• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون » ترکیب رنگ زیبا و متناسب برای دکوراسیون
  کد خبر : 505269

  ترکیب رنگ زیبا و متناسب برای دکوراسیون

  ترکیب رنگ زیبا و متناسب برای دکوراسیونReviewed by Farnaz on Apr 8Rating: ترکیب رنگ زیبا و متناسب یکی از عواملی است که به زیبایی منزل شما می افزاید. آبی پررنگ و سبز دو رنگی هستند که در کنار هم فوق العاده به نظر می رسند و می توانند به روش های گوناگون مورداستفاده قرار گیرند….

  ترکیب رنگ زیبا و متناسب برای دکوراسیونReviewed by Farnaz on Apr 8Rating:

  ترکیب رنگ زیبا و متناسب یکی از عواملی است که به زیبایی منزل شما می افزاید. آبی پررنگ و سبز دو رنگی هستند که در کنار هم فوق العاده به نظر می رسند و می توانند به روش های گوناگون مورداستفاده قرار گیرند.

   

  ترکیب رنگ زیبا و متناسب برای دکوراسیون

  ترکیب رنگ آبی و سبز

   

  دکوراسیون سبز و آبی

   

  ترکیب رنگ آبی و سبز هم روشن به نظر می رسد و هم جذاب. جاهایی که می توانید این ترکیب رنگ را استفاده کنید اتاق کودک، اتاق نشیمن و آشپزخانه است. رنگ های آبی و سبزی که انتخاب می کنید باید در کنار هم زیبا به نظر برسند و به اصطلاح به هم بیایند. موضوع دیگری که باید راجع به آن فکر کنید انتخاب رنگ دیگریست که می تواند با آبی و سبز استفاده شود. اغلب اوقات رنگ سوم رنگ سفید است که در چارچوب در و پنجره به کار می رود و باعث می شود ویژگی های معماری اتاق مشخص تر باشند.

  آبی و سبزی را انتخاب کنید که با هم هارمونی داشته باشند و زیبا به نظر بیایند. رنگ دیوارها و مبل ها را تعیین کنید. می توانید از رنگ های خنثی هم استفاده کنید تا طراحی اتاق بیشتر به چشم بیاید. قبل از استفاده از این دو رنگ آنها را در کنار هم قرار دهید تا معلوم شود با هم تناسب دارند یا نه.

  استفاده از رنگ های خنثی یا روشن مانند زرد یا بنفش طراحی اتاق را برجسته تر نشان می دهد. همچنین می توانید رنگ پس زمینه را خنثی و رنگ مبل ها و وسایل دیگر را آبی و سبز انتخاب کنید.

  ● ترکیب رنگ آبی و بنفش

  دکوراسیون بنفش و آبی

   

  آبی و بنفش هم می توانند ترکیب رنگی فوق العاده باشند. بنفش تیره و آبی فیروزه ای اگر به همراه یک رنگ خنثی به کار روند زیبایی اتاقتان را افزایش خواهند داد. سایه رنگ های پرنورتر طراحی اتاق را رنگارنگ نشان می دهند در صورتی که سایه رنگ های کم نور اتاق را رمزآلود نشان می دهند. اگر می خواهید اتاقتان پرنور به نظر برسد باید از سایه رنگ های روشن استفاده کنید.

  این ترکیب رنگ به اتاق شما جلوه ای شیک و زیبا و در عین حال باطراوت می دهد. اینکه که کدام یک را به عنوان رنگ اصلی انتخاب می کنید بستگی به سلیقه خودتان دارد . پس از انتخاب رنگ اصلی و ترکیب آن با رنگ دوم، از رنگ خنثی یا روشن تری مثل سبز، زرد یا صورتی استفاده کنید.

  رنگ های ملایم و خنثی نظیر سفید یا خاکستری می توانند در پس زمینه قرار بگیرند و با مبل ها، قفسه ها و سایر وسایل آبی و بنفش ترکیب شوند.

