• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری , مطالب برگزیده سایت » اصغر فرهادی برگشت + عکس / تا آخر عمر در ایران می‌مانم
  کد خبر : 486666

  اصغر فرهادی برگشت + عکس / تا آخر عمر در ایران می‌مانم

  اصغر فرهادی برگشت + عکس / تا آخر عمر در ایران می‌مانمReviewed by Aryan on Mar 10Rating: اصغر فرهادی پس از بازگشت از پاریس در واکنش به شایعه مهاجرتش از ایران باردیگر تأکید کرد: من تا آخر عمر در ایران خواهم بود و فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت می‌کنم. به…

  اصغر فرهادی برگشت + عکس / تا آخر عمر در ایران می‌مانمReviewed by Aryan on Mar 10Rating:

  اصغر فرهادی پس از بازگشت از پاریس در واکنش به شایعه مهاجرتش از ایران باردیگر تأکید کرد: من تا آخر عمر در ایران خواهم بود و فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت می‌کنم.

  به گزارش خبرنگار مهر، اصغر فرهادی کارگردان فیلم سینمایی “جدایی نادر از سیمین” نیمه شب گذشته در میان استقبال پرشور سینمادوستان و اهالی رسانه وارد فرودگاه امام خمینی(ره) شد تا برای اولین‌بار پس از دریافت جایزه اسکار پاسخگوی سوالات خبرنگاران دخلی باشد.

  احمد میرعلایی؛ مدیرعاملی بنیاد سینمایی فارابی که به نمایندگی از جواد شمقدری؛ رئیس سازمان سینمایی به استقبال فرهادی آمده بود، در جمع  خبرنگاران ضمن سپاس از حضور پرشور اهالی رسانه برای پوشش خبری این مراسم تأکید کرد: حتما در آینده نزدیک برنامه‌ای منسجم بعنوان جشن استقبال ملی از ایشان برگزار خواهیم کرد که در حاشیه آن در یک نشست خبری اصغر فرهادی پاسخگوی رسانه‌ها خواهد بود.

  به‌رغم این وعده از سوی میرعلایی اما خبرنگاران فرصت را غنیمت شمرده و اصغر فرهادی را در حلقه خود مخاطب سوالات مختلف قرار دادند. فرهادی درباره دلیل سفرش به ایران که از سوی یکی از خبرنگاران مورد سوال قرار گرفت، صراحتاً گفت: من به ایران سفر نکردم؛ بلکه آنجا که تا امروز بودم سفر بود! من به پاریس سفر کرده بودم و امروز به کشور خودم بازگشته‌ام.

   

  وی درباره سکوت خود پس از دریافت جایزه اسکار و عدم گفت‌وگو با رسانه‌ها هم گفت: احتمالا به زودی مطلبی خواهم نوشت که پاسخی خواهد بود به تمامی پیام‌های پرمهری که در این روزها منتشر شد. به همین دلیل سعی کردم کمی کم‌خبر باشم تا تمام حرف‌هایم را در قالب متنی که در آینده نزدیک منتشر خواهم کرد بگویم.

   

  اصغر فرهادی درباره پیشرفت تولید تازه‌ترین فیلمش هم گفت: فیلم جدیدم در حال حاضر شروع شده‌است و مرحله پیش از پیش تولید را طی می‌کند و در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی میان تهران و پاریس برای شروع فیلمبرداری هستیم که احتمالاً یکسال طول خواهد کشید.

   

  وی درباره برخی شنیده‌ها پیرامون ترکیب احتمالی بازیگران خارجی و شایعه حضور آنجلینا جولی در این فیلم هم تأکید کرد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تصمیم‌گیری درباره ترکیب عوامل صورت نگرفته‌است.

   

   

  فرهادی در پاسخ به خبرنگاری که از بازتاب‌های سخنانش در مراسم اسکار پرسید هم گفت: شما قطعاً بیشتر از من مطلع هستید؛ چراکه من آنقدر درگیر پروژه بعدی‌ام بودم که خیلی فرصت رصد این بازتاب‌ها را نداشتم اما در همین حد که از اخبار مطلع شده‌ام ظاهراً بازتاب خوبی داشته‌است.

