• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , فرهنگی و هنری » مذاکرات نوروزی روسای جمهور ایران و تاجیکستان
  کد خبر : 502148

  مذاکرات نوروزی روسای جمهور ایران و تاجیکستان

  مذاکرات نوروزی روسای جمهور ایران و تاجیکستانReviewed by Farnaz on Mar 25Rating:   به نقل از خبرآنلاين، روساي جمهور ايران و تاجيكستان در مذاكرات مشترك هيات‌هاي عالي رتبه دو کشور ، پيشنهاد تاجيكستان جهت برگزاري مشترك جشن نوروز در كشورهاي مختلف دنيا با همكاري سفارتخانه‌هاي ايران، تاجيكستان و افغانستان را مورد تاكيد قرار داده و…

  مذاکرات نوروزی روسای جمهور ایران و تاجیکستانReviewed by Farnaz on Mar 25Rating:

   

  به نقل از خبرآنلاين، روساي جمهور ايران و تاجيكستان در مذاكرات مشترك هيات‌هاي عالي رتبه دو کشور ، پيشنهاد تاجيكستان جهت برگزاري مشترك جشن نوروز در كشورهاي مختلف دنيا با همكاري سفارتخانه‌هاي ايران، تاجيكستان و افغانستان را مورد تاكيد قرار داده و تصريح كردند: عيد نوروز مناسبتي جهاني، الهي و انساني و جشن صلح، پاكي، ‌دوستي و عشق است .
  گزيده سخنان احمدي​نژاد به اين شرح است:
  ·         برگزاري جشن جهاني نوروز ابتكاري ارزشمند است تا قدر و ارزش واقعي نوروز شناخته شود. برگزاري چنين مراسم و مناسبت‌هايي سختي‌هاي بسياري دارد». البته نوروز آن‌قدر خوبي، نيكي، زيبايي و عشق در بطن خود دارد كه همه سختي‌ها را سهل و آسان مي‌گرداند و اميدوارم با همت و تلاش كشورهاي حوزه تمدني نوروز در آينده نزديك شاهد آن باشيم كه اين مناسبت در همه دنيا جشن گرفته شود.
  ·         همكاري‌هاي اقتصادي مشترك بين ايران و تاجيكستان از روند رو به جلو و مطلوبي برخوردار است و بايد با همت ايران و تاجيكستان و حضور و همكاري افغانستان هرچه سريعتر مسيري براي احداث خطوط انتقال نفت و گاز، آب و احداث خط آهن ميان سه كشور ايجاد كنيم.
  ·         نشست حمايت از اقتصاد افغانستان در دوشنبه با حضور روساي جمهور ايران، تاجيكستان، افغانستان و پاكستان، نشست بسيار مهم و موثري است؛ چراكه فقط دوستان و همسايگان افغانستان هستند كه مي‌توانند به صورت عملي و واقعي به اين كشور كمك كنند و اشغالگراني كه از كيلومترها آن سوتر به اين كشور آمده‌اند نه براي كمك به دولت و ملت افغانستان بلكه براي غارت منابع و معادن افغانستان به منطقه لشكركشي كرده‌اند.
  ·         هرچه دوستي بين كشورهاي منطقه افزايش يابد زمينه دخالت‌هاي خارجي كمتر و محدودتر مي‌شود. ايران براي گسترش سطح همکاري‌ها با کشور دوست، برادر و هم‌زبان تاجيکستان هيچ محدوديتي قائل نيست.
  گزيده سخنان امامعلي رحمان رييس‌جمهور تاجيكستان نيز به اين قرار است:
  ·         نوروز جشن نيكي، ‌دوستي و همكاري است و امسال بنده پيام ‌اي تبريك بسياري با لفظ فارسي نوروز مبارك‌باد از سران ديگر كشورها دريافت كردم كه نشان دهنده اقبال عمومي به اين جشن از سوي ديگر كشورهاست .
  ·         همكاري‌هاي ايران و تاجيكستان دورنماي بسيار اميدبخش و روشني دارد. تاجيكستان علاقه‌مند است نيازمندي‌هاي خود به انرژي نفت و گاز را به جاي ديگر كشورها از ايران تامين كند.
  ·         بهره‌مندي ايران از انرژي صلح‌آميز هسته‌يي حق مسلم ايران براي تداوم پيشرفت و آباداني است. ايران از تاريخ و تمدن كهني برخوردار بوده و ملتي با فرهنگ دارد كه انرژي هسته‌يي را صرفاً براي مقاصد صلح‌آميز و پيشرفت كشورشان مي‌خواهند،‌ جنگ رسانه‌اي موجود عليه ايران يقينا به زودي به پايان خواهد رسيد و ايران آينده‌اي روشن و پيشرفته، پيش رو دارد.
  ·         شوراي امنيت با صدور اطلاعيه‌اي اظهار اميدواري كرده است كه نشست حمايت از اقتصاد پربار و موفق برگزار شده و بتواند كمك موثري به پيشرفت افغانستان نمايد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.