  ● ترکیب رنگ آبی و زرد

  دکوراسیون زرد و آبی

   

  این ترکیب رنگ باطراوت و روشن است و می تواند در دکوراسیون آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده شود. این دو رنگ می توانند با درجات مختلف روشنایی به کار روند ولی در هر صورت جالب و جذاب به نظر می رسند. هردوی این رنگ ها پرنور هستند و با سایر رنگ های پرنور تناسب دارند. با کم و زیاد کردن درجه روشنی و آبی و زرد ترکیب رنگ های زیبایی به وجود می آید.بنابراین می توان هردو را به صورت کمرنگ یا پررنگ استفاده کرد یا یکی را پررنگ تر از دیگری نشان داد.

  خاکستری، سفید و سایر رنگ های خنثی می توانند تضاد خوبی را با آبی و زرد به وجود آورند و صورتی، سبز و نارنجی به برجسته نشان دادن طراحی اتاق کمک می کنند. اضافه کردن رنگ های بیشتر اتاق را جذاب تر و پیچیده تر نشان می دهد. امتحان کنید و نتیجه را ببینید!

  ● ترکیب رنگ بنفش و سبز

  دکوراسیون بنفش و سبز

  یکی از ترکیب هایی که به اتاق شما جلوه ای خاص و خلاقانه می دهد ترکیب رنگ سبز و بنفش است. این دو رنگ ، که اتاق شما را رنگارنگ و زیبا نشان می دهند، می توانند با هردرجه ای به کار روند. از این رنگها هم می توانید در اتاق نشیمن استفاده کنید و هم در هر اتاق دیگری که دوست دارید روشن و پرنور به نظر برسد. هرچند می توان یکی از این دو رنگ را تیره تر انتخاب کرد.

  انتخاب سایه رنگها بستگی به اتاق موردنظر دارد. اگر اتاق کوچک باشد بهتر است از سایه رنگهای روشن تر استفاده شود. همچنین می توانیم رنگ اصلی را کمرنگ تر از رنگ فرعی انتخاب کنیم.

  رنگ سومی که در کنار بنفش و سبز قابل استفاده است صورتی یا آبی است. استفاده از چنین رنگهایی به اتاق شما عمق و تنوع می بخشد. بنفش و سبز را در رنگ دیوار، کاغذ دیواری ها و مبلمان استفاده کنید.

  ● دکوراسیون مشکی

  دکوراسیون مشکی

  مشکی رنگی خنثی است که می تواند بسیار شیک و زیبا به نظر برسد. مشکی را به راحتی می توان در کنار رنگ های دیگر قرار داد و تضادهای جالبی را به وجود آورد. دیوارها و مبل ها مواردی هستند که می توانند رنگ مشکی داشته باشند.

  درست است که استفاده از رنگ مشکی فضا را کوچک تر نشان می دهد ولی این رنگ در عین حال هم شیک به نظر می رسد و هم می تواند با بیشتر رنگ ها ترکیب شود. رنگ مشکی را بهتر است با اتاق های جادار و بزرگ به کار برد درغیراین صورت اتاق شما کوچک و فشرده به نظر خواهید رسید.

  دیوارها: دیوارهای مشکی باعث می شوند که اتاق کوچک به نظر برسد. اگر نمی خواهید دیوارها مشکی باشند این رنگ را در مبل ها و فرش ها به کارببرید و رنگ های خنثی و ملایم را در کنار آن به قرار دهید.

  مبلمان: مبلمان مشکی ظریف و زیبا هستند و در کنار دیوارهای کمرنگ جلب توجه می کنند. استفاده از چوب به دکوراسیون اتاق گرما می بخشد و استفاده از فلز درخشندگی.

  سایر رنگ ها: مشکی با اکثر رنگ های تیره و روشن تناسب دارد و ترکیب آن با رنگ های مختلف جوابگوی سلیقه صاحب خانه خواهد بود.

