• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب برگزیده سایت , ورزشی » جشنواره گل پیروزی و عيدي شيك عمو مصطفي
  کد خبر : 500196

  جشنواره گل پیروزی و عيدي شيك عمو مصطفي

  جشنواره گل پیروزی و عيدي شيك عمو مصطفيReviewed by Aryan♥ on Mar 21Rating: ليگ قهرمانان آسيا- 2012- مرحله گروهيگروه چهارم- هفته دومپرسپوليس ايران- الشباب اماراتچهارشنبه دوم فروردين‌ماه 91- ساعت 17ورزشگاه آزادي تهرانتماشاگر: 70 هزار نفرداور: ماساکی توما (ژاپن)کمک‌ها: تورو ساگارا- هیرویوکی ایگاراشی (ژاپن)اخطار: حيدراوف، علي محمود (الشباب)- اميرحسين فشنگچي (پرسپوليس)  پرسپوليس ايران: اسمير اودكوويچ- محمد…

  جشنواره گل پیروزی و عيدي شيك عمو مصطفيReviewed by Aryan♥ on Mar 21Rating:

  ليگ قهرمانان آسيا- 2012- مرحله گروهي
  گروه چهارم- هفته دوم
  پرسپوليس ايران- الشباب امارات
  چهارشنبه دوم فروردين‌ماه 91- ساعت 17
  ورزشگاه آزادي تهران
  تماشاگر: 70 هزار نفر
  داور: ماساکی توما (ژاپن)
  کمک‌ها: تورو ساگارا- هیرویوکی ایگاراشی (ژاپن)
  اخطار: حيدراوف، علي محمود (الشباب)- اميرحسين فشنگچي (پرسپوليس)

   پرسپوليس ايران: اسمير اودكوويچ- محمد نصرتي- شيث رضايي- حميدرضا علي‌عسگر- مهرداد پولادي- سامان آقازماني- محمد نوري- علي كريمي (74- مهدي مهدوي‌كيا)- غلامرضا رضايي (79- مازيار زارع)- جواد كاظميان (57- اميرحسين فشنگچي)- ايمون زايد

   
  شرح بازي:
  پرسپوليس ايران بعد از تساوي باارزش در زمين الهلال، در روز دوم به مصاف الشباب رفت كه اين تيم هم در اولين بازي مقابل حريف خود الغرافه به تساوي رسيده بود. قرمزپوشان باز هم با تكيه بر بازيكناني كه در ليگ برتر حق بازي ندارند با تركيبي متفاوت و قدرتمندتر پا با اين ميدان گذاشتند.

  بازي با حملات تند و تيز و خطرناك ميزبان آعاز شد و سرخپوشان از همان دقايق نخست بر روي دروازه حريف حمله‌ور شدند. هجوم‌هاي رضايي از جناح راست و كاظميان از جناح چپ براي رساندن توپ به زايد در نوك حمله تاكتيك اصلي دنيزلي بود كه با حمايت كريمي و نوري در خط مياني هم همراه مي‌شد. نكته جالب در تركيب پرسپوليس نيمكت‌نشيني بادامكي و زارع بود كه دنيزلي سامان آقازماني را به اين دو نفر ترجيح داده بود.

  پرسپوليس نيمه اول را با يك گل برتري به رختكن رفت و در همان اولين دقيقه نيمه دوم اين اندوخته را دوبرابر كرد. 6دقيقه بعد ايمون زايد خودش و پرسپوليس را به گل سوم رساند اما اين تازه شروع يك 15 دقيقه توفاني بود. وقتي الشباب يكي از گل‌ها را از روي نقطه پنالتي پاسخ داد سرخپوشان هم دست‌به‌كار شدند و توسط رضايي و كريمي دو بار ديگر دروازه حريف را باز كردند تا حساب كار به 5-1 برسد. در اين دقايق هرچه موقعيت گلزني براي دو تيم به دست مي‌امد همگي تبديل به گل مي‌شدند.

  بعد از يك ربع توفاني بازي كمي از هيجان افتاد و دنيزلي هم با دو تعويض خود كمي بازي را آرام كرد. كريمي به درخواست خود و به دليل خستگي و مصدوميت جايش را به مهدوي‌كيا داد و مازيار زارع هم به زمين آمد تا او هم سهمي در اين پيروزي بزرگ داشته باشد. اما درخشان‌ترين بازيكن تعويضي اميرحسين فشنگچي بود كه پنالتي گل پنجم با خطا روي او به دست آمد و گل ششم را هم خودش به ثمر رساند تا بازي با نتيجه نوستالژيك 6-1 براي پرسپوليسي‌ها به پايان برسد.

