• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سهمیه بنزین سال 91 چه شد؟
  کد خبر : 502663

  سهمیه بنزین سال 91 چه شد؟

  سهمیه بنزین سال 91 چه شد؟Reviewed by Farnaz on Mar 25Rating: رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت گفت: سهمیه بنزین فروردین ۹۱ بدون تغییر نسبت به اسفند ۹۰ واریز می‌شود. به گزارش ایسنا، محمد رویانیان روز چهارشنبه با اشاره به اینکه پیش از آغاز هدفمندی یارانه‌ها میزان مصرف روزانه بنزین در کشور…

  سهمیه بنزین سال 91 چه شد؟Reviewed by Farnaz on Mar 25Rating:

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت گفت: سهمیه بنزین فروردین ۹۱ بدون تغییر نسبت به اسفند ۹۰ واریز می‌شود.

  به گزارش ایسنا، محمد رویانیان روز چهارشنبه با اشاره به اینکه پیش از آغاز هدفمندی یارانه‌ها میزان مصرف روزانه بنزین در کشور ۶۴/۶ میلیون لیتر با ۱۰ میلیون خودروی بنزینی بود، افزود: این رقم هم اکنون با ۱۲/۳ میلیون خودرو به ۵۹/۵ میلیون لیتر کاهش یافته است.

  وی با اشاره به اینکه روزانه ۴۸ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای در کشور توزیع شده و ۱۱/۵ میلیون لیتر نیز به صورت آزاد عرضه می‌شود گفت: رانندگان خودروها هم‌اکنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون لیتر ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی و ۱۰۰ میلیون لیتر ذخیره بنزین ۱۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خود دارند؛ از سوی دیگر راکبان موتورسیکلت نیز ۵۱۱ میلیون لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی و ۱۶۰ میلیون لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خود ذخیره دارند.

  چیزی در خصوص سهمیه بنزین نوروزی تصویب نشده چرا که توجیه اقتصادی نیز ندارد

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت به سهمیه بنزین فروردین ماه اشاره کرد و گفت: سهمیه بنزین فروردین ماه بدون تغییر نسبت به اسفندماه واریز می‌شود که این میزان برای خودروهای شخصی همان ۶۰ لیتر و برای موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است.

  وی در خصوص سهمیه بنزین نوروزی گفت: چیزی در خصوص سهمیه بنزین نوروزی تصویب نشده چرا که توجیه اقتصادی نیز ندارد.

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت با اشاره به اینکه توزیع بنزین آزاد در همه جایگاه‌های سوخت در نوروز انجام می‌شود در خصوص قیمت بنزین در سال آینده گفت: هنوز هیچ رقمی برای قیمت بنزین در سال آینده مصوب نشده اما قطعا قیمت بنزین سال آینده تغییر می‌کند که در این خصوص سناریوهای مختلفی وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه مجلس به دولت اجازه داده است تا بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت حامل‌های انرژی را در سال ۹۱، ۲۰ درصد افزایش دهد گفت: ممکن است این میزان افزایش برای تک تک حامل‌ها اعمال شود و یا آنکه کل سبد حامل‌های انرژی‌ سرجمع تا سقف مصوب افزایش قیمت داشته باشد.

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت تصریح کرد: سناریوهای قیمت و سهمیه بنزین در سال آینده متفاوت است ولی هیچ رقمی در خصوص قیمت بنزین در سال آینده تصویب نشده و تایید نمی‌شود.

  تعرفه واردات خودروهای زیر ۵ لیتر مصرف در ۱۰۰ کیلومتر صفر شود

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت از ارسال نامه‌ای به رییس جمهور برای کاهش تعرفه واردات خودروهای خارجی خبر داد و گفت: از دولت و مجلس می‌خواهیم تعرفه واردات خودرو را از ۹۰ درصد کنونی به ۶۰ درصد حداقل کاهش دهد و اجازه دهیم تا خودروهای کم مصرف خارجی با توجه به شرایط تحریم و سایر مسایل مرتبط وارد کشور شوند چرا که حق مردم است تا خودروهای ایمن و با کیفیت استفاده کنند از سوی دیگر این امر می‌تواند موجب ایجاد رقابت در تولیدکنندگان داخلی نیز شود.

  وی تاکید کرد: نظر رییس جمهوری نیز ایجاد رقابت در این زمینه است که امیدواریم پیشنهاد ستاد حمل و نقل و سوخت کشور به تصویب برسد.

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت تاکید کرد: همچنین پیشنهاد کرده‌ایم تعرفه واردات خودروهای کم‌مصرف به عنوان مثال خودروهای زیر ۵ لیتر مصرف سوخت در هر۱۰۰ کیلومتر با توجه به قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی به صفر کاهش یابد.