   

  کارگردان “جدایی نادر از سیمین” در ادامه درباره اتحادی که در استقبال از موفقیت این فیلم در میان طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف در ایران بوجود آمد تصریح کرد: هر اتفاقی که سبب شود فاصله‌های کاذب میان مردم کمرنگ شود، از میان برود و فارغ از اختلافات و به هر بهانه‌ای گردهم جمع شوند قطعاً مبارک است.

   

  فرهادی درباره تحلیل خود از موفیقت فیلم “جدایی نادر از سیمین” هم گفت: در این فرصت کم نمی‌توانم به نکته خاصی اشاره کنم اما آنچه می‌دانم این است که من سعی کردم آنچه به آن اعتقاد دارم به تصویر درآورم و برای باقی اتفاقات پیش‌بینی و برنامه خاصی نداشتم.

   

  وی درباره اخباری که مبنی‌بر احتمال پخش نوروزی “جدایی نادر از سیمین” از رسانه ملی منتشر شده بود هم تأکید کرد: قرار نیست این فیلم در ایام نوروز 91 از تلویزیون پخش شود چراکه هنوز این فیلم خریداری نشده و تلویزیون هم این خبر را تکذیب کرده‌است.

   

  فرهادی درباره عدم پوشش مناسب موفقیتش در مراسم اسکار از تلویزیون ایران هم گفت: این اتفاق خوشبختانه از سوی رسانه‌های دیگر پوشش خوبی داشت. نه من به تلویزیون نیازمندم و نه تلویزیون به من و فکر می‌کنم این بهترین تفاهم میان ماست!

   

  کارگردان ایرانی دارنده تندیس بهترین فیلم خارجی زبان اسکار 2012 در ادامه باردیگر ناگزیر شد به شایعه مهاجرتش از ایران که از سوی برخی رسانه‌ها طرح شده بود هم واکنش نشان دهد. فرهادی تأکید کرد: من نه مهاجرت خواهم کرد و نه اساسا ساخت فیلم بعدی‌ام در خارج از کشور به دریافت جایزه اسکار ارتباطی دارد چراکه قرار و مدارهای آن پیش از این اتفاقات گذاشته شده بود. فرهادی تأکید کرد: من تا آخر عمرم در ایران خواهم بود و احتمالاً فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت کنم.

   

  وی درباره سرنوشت جوایزی که در طول یکسال گذشته از جشنواره‌های مختلف جهانی کسب کرده‌است هم گفت: به زودی همه این جوایز را به موزه سینمای ایران اهدا خواهم کرد.

   

  کارگردان “جدایی نادر از سیمین” درباره تحریف حرف‌هایش هنگام دریافت جایزه اسکار از سوی برخی رسانه‌های داخلی هم گفت: به هر حال این حاشیه‌ها همواره وجود خواهد داشت و گریزی از آن نیست و به شخصه از آن متعجب نشدم.

   

  وی افزود: عده‌ای انتظار سخنرانی تند و تیزتری را در این مراسم داشتند اما فراموش نکنیم که این مراسم محل منازعات سیاسی نیست و یک جمع کاملاً فرهنگی است. برهمین اساس هم آنچه فکر می‌کردم برای همه مردم ایران مفید خواهد بود مطرح کردم. تردیدی هم ندارم که هرکس دیگری اگر جای من بود حرف‌های دیگری برای گفتن داشت؛ امیدوارم دوستان این اندازه از استقلال را برای من قائل باشند که آنچه فکر کردم بهتر است را بیان کنم.

   

  فرهادی درباره تأثیر این موفقیت بر روند حرکت سینمای ایران هم گفت: قطعاً این موفقیت‌ها ادامه خواهد داشت و این صرفاً یک تعارف نیست چراکه در این یکسال فیلم‌های سینمای جهان را بیشتر از قبل دنبال کرده‌ام و در قیاس با آن فیلم‌ها این تحلیل را دارم که تکرار این موفقیت غیرممکن نیست.

   

  وی درباره تأثیر موفقیت‌هایش بر مجادلات میان مسئولان سینمایی و مدیران خانه سینما هم تأکید کرد: خانه سینما حتماً باید باز شود و معتقدم تبریک واقعی و عملی مسئولان ارشاد به بنده می‌تواند خبر بازگشایی خانه سینما باشد، اتفاقی که مطمئن هستم رخ خواهد داد.

