• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » خانه داری » سبزه عید را خودتان بریزید
  کد خبر : 493950

  سبزه عید را خودتان بریزید

  سبزه عید را خودتان بریزید Reviewed by Farnaz on Mar 5Rating: برای سبز کردن عدس، گندم، ماش و جو باید ۱۵ روز به عید مانده اقدام کرد. ابتدا هر کدام را که خواستید سبز کنید (به طور مثال گندم) را داخل یک کاسه بریزید و روی آن آب بریزید، تا اندازه ای که پنج، شش…

  سبزه عید را خودتان بریزید Reviewed by Farnaz on Mar 5Rating:

  برای سبز کردن عدس، گندم، ماش و جو باید ۱۵ روز به عید مانده اقدام کرد. ابتدا هر کدام را که خواستید سبز کنید (به طور مثال گندم) را داخل یک کاسه بریزید و روی آن آب بریزید، تا اندازه ای که پنج، شش سانت آب، روی گندم ها را بگیرد و دو روز گندم را خیس کنید و در این مدت روزی دو بار آب آن را عوض کنید تا خراب نشود. فراموش نکنید، جایی که ظرف گندم را قرار می دهید سرد باشد تا از ترش شدن گندم جلوگیری شود.

   

   وقتی گندم جوانه زد، آن را در صافی بگذرانید و داخل یک دستمال نخی نازک کاملا خیس بریزید و دستمال را در یک ظرف قرار دهید و روزی دو، سه بار با اسپری آب، دستمال را خیس و آب اضافی ظرف را خارج کنید. دقت کنید که فقط گندم ها مرطوب شود و آب اضافی در ظرف نماند چون باعث ترش شدن گندم می شود. وقتی گندم کمی ریشه زد آن را درون ظرفی که در نظر گرفته اید که داخل سفره هفت سین قرار دهید، بگذارید (بهتر است مقدار گندم نسبتا زیاد باشد تا سبزه شما پرپشت شود و سبزه کچل نشود) و روی گندم را با یک دستمال مرطوب بپوشانید و در جای خنک گذاشته و روزی چند بار روی دستمال نخی را اسپری کنید و آب اضافی ظرف را کاملا خارج کنید تا نترشد.

   

  وقتی گندم ها ساقه دار شد، دستمال را بردارید و روزی یکی، دو بار روی ساقه های گندم را اسپری کنید و آب اضافی ظرف سبزه را حتما خارج کنید. وقتی سبزه ها حدودا چهار، پنج سانتی متر شد شیر آب را با فشار کم باز کنید و ظرف سبزه را کمی مایل زیر آب بگیرید و آهسته اجازه دهید تا ریشه سبزه شسته و مرطوب شود، آب ته ظرف را کاملا خارج کنید تا سبزه شما خراب نشود. مراقب باشید گندم ها داخل ظرف شویی نریزد.

   نکات مهم:
   ۱ در تمام مراحل از آب سرد استفاده کنید.
   ۲ از ابتدای کار، ظرف را در هوای خنک قرار دهید تا زمان تحویل سال که می خواهید در سفره قراردهید. اگر مسافرت رفتید، سبزه رامی توانید در یخچال نگهداری کنید چون هم خنک است وهم مرطوب.
   ۳ دستمالی که می خواهید به کار ببرید باید نخی باشد تا زود خشک نشود، چون اگر جنس آن از نایلون و… باشد زود خشک می شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.