• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » برق ایران در سال 91 به روسیه وصل می شود
  کد خبر : 518269

  برق ایران در سال 91 به روسیه وصل می شود

  برق ایران در سال 91 به روسیه وصل می شود Reviewed by Aryan on Apr 8Rating: یک مقام مسئول در وزارت نیرو با تشریح آخرین وضعیت اتصال شبکه برق ایران به روسیه، اعلام کرد: ایران برای سنکرون شبکه برق خود به روسیه در سالجاری آمادگی دارد. عبدالحمید فرزام در گفتگو با مهر درباره آخرین مذاکرات…

  برق ایران در سال 91 به روسیه وصل می شود Reviewed by Aryan on Apr 8Rating:

  یک مقام مسئول در وزارت نیرو با تشریح آخرین وضعیت اتصال شبکه برق ایران به روسیه، اعلام کرد: ایران برای سنکرون شبکه برق خود به روسیه در سالجاری آمادگی دارد.

  عبدالحمید فرزام در گفتگو با مهر درباره آخرین مذاکرات انجام گرفته بین ایران و روسیه برای اتصال شبکه‌های برق دو کشور به یکدیگر، گفت: در حال حاضر ایران برای اتصال شبکه برق خود به روسیه آمادگی دارد.

  مدیر دفتر مبادلات برون مرزی وزارت نیرو با اعلام اینکه به منظور اتصال شبکه برق ایران و روسیه باید این اتصال الکتریکی از مسیر جمهوری آذربایجان و یا گرجستان انجام شود، تصریح کرد: هم اکنون ساخت خطوط انتقال برق در خاک ایران و جمهوری آذربایجان انجام شده است.
   
  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه روسیه هم باید یک خط جدید انتقال برق در مسیر ورودی جمهوری آذربایجان احداث کند، اظهار داشت: پیش بینی می شود در سالجاری با جدیت بیشتر روسها و ساخت این مسیر جدید امکان اتصال شبکه‌های برق دو کشور فراهم شود.
   
  وی با یادآوری اینکه با ایجاد برخی از زیرساختها امکان تبدل بیش از 800 مگاوات برق بین ایران و روسیه وجود دارد، تاکید کرد: به منظور سنکرون شبکه برق بین ایران، آذربایجان و روسیه باید امسال ساخت خط انتقال 300 کیلوولت در مسیر روسیه – آذربایجان انجام شود.
   
  محمد بهزاد معاون وزیر نیرو پیشتر در گفتگو با مهر با اشاره به ساخت یک مسیر جدید برای افزایش تبادل برق بین ایران، ارمنستان و گرجستان، از خط جدید 400 کیلوولتی ایران – ارمنستان به عنوان مسیر جدید ترانزیت و تبادل برق با کشورهای اروپایی یاد کرده بود.
   
  به گفته این مقام مسئول هدف از ساخت این خط انتقال برق اتصال شبکه برق ایران به گرجستان و در آینده روسیه و سایر کشورهای اروپایی است.
   
  در همین حال آرمن موسسیان وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان سال گذشته با بیان اینکه با ایجاد یک مسیر جدید، خط انتقال برق فشار قوی ایران-ارمنستان تا گرجستان گسترش می‌یابد، گفته بود: این شبکه انتقال برق جدید دارای مزیت‌های متعددی برای ارمنستان بوده که از این میان می‌توان به افزایش سطح مبادله برق بین گرجستان و ارمنستان تا 3 برابر میزان کنونی اشاره کرد.
   
  به گزارش مهر، در حال حاضر ایران به ترکمنستان، ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان برق صادر می کند و پیش بینی می‌شود به زودی شبکه برق ایران به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس متصل شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.