• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش ۲۰۰ واگن به مترو تهران تا فروردین ۹۱
  کد خبر : 492758

  افزایش ۲۰۰ واگن به مترو تهران تا فروردین ۹۱

  افزایش ۲۰۰ واگن به مترو تهران تا فروردین ۹۱ Reviewed by Aryan on Mar 15Rating: رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور از افزایش ۲۰۰ واگن به مترو تهران تا پایان فروردین ۹۱ خبر داد و گفت: مجموعا در سال ۹۰ قریب به ۴۰۰ واگن مترو به ایران آمده است. به گزارش فارس؛ محمد…

  افزایش ۲۰۰ واگن به مترو تهران تا فروردین ۹۱ Reviewed by Aryan on Mar 15Rating:

  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور از افزایش ۲۰۰ واگن به مترو تهران تا پایان فروردین ۹۱ خبر داد و گفت: مجموعا در سال ۹۰ قریب به ۴۰۰ واگن مترو به ایران آمده است.

  به گزارش فارس؛ محمد رویانیان در نشست خبری که امروز در ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور برگزار شد اظهار داشت: ۱۰۰ درصد حمل و نقل عمومی ریلی، هوایی و زمینی آمادگی دارد که با قابلیت ۲۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته که به مردم در عید نوروز خدمت‌رسانی کنند.

  وی ادامه داد: برنامه دستگاه‌ها و وزارت‌خانه‌های مختلف مانند وزارت‌راه، راهنمایی و رانندگی، امداد و نجات، اورژانس، امداد و خودرو، هلال‌احمر این است که با افزایش نسبت به سال گذشته به مردم خدمت کنند.

  رویانیان در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: امسال هزار دستگاه اتوبوس، هزار و پانصد دستگاه مینی‌بوس، ۱۰ هزار دستگاه و ۹۲۰ دستگاه تاکسی ون، ناوگان حمل و نقل شهری افزوده شده است.

  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور در خصوص مترو عنوان کرد: در نیمه دوم سال ۹۰ حدود ۵۷ واگن در شهر مقدس مشهد روی ریل رفته است که این برای اولین بار اتفاق افتاده است.

  وی ادامه داد: نیمه دوم سال ۹۰ مترو مشهد راه‌اندازی شد و در طول مدتی که به راه افتاد ۵۷ واگن در مشهد به مترو اضافه شده که از این تعداد ۱۰ واگن در شرف اضافه شدن است.

  رویانیان عنوان کرد: همچنین در تهران 147 واگن وارد گمرک شده که ۱۲۰ واگن هم‌اکنون عملیاتی شده است و مجموعا ۲۰۰ واگن مترو امسال اضافه شده است.

  ضمن اینکه ۲۰۰ واگن مترو نیز حداکثر تا پایان فروردین ماه به مترو تهران افزوده خواهد شد.

  وی تأکید کرد: در سال ۹۰ قریب به ۴۰۰ واگن مترو به ایران وارد شده است. که از این تعداد 57 واگن مربوط به مشهد و 3040 تا 350 واگن مربوط به تهران است که نصفی از آنها به روی ریل آمده است و نصف دیگر در شرف بکارگیری است.

  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور در خصوص وانت‌بارها نیز عنوان کرد: از یک میلیون و ۸۰۰ تا ۹۰۰ وانت‌بار، یک میلیون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار شناسایی و ساماندهی شده است و از نظر ما ۶۰۰ هزار وانت پیکان سهمیه‌شان ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است. ضمن اینکه در سال آینده هم این سهمیه کاهش پیدا می‌کند.

  رویانیان بیان کرد: بعد از یک سال و نیم فراخوان ۶۰۰ هزار وانت‌بار ثبت‌نام نکرده‌اند که این به منزله این است که یا وجود ندارند یا در حوزه حمل و نقل عمومی کار نمی‌کنند.

  وی با اعلام هشدار به آژانس‌هایی که در سامانه وزارت بازرگانی و ستاد سوخت ثبت‌نام نکرده‌اند تأکید کرد: از ۲۲۰ هزار آژانس، ۱۶۰ هزار آژانس در سامانه وزارت بازرگانی در ستاد سوخت ثبت‌نام کرده‌اند و مابقی این آژانس اگر ثبت نام خود را در این سامانه انجام ندهند به منزله این است که وجود ندارد.

  رویانیان تصریح کرد: ۶۰ هزار آژانسی که در سامانه ثبت‌نام نکنند کارت سوخت آنها را به نام کسانی که سهمیه سوخت ندارند و شب و روز در آژانس کار می‌کنند تغییر می‌دهیم. بنابراین باید هر چه سریعتر در سامانه ساماندهی آژانس‌ها نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.