• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مجلس » حاشیه‌های چهارشنبه سئوال از رئیس‌جمهور
  کد خبر : 491613

  حاشیه‌های چهارشنبه سئوال از رئیس‌جمهور

  حاشیه‌های چهارشنبه سئوال از رئیس‌جمهورReviewed by Aryan on Mar 14Rating: آخرین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سال 1390 امروز با حضور 200 نماینده راس ساعت 8:30 آغاز شد.  سوال از رئیس به عنوان دومین دستور جلسه علنی امروز توسط هیات رئیسه قرائت شد.  * میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور ساعت 8:30 وارد مجلس شده…

  حاشیه‌های چهارشنبه سئوال از رئیس‌جمهورReviewed by Aryan on Mar 14Rating:

  آخرین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سال 1390 امروز با حضور 200 نماینده راس ساعت 8:30 آغاز شد. 

  سوال از رئیس به عنوان دومین دستور جلسه علنی امروز توسط هیات رئیسه قرائت شد. 

  * میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور ساعت 8:30 وارد مجلس شده و در بدو ورود به جایگاه هیات رئیسه رفت و رایزنی ‌های خود را با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محسن کوهکن سخنگوی هیات رئیسه آغاز کرد. گفتگوی میرتاج‌الدینی و کوهکن به درازا کشید. 

  * معاون پارلمانی رئیس جمهور با خروج از جایگاه هیات رئیسه مذاکرات خود را در صحن علنی مجلس ادامه داد و با محمدحسن ابوترابی که در مراحل مختلف اختلافات دولت و مجلس از افرادی بود که مامور رایزنی با دولت می‌شد به گفتگو پرداخت. مدتی بعد در گوشه دیگر از مجلس نیز گفتگوی میرتاج‌الدینی نیز با مهدی کوچک‌زاده که به طرفداری از دولت در مجلس شهرت دارد آغاز شد. 

  * ابوترابی پس از گفتگو های مفصلش با میرتاج‌الدینی نزد علی مطهری طراح سوال از رئیس جمهور و کسی که قرار بود طرح سوال از رئیس جمهور را قرائت می‌کند رفت و برگه‌ای را که علی مطهری در حال مرور آن برای قرائت در صحن علنی مجلس بود مطالعه کرد تا قبل از برگزاری جلسه سوال از رئیس جمهور در جریان نطق طراح سوال از رئیس جمهور قرار گیرد. توکلی و ابوترابی از متن سخنرانی مطهری در جلسه سوال از رئیس جمهور از وی پرس و جو می کردند. 

  * در ادامه میرتاج‌الدینی مذاکرات خود را با آقاتهرانی عضو جبهه پایداری و از طرفداران دولت در مجلس ادامه داد. 

  * سوال کنندگان از رئیس جمهور در حاشیه مجلس گرد مطهری جمع شده بودند و مطهری نیز مشغول مرور متن نطق خود بود. 

  * طراحان سوال از رئیس جمهور قصد داشتند وقت سوال را منقطع کنند تا مطهری 5 دقیقه بعد از صحبت‌های احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالات طراحان بتواند صحبت کند اما هیات رئیسه معتقد بود باید طراح در آغاز جلسه یک ربع به صورت پیوسته صحبت کند. 

  * بیش از 200 خبرنگار و عکاس برای پوشش جلسه سئوال از رئیس جمهور در مجلس حضور یافتند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم از تعداد خبرنگاران و عکاسانی که برای انعکاس خبرهاهی امروز در صحن علنی حضور یافته بودند متعجب شده بودند. 

  * حدود ساعت 9 محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور با استقبال حسن ابوترابی فرد وارد مجلس شد. لطف‌الله فروزنده معاون نیروی انسانی رئیس جمهور، نیکزاد وزیر مسکن و راه و ترابری؛ غضنفری رئیس صنعت، معدن و تجارت، بداغی معاون حقوقی رئیس جمهور، خلیلی وزیر کشاورزی، ثمره هاشمی مشاور ارشد رئیس جمهور و حمید بقایی سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رحیمی معاون اول رئیس جمهور احمدی‌نژاد را در این جلسه همراهی می کردند. 

  * روح‌الله حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی و عضو جبهه پایداری و مهدی کوچک‌زاده و حمید رسایی اولین نفراتی بودند که در صحن علنی مجلس به استقبال رئیس جمهور رفت و با وزیران و رئیس جمهور روبوسی کردند. البته خوش و بش حسن غفوری فرد و نصیرپور نماینده سراب با حمید بقایی نیز جالب توجه بود. 

