• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » زناشویی » عشق و دوستی در روابط همسرها ممکن است؟
  کد خبر : 525203

  عشق و دوستی در روابط همسرها ممکن است؟

  عشق و دوستی در روابط همسرها ممکن است؟Reviewed by Farnaz on Apr 14Rating: آیا اگر کسی همسرش را دوست داشته باشد می تواند روابط دوستانه ای نیز با او داشته باشد؟ چه مرزی بین روابط دوستانه و همسرداری وجود دارد؟   روان شناس فرانسوی به نام کاترین مارچی به تمام این سوالات پاسخ می دهد:…

  عشق و دوستی در روابط همسرها ممکن است؟Reviewed by Farnaz on Apr 14Rating:

  آیا اگر کسی همسرش را دوست داشته باشد می تواند روابط دوستانه ای نیز با او داشته باشد؟

  چه مرزی بین روابط دوستانه و همسرداری وجود دارد؟

   

  روان شناس فرانسوی به نام کاترین مارچی به تمام این سوالات پاسخ می دهد: عشق و دوستی در تمام روابط وجود دارد، حتی روابط دو دوست چه برسد به روابط همسرها. همه زوج ها در ابتدای زندگی عاشق یکدیگر هستند حتی اگر با عشق ازدواج نکرده باشند، زیرا بسیاری از دختر و پسرها قبل از ازدواج تنها احساس مثبتی به طرف مقابل دارند، روابطشان در حدی نبوده که رابطه دوستانه و نزدیک تری با یکدیگر داشته باشند، در تمام این موارد عشق در چند سال اول زندگی دارای حضوری پررنگ است اما بعد از چند سال با به وجود آمدن مشکلات و دعواهای لفظی و گاه جسمی، عشق کم کم از زندگی رخت می بندد و جای خود را به نفرت، بی حوصلگی و دلسردی می دهد.

  برای این که روابط شما به این سمت و سو نرود توصیه می کنیم که همیشه سعی کنید گرمای وجود عشق را در نهان خود و همسرتان حفظ کنید.

  چرا بعد از چند سال از زندگی مشترک مشکلات شروع می شوند؟

  اشتباه نکنید از همان ابتدا این مشکلات وجود داشته اند شاید با شدت کمتری اما از همان ابتدا حضور داشته اند ولی شما آنها را نمی دیدید و لمس نمی کردید تنها به دلیل این که همسر خود را دوست داشتید و بخاطر او حاضر به انجام هر کاری بودید اما با گذشت چند سال فاصله ها بین شما زیاد می شود و کم کم از همسرتان فاصله می گیرید.

  آیا اگر کسی همسرش را دوست داشت روابط دوستانه صحیح نیست؟ کدامیک بهتر است: روابط دوستانه یا عشق؟

  شما می توانید با روابط دوستانه ای که با همسرتان برقرار می کنید بسادگی با او صحبت کنید در عین این که عاشق او هستید و احساسات خود را انتقال می دهید.

  روابط دوستانه در روابط زناشویی به چه معناست؟

  مانند یک دوست به همسرتان نزدیک هستید؛ با او رابطه فکری و عاطفی دارید. دوستان صمیمی هیچ موضوعی را از هم مخفی نمی کنند البته باید بدانید دوستان در همه لحظه ها کنار هم هستند.

  تعریف بدی که از رابطه بین زن و شوهر وجود دارد به این ترتیب است که معمولا گفته می شود بهتر است با همسرتان دوست باشید ولی حد و مرزی مشخص نمی شود. شما باید بدانید که با همسرتان رابطه دوستانه یا رابطه همسری داشته باشید، این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند تنها تعاریف تجملاتی آنها را از هم دور کرده است.

  شما می توانید با همسرتان دوست باشید ولی او فرسنگ ها از شما فاصله داشته باشد یا می توانید با همسرتان روابط معمولی بین زن و شوهرها را داشته باشید ولی طاقت ثانیه ای دوری از دیگری را نداشته باشید، این روابط، بستگی به دید شما و همسرتان دارد.

  بسیاری از همسران برداشت غلطی از این روابط دارند و اگر شما از آنها بخواهید که مثل دو دوست با هم باشیم، اگر همسر شما برداشت غلطی داشته باشد می تواند به جای شما دوست دیگری اختیار کند و مدعی شود من دوستان زیادی دارم و تو تنها دوست من نیستی. مگر نه این که من و تو فقط دوست هستیم؟

  در آن هنگام شما چه پاسخی خواهید داد؟

  توصیه مفیدی که به زوج ها می کنم بدین شرح است: در لحظات سختی و مشکلاتی که بین شما و همسرتان رخ می دهد، لحظه های خوبی را که عاشق یکدیگر بودید و ساعت های فراموش نشدنی را داشتید یاد آور شوید تا بخاطر بیاورید که همسرتان چقدر برایتان عزیز است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.