• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی , مطالب برگزیده سایت » توليد آب آشاميدني از فاضلاب توالت هدف موسس مایکروسافت!
  کد خبر : 518631

  توليد آب آشاميدني از فاضلاب توالت هدف موسس مایکروسافت!

  توليد آب آشاميدني از فاضلاب توالت هدف موسس مایکروسافت! Reviewed by Aryan on Apr 8Rating: سرمايه‌دار بزرگ آمريكايي و مدير عامل مايكروسافت اين بار دست به سرمايه‌گذاري بر روي يك ابداع جديد زده كه فاضلاب دستشويي‌ها را به آب آشاميدني تبديل خواهد كرد. «سارا هاي»، كارشناس نانوفناوري دانشگاه منچستر اين ايده را مطرح و بيل…

  توليد آب آشاميدني از فاضلاب توالت هدف موسس مایکروسافت! Reviewed by Aryan on Apr 8Rating:

  سرمايه‌دار بزرگ آمريكايي و مدير عامل مايكروسافت اين بار دست به سرمايه‌گذاري بر روي يك ابداع جديد زده كه فاضلاب دستشويي‌ها را به آب آشاميدني تبديل خواهد كرد.

  «سارا هاي»، كارشناس نانوفناوري دانشگاه منچستر اين ايده را مطرح و بيل گيتس بر روي آن سرمايه‌گذاري كرده است. انتظار مي‌رود اين اختراع بتواند جان ميليون‌ها انسان را در جهان سوم نجات دهد.

  سارا هاي، بر اين باور است كه طيف جديدي از مواد مي‌توانند انرژي را از ضايعات انساني استخراج كنند.

  اگرچه آب به دست آمده مانند آبهاي موجود در بطريهاي آب معدني نيست؛ اما به گفته محققان، نتيجه آن مي‌تواند در مناطق بدون آب آشاميدني به حل مسأله مرگ و زندگي كمك كند.

  به گفته هاي، در حال حاضر تحقيقات زيادي در مورد سوخت‌هاي زيستي در حال انجام بوده و انرژي زيادي در ضايعات انساني وجود دارد. مواد مقياس نانو به محققان در برداشت هيدروژن از اين ضايعات و تبديل آن به هیدرازین كه سوخت موشك است، كمك مي‌كند.

  وي بر اين باور است كه يك دستگاه داربست در برگيرنده مخلوطي از باكتري‌ها و نانوذرات فلزي با آب واكنش ننشان داده و هيدروژن مفيد را استخراج كرده و باقي مانده پس از فيلتر مجدد به آب پاكيزه تبديل خواهد شد.

  دكتر سارا هاي، كارشناس نانوفناوري دانشگاه منچستر

  ايده دكتر هاي با همكاري دانشمندان امپريال كالج لندن و دانشگاه دورهام براي يك دستگاه توليد سوخت ارزان و تصفيه آب براي كشورهاي در حال توسعه بر 2000 طرح ديگر پيروز شده و موفق به دريافت سرمايه اوليه 100 هزار دلاري از بنياد بيل‌گيتس شده‌اند.

  اين گروه در صورت نمايش كاركرد واكنش‌هاي شيميايي مطرح شده در ايده آنها، سال آينده نيز يك ميليون دلار از گيتس دريافت خواهند كرد. اين محققان قصد دارند نمونه پيش ساخت اين فناوري را تا سال 2013 آماده كنند. ( ایسنا )

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.