• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هجوم رانندگان انگلیسی به جایگاه های عرضه بنزین
  کد خبر : 512364

  هجوم رانندگان انگلیسی به جایگاه های عرضه بنزین

  هجوم رانندگان انگلیسی به جایگاه های عرضه بنزینReviewed by Aryan on Mar 31Rating: درپی افزایش نگرانی مردم انگلیس از اعتصاب احتمالی رانندگان تانکرهای توزیع سوخت در این کشور، انگلیسی های نگران دیروز و امروز به جایگاه های عرضه بنزین و گازوئیل هجوم بردند. هجوم مردم به جایگاه های فروش سوخت و ایجاد صف های طولانی…

  هجوم رانندگان انگلیسی به جایگاه های عرضه بنزینReviewed by Aryan on Mar 31Rating:

  بنزین

  درپی افزایش نگرانی مردم انگلیس از اعتصاب احتمالی رانندگان تانکرهای توزیع سوخت در این کشور، انگلیسی های نگران دیروز و امروز به جایگاه های عرضه بنزین و گازوئیل هجوم بردند.

  هجوم مردم به جایگاه های فروش سوخت و ایجاد صف های طولانی باعث شده است برخی از این جایگاه ها به علت تمام شدن ذخایرشان تعطیل شوند درحالی که هنوز خبری از اعتصاب هم نیست. منابع خبری در انگلیس گزارش می دهند میزان فروش بنزین در روزچهارشنبه 9 فروردین به میزان 81 درصد و میزان فروش گازوییل به میزان 46 درصد افزایش یافته و باعث شده است شرکت های توزیع سوخت از میزان تقاضا عقب بمانند.

  به دنبال افزایش نگرانی مردم انگلیس از کمبود سوخت به علت اعتصاب احتمالی رانندگان تانکرهای توزیع سوخت در این کشور، نشست کمیته وضعیت های اضطراری دولت این کشور موسوم به “کبرا” به ریاست دیوید کامرون نخست وزیر تشکیل شد، عواقب اعتصاب احتمالی رانندگان تانکر و طرح های احتیاطی دولت برای مقابله با این اعتصاب را بررسی کرد. مقامات دولت انگلیس روز گذشته از مردم خواسته بودند در اقدامی احتیاطی باک خودروهای خود را پر و حتی در صورت امکان چند گالن اضافی نیز در منازل خود ذخیره کنند. این اظهارات مقامات دولتی باعث نگرانی و اضطراب بیشتر مردم شد و هجوم آنها را به سوی جایگاه های فروش سوخت تشدید کرد.
  بسیاری از کارشناسان، مقامات دولتی را به دامن زدن به بحران سوخت متهم کرده اند و سازمان آتش نشانی نیز ذخیره کردن بنزین در منازل را اقدامی خطرناک توصیف کرده اند این انتقادات باعث شد دولت ضمن عذرخواهی از مردم برای آرام کردن فضا تلاش کند.

  در همین حال “اد میلیبند” رهبر حزب کارگر، مهمترین حزب مخالف دولت، دولت را به بی مسئولیتی و فضاسازی مصنوعی برای بهره برداری حزبی از اعتصاب احتمالی رانندگان تانکر متهم کرد و گفت: دولت به جای دامن زدن به بحران باید طرفین دعوا را به مذاکره سازنده دعوت کند. به گفته میلیبند؛ دولت برای اینکه فشار بر اتحادیه های صنفی را افزایش دهد با موضع گیری های نسنجیده خود باعث نگرانی مردم در آستانه تعطیلات عید پاک – ایستر -شد؛ بدون اینکه به عواقب این کار خود بیندیشد.
  دولت انگلیس همچنین در یک اقدام احتیاطی از دیروز آموزش تعدادی از رانندگان ارتش را آغاز کرده است تا در صورت نیاز از آنان برای جا به جایی و توزیع سوخت استفاده کند. برخی گزارش ها نیز از تلاش دستگاه های دولتی برای استفاده از رانندگان خارجی برای توزیع سوخت حکایت دارد. از سوی دیگر رسانه های انگلیس از افزایش فروش انواع گالن های ذخیره سوخت در فروشگاه ها و همچنین افزایش قیمت سوخت در اکثر مناطق این کشور خبر داده اند.