   
  شرح گل:
  دقيقه 8: ضربه ايستگاهي را از جناح چپ مهرداد پولادي روي دروازه فرستاد كه بعد از دفع نافص مدافعان الشباب ايمون زايد توپ را به كنج دروازه فرستاد.

  دقيقه 46: پاس علي‌عسگر براي زايد يك بار توسط مدافعان در دهانه دروازه دفع شد اما در بار دوم ايمون زايد با پشت پا اماراتي‌ها را غافلگير كرد و يك گل رباح ماجري زد.

  دقيقه 53: غلامرضا رضايي با قلدري توپ را تا پشت محوطه جريمه پيش برد و توپ را در داخل 18قدم به زايد سپرد. در حالي كه دروازه‌بان حريف بي‌جهت از دروازه فاصله گرفته بود زايد با بغل پايي دقيق دروازه را براي بار سوم باز كرد.

  دقيقه 56: طي رفت و برگشت توپ در محوطه جريمه پرسپوليس محمد نصرتي به‌جاي توپ وليد عباس را دفع كرد و داور اعلام پنالتي كرد. پنالتي را فريرا داسيلوا به تور دروازه رساند.

  دقيقه 60: غلامرضا رضايي روي پاس عمقي و زيباي محمد نوري با اسماعيل رافع تك به تك شد و با يك ضربه چيپ به گل رسيد.

  دقيقه 62: فشنگچي سه دقيقه بعد از ورود به زمين در محوطه جريمه الشباب سرنگون شد تا داور ژاپني اين بار براي پرسپوليس اعلام پنالتي كند. ضربه پنالتي را علي كريمي به گل پنجم تبديل كرد.

  دقيقه 86: شيث رضايي از زمين خودي و با يك پاس بيرون پا فشنگچي را به مصاف دروازه حريف فرستاد. فشنگچي با قلدري از بين دو مدافع الشباب حركت كرد و گل ششم پرسپوليس را به نام خودش ثبت كرد.

   
  دقايق حساس:
  دقيقه يك: هنوز 30 ثانيه از بازي نگذشته بود كه محمد نوري با شوتي سركش از پشت محوطه جريمه تير دروازه ميهمان را به لرزه درآورد.

  دقيقه 15: باز هم شوت از راه دور. اين بار سامان آقازماني بود كه اقدام به شوتزني كرد و دروازه بان الشباب موفق به دفع توپ شد.

  دقيقه 18: پاس به جلو از جناح چپ و هجوم ايمون زايد براي زدن گل دوم. اما اين دروازه‌بان الشباب بود كه زودتر به توپ رسيد.

  دقيقه 26: سانتر تند و تيز و زميني از جناح راست و ضربه نوك پاي مهاجم الشباب خطرناك‌ترين صحنه را روي دروازه پرسپولايس خلق كرد كه آودوكيچ به خوبي واكنش نشان داد.

  دقيقه 35: جواد كاظميان از چنگ مدافع اماراتي فرار كرد و با دروازه‌بان تك‌به‌تك شد اما ضربه زميني او را اسماعيل با پا دفع كرد.

  دقيقه 42: شوت وليد عباس كه به شكل ناگهاني از پشت محوطه جريمه شليك شده بود آودوكيچ را به دردسر انداخت. دروازه‌بان پرسپوليس نتوانست توپ را يك‌ضرب جمع كند و روي ضربه ريباند هم سرنگوني مهاجم حريف را داور پنالتي تشخيص نداد.

  دقيقه 89: ايمون زايد يك بار ديگر و اين بار با پاس علي‌عسگر صاحب موقعيت شد اما ضربه او را اسماعيل رافع دفع كرد. اين شايد تنها موقعيت نيمه دوم بود كه تبديل به گل نشد!

   
  بهترين بازيكن ميدان
  دوم فروردين 91 يك روز تاريخي براي سرخپوشان بود و انتخاب يك بازيكن از جمع ستاره‌هاي درخشان پرسپوليس كار ساده‌اي نيست. نصرتي و علي‌عسگر در خط دفاعي، كريمي و نوري در خط هافبك و غلامرضا رضايي در خط حمله عالي بودند و اميرحسين فشنگچي ذخيره‌ بسيار تاثيرگذار و موفقي بود. اما هت‌تريك دوباره ايمون زايد و به‌خصوص نبوغي كه روي گل دوم از خودش نشان داد چاره‌اي جز انتخاب او باقي نمي‌گذارد. بهترين بازيكن ميدان امروز، يك مرد ايرلندي بود كه انگار نافش را با هت‌تريك بريده‌اند!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.