• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی های زناشویی , كودكان و مادران » چطور با فرزندتان در مورد بیماری‌های مقاربتی صحبت کنید
  کد خبر : 514

  چطور با فرزندتان در مورد بیماری‌های مقاربتی صحبت کنید

  چطور با فرزندتان در مورد بیماری‌های مقاربتی صحبت کنیدReviewed by Aryan on Mar 18Rating: گاهی‌ اوقات خیلی سخت است که فرزندتان را چیزی به جز یک “بچه” ببینید. اما نوجوانان امروز خیلی سریعتر از زمان قدیم رشد می‌کنند. آنها از طریق رسانه‌ها و همسالانشان درمورد خشونت و رابطه‌ جنسی یاد می‌گیرند اما همه حقایق را…

  چطور با فرزندتان در مورد بیماری‌های مقاربتی صحبت کنیدReviewed by Aryan on Mar 18Rating:

  گاهی‌ اوقات خیلی سخت است که فرزندتان را چیزی به جز یک “بچه” ببینید. اما نوجوانان امروز خیلی سریعتر از زمان قدیم رشد می‌کنند. آنها از طریق رسانه‌ها و همسالانشان درمورد خشونت و رابطه‌ جنسی یاد می‌گیرند اما همه حقایق را نمی ‌فهمند. به خاطر همین خیلی مهم است که شما درمورد رابطه‌ جنسی، مخصوصاً بیماری‌هایی که از طریق آن منتقل می‌شود، با آنها حرف بزنید.

  نوجوانان یکی از گروه‌هایی هستند که بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی قرار دارند. می‌توانید با حرف زدن با آنها و دادن اطلاعات مهم درمورد این بیماری ‌ها و نحوه پیشگیری از آن، آنها را ایمن نگه دارید. اما قبل از اینکه درمورد این موضوع مهم با آنها وارد بحث شوید، خیلی مهم است که مطمئن شوید نه‌ تنها می‌دانید که چه باید بگویید، بلکه می‌دانید چه وقت و چطور آنها را بگویید.

  زمان مناسب مهمترین شرط است

  نکاتی برای صحبت کردن

  سوالات متداول درمورد بیماری‌های مقاربتی

  به‌دست آوردن اطلاعات قابل ‌اطمینان

  حرف زدن با فرزندتان در این مورد کار ساده‌ای نیست اما لازم است. اگر همیشه برای حرف زدن در اختیار آنها باشید، حرف زدن برایتان ساده‌تر خواهد شد.

  برای دریافت اطلاعات لازم و کامل می‌توانید به کتابچه ‌های راهنما، وب ‌سایت ‌های مرتبط مراجعه کنید. حتی می‌توانید آنها را در کنار فرزندتان بررسی کنید و این کمک می‌کند راحت‌تر بتوانید با هم ارتباط برقرار کنید.

  برای حرف زدن درمورد رابطه ‌جنسی و بیماری‌های مربوط به آن نباید خجالت بکشید یا بترسید که حرف زدن درمورد این باعث می‌شود فرزندتان گرایش بیشتری به عمل‌‌ جنسی پیدا کند. اگر هم اینکار را بکنند حداقل دیگر می‌دانند که چطور از خودشان محافظت کنند.

  اگر این راهکارها را امتحان کردید و هنوز نتوانستید به راحتی درمورد این مسائل با فرزندتان گفتگو کنید، برنامه‌ای ترتیب دهید که فرزندتان با یک فرد قابل‌اعتماد دیگر مثل پزشک، مشاور، معلم یا یکی دیگر از اعضای خانواده در این مورد حرف بزند.

  کودکان و نوجوانان باید درمورد بیماری‌های مقاربتی بدانند و خیلی بهتر است که واقعیت‌های مربوط به آن را از دهان یک فرد مطمئن و قابل‌اعتماد بشنوند تااینکه خودشان به‌تنهایی درمورد آن اطلاعات کسب کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.