• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » جشن نوروز در همه کشورهای دنیا برگزار می شود
  کد خبر : 507215

  جشن نوروز در همه کشورهای دنیا برگزار می شود

  جشن نوروز در همه کشورهای دنیا برگزار می شود Reviewed by Aryan on Mar 27Rating: رییس جمهور کشورمان پس از بازگشت به تهران، ضمن تشریح دستاوردهای سفر به تاجیکستان پیش‌بینی کرد جشن نوروز در چند سال آینده در همه کشورهای دنیا برگزار شود. به گزارش ایران ویج ، ” محمود احمدی‌نژاد” پس از بازگشت از…

  جشن نوروز در همه کشورهای دنیا برگزار می شود Reviewed by Aryan on Mar 27Rating:

  رییس جمهور کشورمان پس از بازگشت به تهران، ضمن تشریح دستاوردهای سفر به تاجیکستان پیش‌بینی کرد جشن نوروز در چند سال آینده در همه کشورهای دنیا برگزار شود.

  به گزارش ایران ویج ، ” محمود احمدی‌نژاد” پس از بازگشت از تاجیکستان و استقبال رسمی توسط معاونت اول ریاست‌جمهوری، در جمع خبرنگاران در تشریح دستاوردهای سفر اظهار کرد: در سومین جشن جهانی نوروز شرکت کردیم و قرار شد سال بعد این جشن در ترکمنستان و سال پس از آن نیز در افغانستان برگزار شود.
  رییس جمهور ادامه داد: در این سفر با رییس‌جمهور تاجیکستان ملاقات صورت گرفت. البته روابط میان دو کشور بسیار خوب بوده و همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و سرمایه‌گذاری‌های فنی ـ مهندسی گسترده است. همکاران ما نیز در آنجا به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

  رییس جمهور تصریح کرد: یک اجلاس سه جانبه برگزار شد و در آن برای توسعه زیرساخت‌ها تصمیم بسیار بزرگی گرفته شد و یک توافقنامه به امضاء رسید که در آن در خصوص انتقال آب و برق و گاز و فرآورده‌های نفتی میان کشورها تصمیماتی گرفته شد.

  احمدی‌نژاد با بیان اینکه اجلاس چهارجانبه‌ای نیز برگزار شد که در آن پاکستان نیز حضور داشت، گفت: ما چهار کشور مسایل امنیتی مشترک داریم غیر از مسایل امنیتی مشترک، مسایل فرهنگی و اقتصادی مشترک نیز وجود دارد که این اجلاس چهار جانبه بسیار خوب بود، البته تمرکز این جلسه در تقویت روابط دوستانه میان پاکستان و افغانستان بوده و در آنجا نیز بحث‌های خوبی انجام و قرار شد همکاری‌های اقتصادی چهارجانبه گسترش یابد و ان‌شاءالله بتوانیم در این راستا همکاری‌های چهارجانبه را پیش از پیش گسترش دهیم.

  احمدی‌نژاد با اشاره به برگزاری اجلاس کمک به بازسازی افغانستان که ایران نیز در آن شرکت کرد، گفت: ملت ایران جزو ملت‌هایی است که به طور مستقیم از حوادث افغانستان تاثیر می‌پذیرد. عزیزانی از افغانستان مهمان برادران و خواهران ایرانی هستند، همچنین در بازسازی افغانستان مهندسان ما نقش بسیار مهمی دارند لذا دیدگاه‌هایی در این جلسه مطرح شد و وزیر خارجه در آنجا حضور دارند تا این مباحث ادامه یابد.

  رییس‌جمهور تصریح کرد: در این سفر نشستی با ایرانیان عزیز داشتیم و خانه فرهنگ ایرانیان در تاجیکستان با حضور ایرانیان و جمعی از ادباء افتتاح شد. احمدی‌نژاد گفت: همچنین ملاقاتی با رییس‌جمهور محترم پاکستان داشتیم و در خصوص مسایل مختلف گفت‌وگو کردیم. رییس‌جمهور در مجموع این سفر را پرکار عنوان کرد و گفت: تاجیکستان برای نوروز کار بسیار خوبی انجام داده بود و از بیش از ۱۵ کشور در این مراسم حضور داشتند که داشته‌های نوروزی و هنر خود را به نمایش گذاشتند و مردم تاجیکستان نیز بسیار استقبال کردند.

  رییس جمهور خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که ظرف چند سال آینده جشن نوروز در همه کشورهای دنیا برگزار شود البته با همان ادبیات، ویژگی‌ها و فرهنگ ایرانی که در حقیقت با یاد خدا است و در راستای زدودن کینه‌ها و افزایش محبت و ساختن دنیایی بهتر صورت می‌گیرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.