• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » افزايش قتل سياهپوستان توسط پليس آمريكا
  کد خبر : 531560

  افزايش قتل سياهپوستان توسط پليس آمريكا

  افزايش قتل سياهپوستان توسط پليس آمريكا Reviewed by Aryan on Apr 19Rating: گسترش نژاد پرستي در بخشهاي دولتي آمريكا، باعث شده بسياري از افسران پليس در ايالات مختلف بي مبالات به مظنونان سياهپوست خود شليك و آنان را به قتل برسانند. به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران؛ وزارت دادگستري آمريكا اخيرا نسبت به گسترش…

  افزايش قتل سياهپوستان توسط پليس آمريكا Reviewed by Aryan on Apr 19Rating:

  گسترش نژاد پرستي در بخشهاي دولتي آمريكا، باعث شده بسياري از افسران پليس در ايالات مختلف بي مبالات به مظنونان سياهپوست خود شليك و آنان را به قتل برسانند.

  به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران؛ وزارت دادگستري آمريكا اخيرا نسبت به گسترش رفتارهاي تبعيض آميز و نژادپرستانه نيروهاي پليس در برخورد با مظنونان و متهمان هشدار داده است.

  قتل شهروندان سياهپوست در ايالت نيواورلئان و سياتل نسبت به ديگر ايالات توسط پليس، بسيار افزايش يافته و اين افسران نيز هرگز از سوي مافوق خود مورد تنبيه يا مجازات قرار نگرفته اند.

  شكايات مردمي فراواني از سوي مردم نسبت به اين گونه رفتارهاي خشونت آميز نيروهاي پليس به دست مسئولين دولتي رسيده، اما هيچ اقدام موثري در برخورد با آن صورت نگرفته است.

  تيراندازي اخير پليس به “تراون مارتين”، نوجوان سياهپوست و مرگ وي، موجي از اعتراضات را عليه اقدامات نژادپرستانه دولت آمريكا و پليس اين كشور به راه انداخت.

  در دوره رياست جمهوري بوش ميزان قتل دستگير شدگان توسط پليس از 376 نفر در سال 2003 به 500 نفر در سال 2009 افزايش يافت.

  وزارت دادگستري در آن زمان تنها اعلام كرد كه پليس بايد بيشتر از توانمندي هاي غير نظامي خود از قبيل تقويت انضباط اجتماعي استفاده كند و روشهاي نظامي را براي موارد خاص مورد استفاده قرار دهد.

  با انتخاب اوباما بعنوان نماينده اي سياهپوست در كاخ سفيد، انتظار مي رفت شرايط بهبود يابد، اما گزينه “اتخاذ اقدامات انضباطي جدي براي جلوگيري و سركوب رفتارهاي ناهنجار” در دستور كار پليس قرار گرفت. آمار قتل، زنداني شدن بدون تفهيم اتهام و برگزاري دادگاه، دستگيري هاي بي علت و تضييع حقوق اجتماعي سياهپوستان در دوران رياست جمهوري اوباما، نه تنها كاهش نداشت؛ بلكه بيشتر نيز شده است.

  اين جمعيت اكثريتي آمريكا كه در دور اول انتخابات اوباما را نماينده اي براي خود مي دانستند، اكنون و پس از چهار سال تمايلي به پيروزي مجدد وي و ادامه رياستش در كاخ سفيد ندارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.