• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » مقررات جدید برای ‌مهریه‌های بالای ۱۱۰سکه
  کد خبر : 483385

  مقررات جدید برای ‌مهریه‌های بالای ۱۱۰سکه

  مقررات جدید برای ‌مهریه‌های بالای ۱۱۰سکه Reviewed by Aryan♥ on Mar 6Rating:   نمایندگان مجلس مقررات جدیدی برای مهریه‌های بالای 110 سکه تعیین کردند. به گزارش فارس، نیره اخوان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در جریان بررسی لایحه حمایت از خانواده پیشنهادی را در مورد مهریه مطرح کرد که بر اساس…

  مقررات جدید برای ‌مهریه‌های بالای ۱۱۰سکه Reviewed by Aryan♥ on Mar 6Rating:

   

  نمایندگان مجلس مقررات جدیدی برای مهریه‌های بالای 110 سکه تعیین کردند.

  به گزارش فارس، نیره اخوان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در جریان بررسی لایحه حمایت از خانواده پیشنهادی را در مورد مهریه مطرح کرد که بر اساس آن مهریه تا سقف ۱۱۰ سکه بهار آزادی طرح جدید مشمول ماده ۲ قانون محکومیت‌های مالی می‌شود و چنانچه مهریه بالاتر از آن باشد، شرط تمکن زوج موردنظر خواهد بود.
  اخوان در پیشنهاد خود گفت:‌ خیلی‌ها به خاطر مهریه‌های سنگین و عدم توانایی پرداخت آن در زندان هستند.
  وی با بیان اینکه باید مهریه متعارف باشد، افزود: از آنجایی که مهریه باید با توافق طرفین باشد، نمی‌توانیم برای آن حد بگذاریم و از آنجایی که این بحث ۳ سال است که از سوی ما دنبال می‌شود، پیشنهادی را در این رابطه ارائه دادیم تا برای مهریه سقف گذاشته شود.
  نماینده اصفهان ادامه داد:‌ دولت باید در این رابطه اقدامات لازم را به عمل آورد و البته اینکه می‌گویند مهریه را کی داده و کی گرفته درست نیست، چراکه هم می‌دهند و هم می‌گیرند.
  اخوان اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنیم که هرگاه مهریه تا سقف ۱۱۰ سکه بهار آزادی طرح جدید باشد، وصول آن مشمول ماده ۲ قانون محکومیت‌های مالی شود و چنانچه بالاتر از آن شود، شرط تمکن زوج موردنظر خواهد بود.
  اخوان ضمن تاکید بر فرهنگسازی برای تعیین مهریه افزود: ارقام نجومی در مورد مهریه مشکلاتی را ایجاد کرده که باید به آن توجه کنیم.
  به گزارش فارس بر اساس ماده ۲ قانون محکومیت‌‌های مالی کسانی که برای پرداخت ۱۱۰ سکه اقدام نکنند، راهی زندان می‌شوند؛ بر این اساس و با توجه به پیشنهاد اخوان افرادی که مهریه آنها تا سقف ۱۱۰ سکه تعیین شود، در صورت عدم توانایی پرداخت به زندان می‌روند ولی افرادی که مهریه آنها بالای ۱۱۰ سکه باشد، با توجه به تمکن مالی در خصوص آنها تصمیم‌گیری می‌شود.
  بعد از پیشنهاد اخوان حیدری طی سخنانی با این پیشنهاد مخالفت و بعد از آن هم اقبال محمدی بعنوان موافق صحبت کرد. همچنین نماینده دولت و نماینده کمیسیون نیز با پیشنهاد اخوان موافقت کردند.
  در نهایت وکلای ملت با ۱۱۰ رای موافق، ۳۰ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۶)  • شیوا

   دوستان فراموش نکنید در جامعه ی ما مرد حق انتخاب از بین صدها دختر و با تحقیقات گسترده را دارد در حالی که یک دختر باید همسر خود را از بین تعداد معدود خواستگاران انتخاب کند به همین علت باید چشم خود را به روی خیلی از عیب های همسر یا خانواده ی او ببندد و امیدوار باشد که او در آینده اصلاح شود از این گذشته یک دختر تمام سرنوشتش در گرو ازدواج اول است و در صورت شکست در آن شانس خوب برای ازدواج برای آ« ها خیلی کم می شود بنابر این باید ضمانتی برای زندگی داشته باشند که اگر روزی دل همسرشان را زدند به سادگی کنار گذاشته شوند و یا با سرمایه مهریه شان حداقل در سن بالا نیاز مالیشان رابرطرف کنند چون حق طلاق با مرد است چون مرد هرزمان که دلش خواست می تواند زنی را که جوانیش را در خانه ی او گذاشته به خانه ی پدرش بفرستد از طرفی اگر مردی انحراف اخلاقی نداشته باشد و زنش از او راضی باشد بعید است که زنش مهریه اش را به اجرا بگذارد و اغلب این مشکل زمانیی پیش می آید که قلب زن از دست همسرش شکسته باشد البته من خودم به عنوان یک زن با یک مهریه ی منطقی موافقم که به راحتی از طرف مرد پرداخت نشود و ضمانتی برای زندگی او باشد اما مهریه های خیلی بالا که اصلا قابل پرداخت نیستند منطقی نیست