   

  فرهادی در پایان ضمن تأیید عضویتش در آکادمی اسکار برای انتخاب برترین‌ها در سال‌های آینده، درباره حس و حال حضور در مراسم اسکار 2012 هم گفت: این احساس قابل تشریح نیست اما کاملاً آگاه بودم که مردم این صحنه‌ها را می‌بینند و برای همه‌شان هم لحظه‌ای بااهمیت است. بنابراین نه من که تمام همراهانم مطلع بودند که هر حرکتی انجام دهند به پای فرهنگ یک ملت نوشته خواهد شد و برای همین سعی کردیم تصویری زیبا، شکیل و غرورآمیز در این مراسم ارائه دهیم.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳۶)  • میثم

   برای خودم و برای اصغر فرهادی متاسفم که آدمایی همچون شما تو کشورشند.
   شماهایی که نه حس هنری دارید نه حس وطن پرستی .تا به کی میخواید ادای طوطی رو دربیارید پاتون رو از اون چارچوبی که براتون درست کردن بیارین بیرون .تا قدر داشته های ملی مون رو بدونیم.ایرانی با فرهنگ

  • قنبر

   اصغر جان درد و بلای خودتو اهل منزلت بخوره تو سر این مرتیکه سلحشور.

  • mahsa

   che chize zedde irani dar film bod ke kheiliha nadidan ? kojaye film harf dorogh zad aslan hagh ba shoma liaghat oskaro nadasht vali vejdanan bego film chizi joz vagheiat dasht? mage khode amrika filme zed siasataye khodesh nasakhte ! bejaye siasi kardan hame chi behtar nist afrad bikhodi moteaseb cheshmashono bishtar baz konan ? ma ye keshvare jahan sevomi hastim dost aziz

   • سمیرا

    مهسا جان ما با فیلمش کاری نداریم.خیلی هم قشنگ بود اما بحث سر اینه که یه عده ادم نفهم پا شدن رفتن اونور به شعور ایرانی توهین کردن با اون وضع افتضاح.ایرانی رو یه ادم عقده ای نشون دادن.
    اتفاقا فیلمش خیلی به دلم چسبید.اما رفتار این ادمای گاو دلم و زد

  • hamed

   .واقعا جای تاسف داره.فیلم زیبا بود درست اما ارزش داشت که بازیگرای مامخصوصا خانوما با اون وضع توی مراسم حضور پیداکنن؟؟؟؟عکسای مراسم وفیلم هاشو دیدین؟؟؟واقعا من که فقط خجالت کشیدم و هیچ افتخاری ندیدم.

  • hedie

   کاملا باهات موافقم مریم جان

   • mojtaba

    تو هم مثل مریم و سمیرا …….. هستی.

  • سمیرا

   منم با مریم موافقم.هزار تا فیلم قشنگتر و پرمعنی تر از جدایی نادر از سیمین هست.فک کردین چرا اونا اسکار نگرفتن؟
   همیشه اسکار گرفتن افتخار ملی نیست اقایون خواب رفته.چشاتون و بستین و فقط عشق اسکار گرفتین بیچاره ها.خبر ندارین همینه دیگه

   • mojtaba

    شماها یه چیزی فهمیدید ولی بهش نرسیدید.

    • mojtaba

     بیچاره هم خودتی….

   • mina

    samira jan shoma ke hichi darmorede film nemidunio be in filmaye mozakhrafe irani ke joz eshgho asheghi hichi tush nist migi film lotfan nazar nade.vaghean baratun moteasefam.tarze fekret kheili ghadimio eftezahe.baiad ba aghaie farhadi eftekhar kard mesle un kame tu iran

    • سمیرا

     بازم سلام.من نظرمو نوشتم و مطمئنم حرفام درسته.توام خودتو به یه روانشناس نشون بده فرهادی چون سگی است به دنبال تکه استخوانی از جنس اسکار با اون ریشاش.در ضمن دبند تکه ره.باز ببینم دوباره جواب دادی ………دیگه ندادی

     • farnaz

      خانم سمیرا نظر شخصی شما برای خودتون محترمه ولی اگه میخواین بهتون احترام بزارن سعی کنید خودتونم احترام دیگران رو نگه دارید
      بحث هنر و سیاست جداست اگه نمیتونید این مسائل رو جدا کنید پس در موردش اظهار نظر اشتباه هم نکنید!!!!!

  • baran

   dorod afarin be to,be khodam mibalam k iraniam,omidvaram k ba lotfe khodai bozorg movafaghiathai bishtar,chera k shoma liaghat behtarinha ra darid.