  * دقایقی بعد از آغاز جلسه سئوال حاجی بابابایی وزیر آموزش و پرورش ، دانشجو وزیر علوم ، تقی پور وزیر ارتباطات و زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید وارد مجلس شدند. 

  * با ورود رئیس جمهور هنوز بررسی طرح قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت در صحن علنی در جریان بود اما نمایندگان برای خوش و بش و صحبت با وزرا و رئیس جمهور صندلی‌های خود را ترک کرده و جلوی صحن علنی مجلس حاضر شدند. این اقدام باعث شد علی لاریجانی برای رای گیری جهت تصویب ماده 15 این طرح از نمایندگان بارها درخواست کند که در جایگاه خود حضور یابند تا رای گیری انجام شود. 

  به گزارش مهر،جلسه سئوال از رئیس جمهور با حضور حدود 248 نماینده برگزار شد. 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • حسین

   حرف‌مردم
   خراسان – مورخ پنج‌شنبه 1390/12/25 شماره انتشار 18080
   شير خيلي وقت است گران شده قرار شد يارانه آن را به مردم بدهند اين يارانه در جيب چه کساني واريز مي شود؟ لطفا به ما هم اطلاع دهيد!
   با سلام، دولت فقط شعار ارزاني مي دهد، ولي واقعا گراني بيداد مي کند تا کي بايد به درد دل مردم بي توجهي شود؟
   با سلام، امروز طرح سوال از رئيس جمهور را در مجلس گوش کردم: متأسفم که رئيس جمهور جواب هايش اصلا مربوط به سوال ها نبود و به حساب خودش زيرکانه جواب داد ولي يک بچه دبستاني هم مسائل را متوجه مي شود.
   «اي که پنجاه رفت و در خوابي» دوره نمايندگي ات هم تمام شد مگر اين چند روزه دريابي.
   آقاي رئيس جمهور خيلي با غرور در مجلس صحبت کردند جواب درستي نبود که به نماينده هاي مردم در مجلس دادند.
   «هر دم از اين باغ بري مي رسد» بعد از پخش آگهي تبليغاتي از مراکز اطلاعات تلفن ۱۱۸، مرکز خرابي تلفن که حکم اورژانس رسيدگي به قطعي تلفن را دارد پس از اعلام صف تماس و پخش بيش از ۳ دقيقه بوق انتظار با دادن پيغام (مدت زمان مجاز استفاده از خدمات پايان يافته است) مکالمه را قطع مي کند. چه مقامي بايد به نحوه ارائه خدمات به مشتريان مخابرات رسيدگي کند؟
   سلام. در جواب به آن عزيز که فرمودند دولت و مجلس هيچ کمکي به فوتبال نمي کنند به نظر شما فوتبال براي ما نان و آب مي شود؟ مشکل ديگري نداريم؟
   سلام در جواب اون کسي که گفته مجلس نمي گذارد يارانه ها افزايش يابد مگر پول مال مجلس است که چنين نظري مي دهد.
   از دريافت کنندگان پيامک هستم توضيحات مربوط به نحوه حذف يارانه قبلا هم از سوي مسئولان مربوطه و اصحاب رسانه اطلاع رساني شده بود بحث اين است چرا اين سازمان به گفته هاي منطقي خود مبني بر ارسال پيامک به دهک هاي بالا و با درآمدهاي ميليوني، در اين خصوص عمل نکرده؟ و اين احتمالا حاکي از عدم داشتن اطلاعات دقيق در خصوص افراد است! و يا مي خواهند براي همه پيامک بفرستند تا شايد تعدادي هم بدين طريق کم شود!؟
   خدا را شاکرم که با حقوق ماهيانه ۲۵۰ هزار تومان جزو افراد با درآمد بالا هستم خيلي به خودم مغرور شدم.
   به دولت مردان بگوييد ده ميليون نفر انصراف از يارانه را از بين خود و خانواده هايشان انتخاب کنند نه از من بدبخت که ۱۵ سال است مستأجرم و مانده ام و از زندگي با اين وضع خسته شده ام. لطفا چاپ کنيد.
   سلام من مستأجر که جزو متمکن هاي کشور باشم پس فقراي اين کشور چه دارند.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.