  • افشین

   متاسفانه بیشتر ازدواجهای نسل حاضر به یک معامله و دلالی تبدیل شده ازدواج و عشقی که معیارش سکه و شیربها و مراسم آنچنانی هست
   سختگیریهای خانوادها و شرایط و جو حاکم بر مردم عشق و دوستی و محبت رو از بین برده هیچ کجای دنیا غیر کشور بسیااااااااار خوبمون ایران چیزی به عنوان مهریه وجود نداره و سنت غلت و اشتباه موجود در جامعه و قبولش متاسفانه زندگی خیلی از زوجها رو به ورطه نابودی کشونده و همچنان می کشونه

  • لیلا

   بایدی درکارنیست آقای محترم . مهریه حق طبیعی هرخانمی هست . شما اگه در قبول مهریه مشکلی دارین ! مجبور نیستی ازدواج کنی .

   • مذکر

    لیلا خانم فکر نمی کنی یک حق طبیعی باید یک قانون طبیعی داشته باشه. دین رو هم که بوسیدیم گذاشتیم کنار. فراموش نکن که با این کارها خودمون رو از همه چیز محروم می کنیم . اصلا چه انتظاراتی از ازدواج داریم که این همه مشکل با دست خودمون درست میکنیم. بد نیست بدونی که مهریه سنگین خودش عامل طلاقه.

  • میرزایی

   من یک زن هستم اما در سن بالا این دوره واقعا مهریه را میدهند و میگیرند اما بعضی از همجنسان ما هم فقط برای این مهریه بالا تعیین می کنند که تا بهشان گفت بالای چشمت ابروست برود و مهریه اش را به اجرا بگذارد کاش چه آقایان چه خانمها به زور بازو یا تعدد زوجات ومهریه خود متکی نباشند و همدیگر را به این وسایل نچزانند طرف دیگر با مهریه دیگری را بکوبد به این طریق انسانیت و اخلاقیات دیگه داره از بین میره
   برای این کار نرخ سکه را هم باید دولتی حساب کنند و دولت هم نگذارد سکه این حد گران شود چون اگرازدواجی به طلاق منجرشود یک جوان چندسالی گوشه زندان میرود و بعد دیگر جوانی اش تبه شده و آینده ای در پیش ندارد ضن اینکه موجب کدورت میشود و ممکن است بعدها به طرفش ضربه بزند پس بهتر است مهریه در حدی باشد که طرفین طبق شرع و قانون توان پرداختش را داشته باشند ضمن اینکه این چشم و همچشمی ها را هم باید در مورد مهریه و جهاز و چشن های آنچنانی کم کرد آنهم در این دوره زمانه که زندگی سخت شده پس کاری کنیم که جوانها زودتر و راحتتر بروند سرزندگیشان تا این همه فساد و اعتیاد نباشد و مهریه در حد وسع دامادتعیین شود و دادن فقط50 اجباری شود و بقیه به اقساط در مجموع منظورم این است که یکی نره اون بالا بالا ها یکی از زندگی ساقط شود

  • davod

   آقای اخوان فکر میکنی مشکلی حل کردی!!!!!!!!
   واقعا برای نمایندگان متأسفم که نمیتونن قانونی برای تعیین مهریه اجرا بکنن!!!!
   مجلس باید مهریه 110سکه به بالا مخالفت بکند!!
   باید در تیران فرهنگ سازی بکنید که نباید مهریه ای بالاتر از 110 سکه باشد.در غیر اینصورت درصورت طلاق،زن حق دریافت مهریه را ندارد!!!!
   آقایان نماینده: اول برین به زندانها سر بزنید ببینید چند درصد مردها به خاطر مهریه افتادن زندان!!!! بعد حرفی از مهریه بزنید!!!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.