• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ترکیه: خرید نفتی از ایران را حدود 10 درصد کاهش می دهیم
  کد خبر : 513208

  ترکیه: خرید نفتی از ایران را حدود 10 درصد کاهش می دهیم

  ترکیه: خرید نفتی از ایران را حدود 10 درصد کاهش می دهیم Reviewed by Aryan on Mar 31Rating:   فارس: وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد کشورش قصد دارد واردات نفت خود از ایران را حدود ۱۰ درصد که معادل ۲۰ هزار بشکه در روز می شود کاهش دهد. وزیر انرژی ترکیه گفت کشورش واردات نفت…

  ترکیه: خرید نفتی از ایران را حدود 10 درصد کاهش می دهیم Reviewed by Aryan on Mar 31Rating:

   

  فارس: وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد کشورش قصد دارد واردات نفت خود از ایران را حدود ۱۰ درصد که معادل ۲۰ هزار بشکه در روز می شود کاهش دهد.

  وزیر انرژی ترکیه گفت کشورش واردات نفت از ایران را حدود ۱۰ درصد کاهش می دهد.

  آمریکا فشار زیادی را به مقامات ترکیه وارد آورده است تا برای مستثنی شدن از قانون جدید تحریم های ایران واردات نفت از این کشور را کاهش دهند.

  بر اساس قانون جدید تحریم های ایران کشورهایی که با ایران مراوده مالی داشته باشند از دستیابی به نظام مالی آمریکا محروم می شوند. اما کشورهایی که همکار آمریکا در تحریم ایران تشخیص داده شوند از شمول این قانون مستثنی می شوند.

  بر همین اساس با توجه به اهمیت نفت ایران برای اقتصاد جهان و نبود امکان حذف کامل آن از بازار، دولت آمریکا به کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی واردات نفت متحدان خود از ایران قانع شده اند.

  بر اساس گزارش رویترز، تانر ییلدیز که روز جمعه در جمع خبرنگاران سخن می گفت افزود  ترکیه انتظار دارد تاحدودی این رقم را با خرید نفت از لیبی جبران کند. این کشور همچنین با عربستان در حال مذاکره است.

  وی در ادامه گفت ما در نظر داریم به منابع و مسیرهای تامین نفت مورد نیاز خود تنوع ببخشیم.

  ترکیه روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند که در صورت کاهش ۱۰ درصدی این رقم صادرات نفت ایران به این کشور به ۱۸۰ هزار بشکه در روز می رسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.