• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » رئیس جمهور: جاعلان نام خليج فارس هيچ تمدني ندارند
  کد خبر : 523692

  رئیس جمهور: جاعلان نام خليج فارس هيچ تمدني ندارند

  رئیس جمهور: جاعلان نام خليج فارس هيچ تمدني ندارند Reviewed by Aryan on Apr 13Rating: مهر: رييس جمهور اسلامي ايران با اشاره به تاكيد تمامي اسناد تاريخي بر اصالت نام خليج فارس گفت: جعل كنندگان نام خليج فارس هيچ فرهنگ و تمدني ندارند. محمود احمدي نژاد روز گذشته در جمع مردم جزيره ابوموسي با اشاره…

  رئیس جمهور: جاعلان نام خليج فارس هيچ تمدني ندارند Reviewed by Aryan on Apr 13Rating:

  خلیج فارس

  مهر: رييس جمهور اسلامي ايران با اشاره به تاكيد تمامي اسناد تاريخي بر اصالت نام خليج فارس گفت: جعل كنندگان نام خليج فارس هيچ فرهنگ و تمدني ندارند.

  محمود احمدي نژاد روز گذشته در جمع مردم جزيره ابوموسي با اشاره به تاكيد تمامي اسناد تاريخي بر وجود نام خليج فارس از هزاران سال پيش تاكنون، بيان داشت: در نام گذاري مناطق مختلف طبيعي فرهنگ و تمدن آن مناطق تاثير فراواني داشته و در گذشته كه هيچ فرهنگ و تمدني به جز تمدن ايران وجود نداشته اين خليج، پارس نام گذاري شده و سپس به خليج فارس تغيير يافته است.

  احمدي نژاد افزود: كشورهايي كه هم اكنون در پي مصادره نام خليج فارس هستند از فرهنگ و تمدني كه بخواهد در برابر ايران عرض اندام كند به هيچ وجه برخوردار نيستند و آنها در گذشته چيزي نداشته اند كه هم اكنون چنين ادعايي مي كنند. وي عامل دوم در تاييد نام خليج فارس را حاكميت آن زمان دانست و تصريح كرد: در گذشته هاي دور هيچ حكومت بزرگي همچون حكومت ايران در منطقه وجود نداشت و تمامي فرهنگ ها تحت سيطره حاكميت ايران بودند و بر اين اساس خليج فارس نا م گذاري شده است.

  وي با اشاره به بازي هاي سياسي براي جعل نام خليج فارس عنوان كرد: آنهايي كه خليج فارس را با عنواني ديگر خطاب مي كنند اول بايد به عقل خود مراجعه كرده و نگاهي به نقشه ايران بيندازند تا بدانند با چه كشور بزرگ و قدرتمندي در حال حرف زدن هستند.

  احمدي نژاد با تاكيد بر ايجاد امنيت در خليج فارس گفت: ملت ايران امنيت خليج فارس را براي تمامي كشورهاي آن مي خواهد و اين درست نيست كه برخي كشورها اجازه ايجاد پايگاه هاي نظامي ديگر كشورها را در كشور خود با استفاده از پول مردم خود مي دهند چون اين مساله امنيت خليج فارس را به خطر مي اندازد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • صدف

   دوبا یعنی (ملخک) حق هیچگونه اظهارنظر نداره .
   درود بر احمدی نژاد که با حرفاش ثابت کرد که یک ایرانی با غیرته . یه روزی باید به این عربا فهموند که ما ایرانی هستیم . خلیج پارس زیباترین
   کلمه ای که همه باید ازش در برابر عربها تکرار کنیم .

  • سرباز زندگی

   خلیج همیشه فارس است

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.