن است در صنعت طراحي هواپيماها ايجاد شود. از آن جمله مي‌توان به هواپيماهاي جت سريع با سرعت بالاي 6400 كيلومتر در ساعت يا پنج برابر سرعت صوت و همچنين هواپيماهاي تجاري با طراحي V شكل براي ذخيره انرژي با استفاده از جريان باد ايجاد شده در جلوي هواپيما اشاره كرد.

  هواپيماهاي جت سريع از نوعي موتور جت برخوردارند كه به آنها اجازه مي‌دهد سوخت را بطور كامل مصرف و هواي وارده را كندتر كرده تا سرعت و رانش توليد كند.

  سريعترين هواپيماي جت يك جت سريع ساخت ناسا است كه سرعت آن به 9.8 ماخ مي‌رسد.

  اين گزارش همچنين به بررسي راههايي براي ساخت سيستمي پرداخته كه در آن يك هواپيماي بزرگ، واحدهاي فردي را حمل كرده و مسافران را در مقصد آنها از هواپيما به صورت شناور به پايين مي‌فرستد.

  از ديگر ايده‌هاي اين گزارش مي‌توان به طراحي بال پرنده اشاره كرد كه در آن بدنه اصلي هواپيما، بالها و موتور با هم تركيب شده و يك ايستگاه سوخت پرنده را خواهند ساخت تا هواپيماهاي آينده نيازي به پرواز با تانكر سوخت پر نداشته باشند.

  به گفته استفان تتلو، مدير اجرايي موسسه مهندسان مكانيك، حتي در 20 سال آينده نيز 25 هزار هواپيماي جديد وارد صنعت هوا و فضا خواهند شد كه از ارزشي بالاي دو ميليارد پوند برخوردارند.

  وي اظهار كرد: پتانسيل بزرگي براي فناوري‌هاي جديد هوا و فضاي انگليس وجود داشته؛ اما براي رقابت با ملتهاي نوظهور بايد يك ديد استراتژيك براي هوا و فضاي كشور داشته، يك نهاد تحقيقاتي جديد فضايي ايجاد كرده و بودجه تحقيقات و توسعه را به سطوح قبل از ركود اقتصادي افزايش دهيم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.