• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری , مطالب برگزیده سایت » جشن زیبا و با شکوه نوروز در سازمان ملل برگذار شد
  کد خبر : 502356

  جشن زیبا و با شکوه نوروز در سازمان ملل برگذار شد

  جشن زیبا و با شکوه نوروز در سازمان ملل برگذار شدReviewed by Farnaz on Mar 25Rating: مايندگان دوازده کشور حوزه نوروز در جشن بزرگي در مجمع عمومي سازمان ملل متحد، اين آئين باستاني را گرامي داشتند. به گزارش واحد مرکزي خبر از نيويورک، در آغاز اين مراسم نمايه اي از آئين نوروز در کشورهاي مختلف…

  جشن زیبا و با شکوه نوروز در سازمان ملل برگذار شدReviewed by Farnaz on Mar 25Rating:

  مايندگان دوازده کشور حوزه نوروز در جشن بزرگي در مجمع عمومي سازمان ملل متحد، اين آئين باستاني را گرامي داشتند.

  به گزارش واحد مرکزي خبر از نيويورک، در آغاز اين مراسم نمايه اي از آئين نوروز در کشورهاي مختلف از جمله کشورمان پخش شد که مورد توجه ميهمانان قرار گرفت.

  محمد خزاعي، نماينده کشورمان نزد سازمان ملل متحد در سخناني درباره مناسبت ايراني – اسلامي نوروز گفت: ايران و ايراني هميشه پرچمدار صلح و دوستي و مهرباني بوده و خواهند بود و سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران نيز بر همين بنا استوار است .

  نماينده کشورمان نزد سازمان ملل متحد فرا رسيدن نوروز و سال جديد را از سوي ملت بزرگ ايران که ريشه چندين هزار ساله در تاريخ و تمدن بشري دارد ،تبريک گفت.

  خزاعي افزود: در مورد نوروز سخن بسيار گفته شده و برخي از ويژگيهاي آن شامل اهميت نوروز در تاريخ بشر به عنوان سنتي بر جسته در يک فرهنگ کهن، جايگاه نوروز در قلب ميليونها مردم متعلق به تمدن کهن و زيبائي شکوهمندي که در سنت تحسين بر انگيز نوروز است، همواره مورد توجه بوده است.

  وي تاکيد کرد: نوروز سنتي است که در آن حيات مجدد طبيعت به عنوان نشاني از زندگي، شور و شادماني جشن گرفته مي شود .

  خزاعي در ادامه سخنان خود توضيحاتي را پيرامون اين مناسبت ارزشمند ايراني – اسلامي و ويژگيها و پيامهاي سفره هفت سين بيان کرد و گفت: چه زيبا و فرحمند است آنگاه که مي بينيم خانواده ها از مرد و زن و کودک بر گرد سفره زيباي « هفت سين» جمع مي شوند تا همه ساله تولد مجدد زندگي بر روي کره زمين را جشن گيرند.

  وي گفت: اين خود تجلي شکرگزاري مردم به خالقشان براي حيات گرانبهايي است که به آنان ارزاني شده است.

  نماينده کشورمان اضافه کرد: بالاتر از همه, ما همچنين نسخه اي از کتاب مقدس خود, قرآن کريم را در ميان سفره «هفت سين» قرار داده و سال نو را با خواندن آياتي از آن شروع مي کنيم تا بدين ترتيب برکت خداوند را ميان خانواده هايمان بگسترانيم.

  وي گفت: اينها نشانه هايي ساده اما بسار پرمعنا هستند که بطور عميقي در تمدن پرشکوه پارسيان کهن ريشه دارند.

  خزاعي تصريح کرد :اينها مناسکي هستند که باوجود گذشت قرنها ، هنوز عامل اتصال ملتها به يکديگر بوده و آنها را به گونه اي منحصر به فرد،متحد مي کند.

  وي تاکيد کرد: ايران و ايراني هميشه پرچمدار صلح و دوستي و مهرباني بوده و خواهند بود و سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران نيز بر همين بنا استوار است .

  اين مراسم به مناسبت گراميداشت « روز بين المللي نوروز» با هماهنگي و مديريت نمايندگي کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نيويورک و همکاري يازده کشور حوزه نوروز برگزارشد.

  مجمع عمومي سازمان ملل متحد در اسفند ماه 1388 با تصويب قطعنامه اي تحت عنوان « روز بين المللي نوروز» براي نخستين بار در تاريخ اين سازمان ، نوروز ايراني را به عنوان يک مناسبت بين المللي به رسميت شناخت.

  در دومين سالگرد تصويب اين قطعنامه ، در روز اول فروردين ماه سال 1391 ،جلسه اي به ميزباني جمهوري اسلامي ايران و کشورهاي افغانستان ،آذربايجان ،هند ،عراق ،قزاقستان ،قرقيزستان ،پاکستان ،تاجيکستان ،ترکيه ،ترکمنستان و ازبکستان برگزار شد.

  اين مراسم همچنين با حضور جمع قابل توجهي از ديپلماتهاي مقيم سازمان ملل ، نخبگان ،چهره هاي دانشگاهي و نمايندگان رسانه هاي بين المللي و آمريکائي در محل سازمان ملل متحد برگزار شد.

  بان کي مون دبيرکل و نصير عبدالعزيز ناصر رئيس مجمع عمومي سازمان ملل متحد، پيام هاي جداگانه اي براي اين مراسم ارسال کردند که توسط نمايندگان آنها قرائت شد.

  در اين جلسه سفرا و نمايندگان دائم کشورهاي حوزه نوروز در سخناني با تشکر از ابتکار و تلاشهاي نمايندگي دائم جمهوري اسلامي ايران نزد سازمان ملل براي هماهنگي و برگزاري اين جلسه، ديدگاههاي خود را در خصوص نوروز و ابعاد بين المللي اين روز بيان کردند.

  همچنين در اين مراسم فيلم هاي كوتاهي در مورد سنت گراميداشت نوروز درهريک از كشورهاي حوزه نوروز نمايش داده شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • mahnaz

   با سلام این عکسی رو که گذاشتین الماس شرق در مشهده نه سازمان ملل محض اطلاع

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.