  حمایت رانندگان از اعتصاب
  در همین حال خبر می رسد اتحادیه صنفی “یونایت ” که بیش از 90 درصد رانندگان تانکرهای توزیع سوخت در انگلیس را نمایندگی می کند؛ برای برگزاری اعتصاب در اعتراض به شرایط بدکاری از رانندگان تانکرهای توزیع سوخت در این کشور همه پرسی کرده است. یونایت اعلام کرد حدود 69 درصد (اکثریت) از رانندگان شرکت کننده در رای گیری از برگزاری اعتصاب عمومی حمایت کرده و رای مثبت داده اند. این نظرسنجی یونایت از رانندگان شاغل در هفت شرکت بزرگ توزیع سوخت بوده است که کارکنان پنج شرکت از مجموع هفت شرکت از اعتصاب حمایت کرده اند. هنوز تاریخی برای برگزاری اعتصاب اعلام نشده است ولی برخی گزارش ها حاکی است در صورت رفع نشدن اختلافات، احتمال دارد رانندگان تانکرها در 10 روز آینده دست از کار بکشند. اتحادیه صنفی “یونایت” دو هزار راننده تانکر را نمایندگی می کند و این راننده ها 90 درصد سوخت مایحتاج را در سراسر انگلیس توزیع می کنند.

  این درحالی است که دولت انگلیس از برگزاری احتمالی اعتصاب رانندگان تانکرها به ویژه در ایام تعطیلات عیدپاک (ایستر) ابراز نگرانی کرده است. به گفته “فرانسیس موآد” وزیر امور کابینه در دولت انگلیس، اعتصاب رانندگان تانکرها می تواند باعث ایجاد اختلال در انتقال سوخت به پمپ بنزین ها، فرودگاه ها، کارخانجات و گاراژها شود. موآد افزود: زندگی مردم عادی نباید از منازعه موجود میان شرکت های نفتی و رانندگان تانکرها آسیب ببیند.

  اتحادیه صنفی “یونایت” نیز متقابلا از دولت خواسته است به شرکت های بزرگ نفتی که به علت سود بیشتر هر روز شرایط سخت تری را به کارگران خود تحمیل می کنند، فشار بیاورد تا به مشکلات صنفی رانندگان تانکرها رسیدگی کند. “لن مک کلاسکی” دبیرکل یونایت گفت: شرکت های نفتی تحت عنوان صرفه جویی از هزینه های خود می کاهند و همین موضوع امنیت رانندگان را به خطر می اندازد.

  مقامات دولتی می گویند: ما درس های لازم را از اعتصاب رانندگان و کارکنان بخش توزیع سوخت در سال 2000 آموخته ایم و به همین علت همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا اعتصاب بعدی حداقل اثرات منفی را داشته باشد. در اعتصاب سال 2000 به علت متوقف شدن نقل و انتقال سوخت در انگلیس؛ مردم این کشور برای تهیه سوخت با مشکلات گسترده ای مواجه شدند. از سوی دیگر مذاکرات نمایندگان شرکت های نفتی با رهبران اتحادیه صنفی یونایت و نمایندگان رانندگان تانکر که قرار بود این هفته انجام شود تا دوشنبه آینده به تاخیر افتاده است.

  ادامه اعتراضات ضد دولتی اسپانیایی ها
  در ادامه اعتراضات گسترده در قاره پیر، از اسپانیا همسایه انگلیس خبر می رسد، میلیون ها اسپانیایی از 110 شهر در تظاهراتی ضد اصلاحات کاری دولت اعتراض کردند. پس از اینکه اعتصاب عمومی گسترده که از سوی سندیکاهای کارگری فرا خوان شده بود و اسپانیا را فلج کرد؛ این بار مردم اسپانیا با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آنها نوشته شده بود “راخوی ماه های ما را هم قیچی می کند”؛ “این یک خشونت است “؛ “نان و خانه ما را می دزدید” و “بر علیه بردگی قیام کنید”؛ از عملکرد دولت انتقاد شدید کردند.

  سندیکاهای کارگری ضمن ابراز خرسندی از پاسخ گسترده مردمی؛ اعلام کردند اعتصاب عمومی دیروز پنجشنبه 10 فروردین 91 موفقیت آمیز بود و مردم با این اعتصاب سیستم تولیدی اسپانیا را فلج کردند. در این راستا سندیکاها افزودند اعتراضات مردمی، مشکل بزرگی را برای حزب “مردمی” حاکم دولت به وجود آورده اند و دیگر خیزش مردمی متوقف نخواهد شد. سندیکاها تصریح کردند: تا وقتی که دولت بر سر میز مذاکره ننشیند و درباره اصلاحات کاری تجدید نظر نکند، مبارزات و اعتراضات ادامه خواهد یافت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.