• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » آمار تاسف انگیر مرگ و میر ایرانیان در تصادفات جاده ای
  کد خبر : 487244

  آمار تاسف انگیر مرگ و میر ایرانیان در تصادفات جاده ای

  آمار تاسف انگیر مرگ و میر ایرانیان در تصادفات جاده ایReviewed by Aryan on Mar 10Rating: رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در دهه ۸۰ (۱۳۸۹-۱۳۸۰)، جمعاً ۲۴۱ هزار و ۲۳۶ نفر در کشور به دنبال وقوع حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.“احمد شجاعی” با ارائه گزارشی از حوادث رانندگی دهه ۸۰ با…

  آمار تاسف انگیر مرگ و میر ایرانیان در تصادفات جاده ایReviewed by Aryan on Mar 10Rating:

  رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در دهه ۸۰ (۱۳۸۹-۱۳۸۰)، جمعاً ۲۴۱ هزار و ۲۳۶ نفر در کشور به دنبال وقوع حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.
  “احمد شجاعی” با ارائه گزارشی از حوادث رانندگی دهه ۸۰ با عنوان بررسی یک دهه تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی در ایران (۱۳۸۹-۱۳۸۰)، در دومین سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی گفت: ۸۰ درصد متوفیان حوادث رانندگی در دهه هشتاد مرد و ۲۰ درصد زن بوده اند.

  وی با تأکید بر اینکه حدود ۵۵ درصد مرگ‌های غیر طبیعی کشور در دهه ۸۰ مربوط به مرگ های ناشی از حوادث رانندگی است افزود: بیشترین تلفات دراین دهه مربوط به سال ۱۳۸۴ با ۲۷ هزار و ۷۵۵ نفر بوده است.

  رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: استانهای تهران با ۲۸ هزار و ۴۰۸ و خراسان با ۲۴ هزار و ۴۱۶ نفر بیشترین کشته ها را در دهه ۸۰ داشته اند، همچنین استان های سمنان با ۷۸ نفر و قزوین با ۵۶.۳ نفر بیشترین کشته ها را برحسب صد هزار نفر جمعیت داشته اند. دکتر شجاعی با اشاره به بیشترین نسبت کشته ها در جاده های برون شهری اظهار داشت: براساس بررسی به عمل آمده ۶۰.۸ درصد کشته های حوادث رانندگی مربوط به جاده های برون شهری،۳۰.۱ درصد مربوط به جاده های درون شهری و ۸.۱ درصد نیز در جاده های خاکی و روستایی بوده است.

  وی با تأکید بر لزوم توجه جدی به موضوع حوادث رانندگی و تخصیص منابع بیشتر به آن با هدف کاهش خسارات جانی و مالی، تمرکز ویژه بر حوادث رانندگی برون شهری با توجه به حجم بالای کشته ها در این معابر، استاندارد سازی راه‌های مواصلاتی و ، اجرای قوانین سخت گیرانه کنترل سرعت را خواستار شد.
  رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به نسبت متفاوت استانها در کشته های درون شهری، برون شهری و روستایی گفت: این مسئله لزوم انجام برنامه ریزی‌های متفاوت جهت کاهش تصادفات استان ها را یادآوری می کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.