  وی از افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفرهای نوروزی خبر داد و در خصوص توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در سال جاری گفت: یکهزار دستگاه اتوبوس، یکهزار و ۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۹۲۰ دستگاه تاکسی ون به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور امسال افزوده شده است. از سوی دیگر در بخش مترو نیز ۵۷ واگن امسال در مشهد بر روی ریل رفته است از سوی دیگر ۱۴۷ واگن نیز برای متروی تهران وارد گمرک شده که ۱۲۰ دستگاه از آنها عملیاتی و به کارگیری شده است.

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت خاطرنشان کرد: بدین ترتیب باید گفت تا کنون ۲۰۰ دستگاه واگن مترو وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور شده و تا پایان فروردین ماه سال اینده نیز ۲۰۰ دستگاه واگن دیگر وارد ناوگان متروی کشور خواهد شد.

  به گفته وی ۳۴۰ دستگاه از این واگن‌ها مربوط به تهران است که نیمی از آنها هم اکنون وارد ریل شده و مابقی تا پایان فروردین ماه سال آینده به ناوگان افزوده می‌شود.

  سهمیه سوخت آژانس‌هایی که در سامانه وزارت بازرگانی ثبت‌نام نکنند قطع می‌شود

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت در ادامه با هشدار به وانت بارها و آژانس‌ها گفت: از یک میلیون و ۸۰۰ هزار وانت بار کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار وانت بار ساماندهی شدند و ۶۵۰ هزار وانت بار نیز با کاهش ۲۵ درصدی سهمیه سوخت مواجه شدند که سال آینده این رقم بیشتر خواهد شد تا تکلیف آنها مشخص شود.

  وی به وضعیت آژانس ها اشاره و تصریح کرد: از ۲۲۰ هزار آژانس در کشور تنها ۱۶۰ هزار آژانس در سامانه مربوط به وزارت بازرگانی ثبت نام کرده‌اند که همینجا هشدار می‌دهیم اگر آژانس‌های کشور هرچه سریعتر به ادارات بازرگانی استانها مراجعه نکرده و مشخصات خود را در سامانه ثبت نکنند قطعا سهمیه بنزین آنها قطع خواهد شد و در اختیار سایر بخشها قرار می‌گیرد.

  وضعیت مخازن سوخت CNG نصب شده بر روی خودروهای در حال تردد به مرحله خطرناک رسیده است

  تست مخازن سوخت CNG خودروها از سال آینده آغاز می‌شود

  وی از خطرناک شدن مخازن سوخت CNG نصب شده بر روی خودروهای در حال تردد در کشور خبر داد و گفت: از سال ۹۱ باید تست این مخازن آغاز شود در غیر این صورت این مخازن هم برای مردم و هم برای رانندگان آنها خطرناک شده و احتمال خطر جانی دارد لذا به طور جدی تست ایمنی مخازن CNG با تمرکز بر تاکسی‌ها از ابتدای سال آینده آغاز می‌شود. از سوی دیگر وزارت کشور و وزارت بازرگانی نیز موظف شده‌اند با تبدیل کنندگان کارگاهی در زمینه گاز سوز کردن خودروها برخورد می‌کند.

  رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت تاکید کرد: تمام مراکزی که هم اکنون نسبت به دو گانه‌سوز کردن خودروها در کشور اقدام می‌کنند می‌توانند با اخذ مجوز به مراکز معاینه فنی تبدیل شوند.

  وی در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال آینده نیز گفت: شهرداری‌ها و شوراهای شهر در ای خصوص تصمیم گیر هستند که این تصمیمات باید نهایتا به تایید فرمانداری برسد که در این زمینه شهرداری و شورای شهر تهران به افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها رسیده‌اند که این امر هنوز مصوب نشده و پس از تایید فرمانداری قابل اجرا خواهد بود.

  به گفته رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت شهرداری‌ها و شوراهای شهر باید مصالح مردم را در تعیین نرخ کرایه تاکسی‌ها رعایت کنند.

  خروج خودروهای فرسوده امسال افزایش داشته نه کاهش

  وی در خصوص اخباری در زمینه کاهش خروج خودروهای فرسوده در سال جاری گفت: امسال ۲۲۰ هزار خودروی فرسوده از رده خارج شده و ۳۰ هزار خودروی فرسوده نیز در شرف اسقاط هستند که بر این اساس خروج خودروهای فرسوده نسبت به سال گذشته افزایش داشته است نه کاهش.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • رضا

   وضعیت بنزین تو سال جدید معلوم نیست.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.