• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مطهری مطرح کرد – پرسش از رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی و 65درصد بودجه شاخص فرهنگی
  کد خبر : 491486

  مطهری مطرح کرد – پرسش از رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی و 65درصد بودجه شاخص فرهنگی

  مطهری مطرح کرد – پرسش از رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی و 65درصد بودجه شاخص فرهنگیReviewed by Aryan♥ on Mar 14Rating: طراح طرح سوال از رئیس جمهور خطاب به رئیس جمهور گفت: نظریه مکتب ایرانی که توسط رئیس دفتر شما مطرح شده را چگونه توجیه می کنید؟به گزارش خبرنگار مهر، علی مطهری در جلسه علنی…

  مطهری مطرح کرد - پرسش از رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی و 65درصد بودجه شاخص فرهنگیReviewed by Aryan♥ on Mar 14Rating:

  طراح طرح سوال از رئیس جمهور خطاب به رئیس جمهور گفت: نظریه مکتب ایرانی که توسط رئیس دفتر شما مطرح شده را چگونه توجیه می کنید؟
  به گزارش خبرنگار مهر، علی مطهری در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در ادامه طرح پرسش های 79 نماینده امضا کننده طرح سئوال از رئیس جمهور، خطاب به احمدی نژاد گفت: مقاومت 11 روزه شما مقابل حکم حکومتی مقام معظم رهبری چه توجیهی دارد؟ این در حالیست که مقام معظم رهبری التزام به ولایت را احکام حکومتی دانستند از این رو این رفتار شما غیر قابل قبول است.

  مطهری افزود: آقای رئیس جمهور در مواضعی اعلام کرده بودند که مجلس در راس امور نیست این موضوع چه هدفی را توجیه می کند؟

  مطهری افزود: مبلغ بودجه شاخص فرهنگی سال 89 چگونه هزینه شده است؟ نماینده رئیس جمهور در کمیسیون فرهنگی حاضر شد و اعلام کرد که 35 درصد این هزینه تخصیص داده شده است. بقیه مبلغ کجاست؟

  یکی دیگر از سئوالات نمایندگان از رئیس جمهور انتقاد رئیس جمهور از طرح عفاف و حجاب بود.

  مطهری گفت: آقای رئیس جمهور در مصاحبه ای زنده رسما دولت را از این طرح سلب مسئولیت کرد این چه توجیهی دارد؟ آقای رئیس جمهور با این موضع گیری چراغ سبزی را به افرادی نشان داد که با این طرح مخالف بودند. این در حالیست که محتوای انقلاب ما فرهنگی است و پرتاب موشک به فضا بر اساس احکام اسلامی است در غیر این صورت پشیزی ارزش ندارد.

  طراح سئوال از رئیس جمهور خطاب به احمدی نژاد گفت: نظریه مکتب ایرانی که توسط رئیس دفتر شما مطرح شده را چگونه توجیه می کنید؟ پس از طرح این موضوع بزرگان و نمایندگان مجلس مخالفت خود را اعلام کردند اما شما از تز مشایی حمایت کردید.

  نماینده تهران گفت: تز مشایی فراتر از اسلام است. مشایی می گفت چون القاعده از اسلام دم می زنند پس اسلام دیگر کارآیی ندارد و باید مکتب ایرانی جایگزین آن کرد.

  وی افزود: جشن نوروز نیز مدتی است برگزار می شود و بنا بر آن بود که جشن نوروز در تخت جمشید برگزار شود اما با تذکر هوشمندانه رهبر انقلاب در تهران برگزار شد.

  مطهری همچنین به انتقاد از موضع گیری رئیس جمهور در قبال حمایت از کورش پرداخت و گفت: آیا حکومتداری ما باید بر اساس الگوبرداری از کورش باشد یا پیامبر اعظم (ص)؟ کورش پس از فتح بابل بت پرستان را در پرستش بت ها آزاد گذاشت در حالیکه حضرت ابراهیم با شکستن این بت ها رسما خط بطلانی بر این نظریه کشیدند. رهبر معظم انقلاب بارها بر این نکته تاکید کرده بودند که اگر می خواهیم بر فرهنگ تاکید کنیم باید به فرهنگ پس از اسلام روی آوریم.

  مطهری در پایان از احمدی نژاد برای حضور در جلسه تشکر کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.