• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » تولید پلاستیک از پوست تخم مرغ
  کد خبر : 518586

  تولید پلاستیک از پوست تخم مرغ

  تولید پلاستیک از پوست تخم مرغ Reviewed by Aryan on Apr 8Rating: گروهی از دانشمندان انگلیسی روشی را یافتند که به کمک آن می توان پلاستیک دوستدار محیط زیست آینده را از پوست تخم مرغ به دست آورد.به گزارش خبرگزاری مهر، پلاستیک دوستدار محیط زیست آینده می تواند از پوست تخم مرغ تولید شود و…

  تولید پلاستیک از پوست تخم مرغ Reviewed by Aryan on Apr 8Rating:

  گروهی از دانشمندان انگلیسی روشی را یافتند که به کمک آن می توان پلاستیک دوستدار محیط زیست آینده را از پوست تخم مرغ به دست آورد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، پلاستیک دوستدار محیط زیست آینده می تواند از پوست تخم مرغ تولید شود و در عرصه های مختلفی شامل کیسه های پلاستیکی خرید تا مواد مورد نیاز در ساختمان سازی کاربرد داشته باشد.

  محققان کنسرسیوم غذا و نوشیدنی “آی- نت” در دانشگاه ناتینگهام در لچستر انگلیس درحال مطالعه روی متدهای جدید کار روی بازیافت یکی از مهمترین زباله های خانگی صنعتی و غذایی یعنی پوست تخم مرغ هستند.

  کلید این هدف جدید در “گلیکوسامینوگلیکانی ها” نهفته است. این پروتئینهای مرتبط با قندها که در پوست تخم مرغ بسیار فراوان هستند هم اکنون نیز در بعضی از پلاستیکهای زیستی به کار می روند، اما به دلیل بالا بودن هزینه های استخراج آنها استفاده بالایی ندارند.

  این دانشمندان انگلیسی تکنیکی را یافتند که به کمک آن می توان به روشی ارزان این پروتئینها را از پوست تخم مرغ استخراج کرد.

  مصرف پوست تخم مرغ برای شرکتهای محصولات غذایی که برای تهیه خوراکیهای خود از تخم مرغ استفاده می کنند مسئله ای نیست که بی تفاوت از کنار آن گذشت.

  این شرکتها باید پوسته ها را جمع آوری و به مراکز نگهداری زباله حمل کنند و سپس برای نابودی آنها هزینه هایی را متحمل شوند.

  برای مثال، یکی از شرکتهایی که با این کنسرسیوم انگلیسی همکاری می کند Just Egg نام دارد. این شرکت متخصص در تولید تخم مرغ سفت (نوعی تخم مرغ با محبوبیت بالا در بریتانیا) است.

  این شرکت به طور متوسط هر هفته از 1.3 میلیون تخم مرغ استفاده می کند و در حدود 10 تن پوسته به دست می آورد که باید آنها را به مراکز نگهداری زباله انتقال دهد.

  براساس گزارش آنسا، در مدت یکسال، تنها Just Egg در حدود 480 تن پوسته تخم مرغ را انتقال و در حدود 30 هزار پوند برای نابود کردن آنها خرج کرد. پولی که می تواند صرف استخدام یک کارگر بیشتر و یا سرمایه گذاری در پروژه های جدید تحقیقاتی شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.