• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس » تندترین فلفل جهان رقیب پیدا کرد
  کد خبر : 5089

  تندترین فلفل جهان رقیب پیدا کرد

  تندترین فلفل جهان رقیب پیدا کردReviewed by Aryan on Apr 27Rating: یک گروه استرالیایی فلفل جدیدی را پرورش داده اند که می تواند در کتاب برترینهای جهان (گینس) به یک رقیب جدی برای تندترین فلفل جهان تبدیل شود. به گزارش خبرگزاری مهر، درحال حاضر عنوان تندترین فلفل جهان در دست “نگا وایپر” است. اکنون یک…

  تندترین فلفل جهان رقیب پیدا کردReviewed by Aryan on Apr 27Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  یک گروه استرالیایی فلفل جدیدی را پرورش داده اند که می تواند در کتاب برترینهای جهان (گینس) به یک رقیب جدی برای تندترین فلفل جهان تبدیل شود.
  به گزارش خبرگزاری مهر، درحال حاضر عنوان تندترین فلفل جهان در دست “نگا وایپر” است. اکنون یک گروه استرالیایی فلفل جدیدی را ارائه کرده اند که می تواند به زودی جای “نگا وایپر” را در گینس بگیرد و به “تندترین فلفل جهان” تبدیل شود.

  این فلفل جدید که Trinidad Scorpion Butch T نامگذاری شده تنها 2.5 سانتیمتر طول دارد اما میزان تندی آن 1.46 میلیون اسکوویل در فلفل است. این درحالی است که میزان تندی فلفل “نگا وایپر” 1.38 میلیون اسکوویل در فلفل است.

  “اسکوویل”، مقیاس مشهوری است که برای اندازه گیری شدت سوزش زبان توسط فلفل به کار می رود.

  برای درک بهتر شدت تندی این فلفلها کافی است بدانید که تندترین فلفل قرمزهایی که برای تهیه غذاهای تند استفاده می شوند بین 2 هزار و 500 تا 8 هزار اسکوویل در فلفل تندی دارند.

  مارسل دو وی، یکی از اعضای گروهی که این گیاه آتشین را توسعه داده اند درباره تجربه خود از چشیدن Trinidad Scorpion Butch T گفت: “بعد از خوردن این فلفل توهم داشتم و به خاطر سرگیجه نتوانستم تا 20 دقیقه رها بروم.”

  وی افزود: “این فلفل بسیار تند است. تنها چیزی که می توانم بگویم این است هرگز و هرگز دوباره آن را نخواهم خورد.”

  براساس گزارش رویترز، اولین محصول این فلفل امسال در “موریست”، شهری در فاصله 89 کیلومتری سیدنی و با مراقبتهای ویژه برداشت خواهد شد.

  کسانی که این میوه را برداشت می کنند دستکش می پوشند و کاملا مراقب خواهند بود که این گیاه با پوست آنها تماس پیدا نکند. چون نتیجه یک تماس کوچک این فلفل با پوست احساس سوزش شدید است.

  مارسل دو وی، که صبحانه مورد علاقه اش یک ساندویچ کره بادام با یک تکه فلفل است درباره مزه Trinidad Scorpion Butch T گفت: “پس از خوردن این فلفل اول مزه و بعد سوزش آن را احساس می کنید. این فلفل واقعا لذیذ است.”

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.