• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » الریان صفر– استقلال یک؛ تعویض طلایی مظلومی
  کد خبر : 484412

  الریان صفر– استقلال یک؛ تعویض طلایی مظلومی

  الریان صفر– استقلال یک؛ تعویض طلایی مظلومیReviewed by Farnaz on Mar 7Rating:     الريان قطر- استقلالداور: بنجامين ويليامز از استرالياكارت زرد: علي حمودي و اسماعیل شریفات از استقلال الريان: سعود عبدالله، يانگ هيونگ چو، عبدالرحمن مصباح، مصعب محمود، ناتان اوتاويو، رودريگو تاباتا، يونس علي، عبدالله طالب،‌آلفونسو آلوز،‌لئ آندرو و دانيل گومامربي: ديه گو آگيره…

  الریان صفر– استقلال یک؛ تعویض طلایی مظلومیReviewed by Farnaz on Mar 7Rating:

   

   

  الريان قطر- استقلال
  داور: بنجامين ويليامز از استراليا
  كارت زرد: علي حمودي و اسماعیل شریفات از استقلال

  الريان: سعود عبدالله، يانگ هيونگ چو، عبدالرحمن مصباح، مصعب محمود، ناتان اوتاويو، رودريگو تاباتا، يونس علي، عبدالله طالب،‌آلفونسو آلوز،‌لئ آندرو و دانيل گوما
  مربي: ديه گو آگيره

  استقلال: سيدمهدي رحمتي، حنيف عمران زاده، پژمان منتظري، مهدي اميرآبادي،‌علي حمودي، كيانوش رحمتي، جي لويد ساموئل، خسرو حيدري، فريدون زندي (محسن یوسفی)، ميلاد ميداوودي (گوران یرکوویچ) و اسماعيل شريفات
  مربي: پرويز مظلومي

  شرح بازي:
  استقلال پس از دو بازي در مرحله انتخابي ليگ قهرمانان و عبور از سد ذوب آهن و الاتفاق، در اولين ديدار مرحله گروهي به مصاف الريان قطر رفت؛ تيمي كه روي كاغذ جدي ترين حريف آبي ها در اين مرحله محسوب مي شود. مظلومي در اين بازي در غياب مصدومان سرشناس و آرش برهاني محروم، باز هم حسيني و شيرزاد را روي نيمكت نشاند تا از مهدي اميرآبادي به عنوان مدافع چپ بازي بگيرد و بقيه مردان دفاعي اين تيم، همان مهره هاي ثابت ديدارهاي گذشته بودند؛ يعني حنيف، پژمان منتظري و حمودي.
  در خط مياني نيز كيانوش رحمتي و ساموئل، دو هافبك با خصوصيات دفاعي بودند كه از اين جمع، ساموئل به جناح چپ متمايل شده بود. فريدون زندي در مركز خط مياني و خسرو حيدري در سمت راست، ديگر هافبك هاي امروز استقلال بودند. شريفات و ميداوودي هم دو مهاجم مظلومي در اين بازي بودند كه به يركوويچ ترجيح داده شده بودند. بعد از دقايق ابتدايي كه هر دو تيم بازي را با احتياط آغاز كردند، استقلال براي دقايقي تسلط نسبي داشت و در يكي دو مرحله با حركات حيدري و حمودي از راست مي توانست خطرساز باشد اما هيچ كدام از حملاتي كه از اين جناح طراحي شد، منجر به خلق موقعيت جدي نشد. آبي ها در دقايقي نيز پاس هاي عمقي را به مقصد مركز خط دفاعي الريان آزمايش كردند كه اين ترفند هم به جايي نرسيد. در نيمه اي كه به نظر مي رسيد استقلال قصد دارد ابتدا دروازه خود رابسته نگه دارد، در آخرين دقيقه ساموئل و متعاقب آن شريفات مي توانستند روي يك ضربه كرنر خطرساز باشند كه اين موقعيت هم از دست رفت.
  در نیمه اول اسماعیل شریفات از تنها منفذ خط دفاعی الریان به راحتی عبور کرد و با ورود به محوطه جریمه توسط مدافع خشن الریان سرنگون شد که داور استرالیایی با نشان دادن کارت زرد به شریفات حرکت وی را نوعی تمارض در 18 قدم تشخیص داد.
  در نیمه دوم تفاوت چندانی در آهنگ بازی ایجاد نشد و هر دو تیم همچنان جانب احتیاط را رعایت کردند. در این نیمه استقلال روی حرکات ساموئل در چند مقطع خطرساز شد و یک بار هم با شوت میداوودی دروازه حریف را تهدید کرد. اما از اواسط نیمه، به تدریج قطری ها که از پنج بازیکن برزیلی در ترکیب تیم شان سود می بردند، با حرکات ترکیبی بر بازی مسلط شدند و بعد از اینکه یک بار آلفونسو در موقعیتی تک به تک، توپ را به فضای بالای دروازه فرستاد، نوبت به رحمتی رسید تا با یک سوپر واکنش، الریان را از گل محروم کند.
  در ده دقیقه پایانی ورود محسن یوسفی و یرکوویچ، باعث شد بازی بار دیگر حالتی متعادل به خود بگیرد و بالاخره در لحظاتی که به نظر می رسید بازی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان می رسد، یک حمله سریع که از ضربه ایستگاهی به دست آمد، آبی ها را به سه امتیاز شیرین رساند.

  شرح گل :
  حنیف عمران زاده خطایی که در زمین استقلال اتفاق افتاده بود را بدون معطلی به زمین حریف فرستاد و ساموئل که در نیمه دوم بازی خوبی انجام داده بود، توپ را به محوطه هجده قدم ارسال کرد، توپ در یک رفت و برگشت زیر پای یرکوویچ افتاد و این مهاجم تعویضی با یک ضربه نوک پا دروازه الریان را باز کرد.

  بهترین بازیکن: با تقدیر از مهدی رحمتی و ساموئل، عنوان بهترین بازیکن را باید به کیانوش رحمتی داد که به عنوان هافبک دفاعی، نمایش بی نقصی داشت.

  اتفاق ویژه: در بازی های گذشته بعضی از تعویض های پرویز مظلومی با انتقاد مواجه می شد اما این بار، دو بازیکن تعویضی استقلال، نقش موثری در این گل داشتند.

  اوج هیجان در نیمه اول جایی بود که اسماعیل شریفات از تنها منفذ خط دفاعی الریان به راحتی عبور کرد وبا ورود به محوطه جریمه توسط مدافع خشن الریان سرنگون شد که داور بلند قامت استرالیایی با نشان دادن کارت زرد به شریفات حرکت وی را نوعی تمارض در 18 قدم نشان داد و یک بخت مهم گل را از شاگردان مظلومی گرفت

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.