  • نو

   واقعا برای یک ایرانی متاسفم که کلمه وطن فروش را به یک افتخار ملی بده، واقعا که ؛ به نظر من فرهادی افتخار بزرگی برای ایران آفرید وجای تقدیر زیاد دارد.

  • mahsa

   ta kor shavad har anke natvanad did! bejaye tohmat behesh eftekhar konid chon dige ozve akademie oskar shode

   • سمیرا

    شما افتخار میکنی واسه هفت پشت هممون بسه.

  • mim

   roshdiboys.blogfa.com

  • masood

   khoda qovaaat

  • مريم

   فيلمي كه فرهادي ساخته اين همه درخور تمجيد و تعريف نيست فقط به خاطر ضدايراني بودنش اسكار گرفت نه چيز ديگه فرهادي يك سياسي وطن فروش است

   • Mohammadtopol

    kheyli khari

    • Mohammadtopol

     Maryam

   • محمد

    دلیل بیار….
    اگه واقعا چنین تهمتی به فرهادی داری میزنی باید مستدل باشه وگرنه اگه مسلمونی باید بگم که تهمت گناه کبیره هست.
    در ضمن، نصف فیلمهایی که توی 10 سال گذشته ساخته شده به قول شما ضد ایرانی هست.
    بعید می دونم تو عمرت به غیر از چیزهایی که تلویزیون پخش کرده فیلم دیگه ای دیده باشی

    • سمیرا

     شما نمی خواد درس احکام بدی.
     مریم جون شما به حرفا اینا محل نده خوششون میاد از فلزاتی که توسط امریکا ساخته شده.نوش جون همتون.ایشاالله گوشت شه بچسبه به تنتون ببینم چیکا میکنین باهاش

     • javad

      سه خط کامنت گذاشتی،خودت فهمیدی چی تایپ کردی!!!!!!!؟
      به جای مزه پروندن جواب محمدو بده

      • سمیرا

       شمام که انگار وکیل وصی محمدی.اتفاقا اقایون محض اطلاعتون کلی فیلم دیدم با مضمون های عالی.قبل از همه شما به من بگید فیلم پدر خوانده رو دیدید؟فیلم به اون قشنگی و پر محتوایی که هر سال داره جازه میبره و کلی طرفدار داره.اومدن بهش اسکار بدن اما کارگردانش نرفت بگیره چون عقده اسکار گرفتن و نداشت اما این فرهادی هیچی ندیده زود رف گرفت و حالا شما ادمایی که هیچی نمی دونین دارین به به و چه چه واسش میکنین.از دنیا عقبین همتون

   • mojtaba

    چی میگی تو هم دلت خوشه.

  • آنا

   اصغر فرهادی عزیز همیشه موفق باشی.

  • ناهيد

   جالبه مسئولاني كه قبلاً پوست اين بنده خدا را كنده بودند حالا با لبخند مليح باهاش عكس مي گيرند

  • احسان

   درود بر هنرمندان واقعی و متعهد سرزمین پارس

  • Rahavard

   vaghti ke asghare farhadie aziz jayeza ro too dastash gereft be irani boodanam eftekhar kardam.tooye oun hame shadio soroor az bas khoshhal boodam ke geryam gereft!ashkam askaye zogh bood.toye delam ba khodam goftam asheghetam ham vatan!asheghetam ke ounja tooye oun hame azemat bazam az mardme sarzaminet gofti va harfe deleshoono zadi.koor she cheshme kasi ke az rooye kootah fekri,tang nazari va ya shayadam nafahmi nakhad movafaghiate shoma ro bebine.

  • nasser

   برای تمام کسانی که برای ایران افتخار افرین اند ارزوی سربلندی دارم

  • فرهام

   درود بر تو اصغر عزيز
   تو اين عظمت و شكوه فرهادى، تصوير افراد كوچكى مثل شريفي نيا واقعأ جاى تأسف داره .نميدونم نقش اون چى بوده كه بايد اينجا عكسي رو بندازين.

  • پریسا

   دمت گرم……

  • منصور

   جاوید باد کسانی که به هر نحوی پرچم ایران را در بالاترین مکان به اهتزاز در میاورند………زنده باد ایران… زنده باد ایرانی

  • نام شما...

   درود بر شما آقای فرهادی عزیز.خوش باشید و سربلند

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.