  ● دکوراسیون قهوه ای

  دکوراسیون قهوه ای

  قهوه ای روشن، قهوه ای تیره و قهوه ای متوسط جزو بهترین رنگهایی هستند که در دکوراسیون خانه استفاده می شوند و درکنار کرم، قرمز آجری یا زرد مایل به قهوه ای ترکیب رنگ های جالبی به وجود می آورند. اتاق نشیمن، آشپزخانه یا اتاق کار شما می توانند کاغذرنگی یا وسایل چوبی قهوه ای داشته باشند. رنگ هایی که در کنار قهوه ای زیبا به نظر می رسند مشکی، کرم، زرد، نارنجی، قرمز، خاکستری، سبز و آبی هستند.

  انتخاب سایه رنگ: سایه رنگی را انتخاب کنید که هم زیبا و هم کاربردی باشد. سایه رنگ های روشن تر اتاق را پرنورتر و بزرگتر و سایه رنگ های تیره تر اتاق را لوکس و رمزآلود نشان می دهند.

  رنگ فرعی: رنگ های فرعی یا باید با قهوه ای همخوانی داشته باشند یا با آن ایجاد تضاد کنند. مثلاً کرم یا زرد روشن به خوبی با قهوه ای تیره تضاد برقرار می کنند، در حالیکه طلایی یا مسی متالیک با آن همخوانی دارند.

  دکوراسیون

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۹)  • زهرا

   سلام با کابینتهای سفید هایگلاس ترکیب شده با زرشکی های گلاس دیوار بین کابینتها باید چه رنگی داشته باشد

  • parisa

   سلام.ممنون از سایت خوبتون.من مبلمان سبز روشن دارم که پایه هاش چرم سفیده و کوسنای گلدار سبزو کرمو یکم قرمز داره.فرش هم سبزو کرم روشنه.بوفه و میز تی وی هم سفیده.لطفا تو انتخاب رنگ پرده راهنماییم کنین.دوست دارم شاد باشه.مرسی.

  • تیدا

   عالی بود.فرششی که انتخاب کردم زمینه ی وسطش سورمه ای طرح دستباف حاشیه اش گلبه ای و ابی مبل ها هم قهوه ای با دکمه های نگین سفید کاغذ دیواری رو چه رنگ کار کنم؟

  • مهدی

   سلام رنگ آجری رو چطور باید ساخت از ترکیب چع رنگ هایی بدست میاد؟ با تشکر

  • مجید ودایی

   سلام. رنگ آجری را با ترکیب چه رنگهائی میسازند؟

  • زهرا

   با سلام
   برای پذیرایی مبلملمان نیمه استیل با روکش بنفش دسته های سفید و در قسمت های منبدکازی سایه های کارامل دارد مبل ال راحتی کرم و قهوهای با کوسن های سفید با گل های کارامل خریده ام نمی دانم انتخابم درست بوده یا نه در انتخاب رنگ فرش مرا راهنمای کنید

  • نام شما...

   سلام. مبلمان اتاق نشیمن ترکیب سورمه ای و رنگ شیری می باشد، برای فرش چه رنگی مناسب است؟

  • نام شما...

   سلام.اتاق نشیمنمان را با دو دست مبل جدا کرده ام.یکی مبل ال به رنگ قهوه ای سوخته با کوسن قرمز شفاف و یه مقدار کرم که روبروی میز تلویزیون دیواری که سفارش داده ام به رنگ قهوه ای قرمز و دیگری مبل مدرن ذغالی تیره و طوسی با فرش مدرن طوسی نقره ای که پشت سرش پنجره قرار دارد و طرف دیگرش آشپزخانه با کابینت طوسی قهوه ای.برای کاغذ دیواری و پرده چه رنگی خوبست استفاده کنم که شلوغ نشود و فضا را بزرگ جلوه دهد.

  • ندا

   سلام.
   با دیوارهای پذیرایی قرمز تیره و مبل نارنجی آجری چه رنگ پرده بزنیم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.