• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » زیباکلام: عدم حضور احمدی نژاد در مجمع یکی از نکات تاسف بار بود
  کد خبر : 479666

  زیباکلام: عدم حضور احمدی نژاد در مجمع یکی از نکات تاسف بار بود

  زیباکلام: عدم حضور احمدی نژاد در مجمع یکی از نکات تاسف بار بودReviewed by Aryan on Mar 4Rating: صادق زیبا کلام گفت: قطعا آقای هاشمی نقش موثری در سوق دادن مجمع تشخیص مصلحت نظام به یک نهاد کلان نگر داشت و این نهاد با کمک کار‌شناسان و متخصصین در تصمیم گیری‌های کلان تاثیر ویژه گذاشت. …

  زیباکلام: عدم حضور احمدی نژاد در مجمع یکی از نکات تاسف بار بودReviewed by Aryan on Mar 4Rating:

  صادق زیبا کلام گفت: قطعا آقای هاشمی نقش موثری در سوق دادن مجمع تشخیص مصلحت نظام به یک نهاد کلان نگر داشت و این نهاد با کمک کار‌شناسان و متخصصین در تصمیم گیری‌های کلان تاثیر ویژه گذاشت. 

  این استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، تصریح کرد : شاهد بودیم که رهبری برخی موارد و سیاستهای کلی را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌دادند و مجمع نیز نتیجه بررسی را به رهبری اعلام می‌کردند. 

  وی ادامه داد: آقای هاشمی سعی کردند یک دید کلان و یک نگرش عمیق را در مجمع حاکم کنند و نتیجه آن سند چشم انداز بیست ساله نظام شد که مورد تایید رهبری هم بوده است و شاهد بودیم که چقدر رهبری بر اجرای این سند تاکید داشتند. 

  وی گفت: من تدوین این سند را از موفقیتهای ارزشمند مجمع تشخیص مصلحت و آقای هاشمی می‌دانم که چنین جایگاهی را برای مجمع به وجود آوردند. 

  زیبا کلام اظهار داشت: اسباب تاسف خواهد بود که هاشمی دیگر در راس مجمع تشخیص مصلحت نظام نباشد و کار مجمع به روزمرگی بیافتد و این نگرانی وجود دارد، که این نهاد به جای کلان محوری و نگاه عمیق به مسائل، شبیه شورای انقلاب فرهنگی بشود که به جای بررسی مسائل کلان علمی وارد مسائل اجرایی صرف شود. 

  وی افزود: اگر آقای هاشمی روزی در مجمع نباشد این نگاه بلند مدت و کلان محور که آقای هاشمی توانستند از سال ۷۶ به بعد در مجمع ایجاد کنند، ممکن است جای خود را به مجمعی بدهد که یک نقش تشریفاتی صرف داشته باشد. 

  وی گفت: عدم حضور احمدی‌نژاد در جلسات مجمع تشخیص مصلحت یکی از نکات تاسف بار چه در دولت نهم و چه در دولت فعلی بود و متاسفانه ایشان یک نگاه تحقیرآمیز و بدبینانه به مجمع داشت و عملا حاضر نشد با مجمع همکاری داشته باشد. 

  وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که در مجمع حضور داشتند جدای از تخصص و تجربیاتی که دارند، افراد معقول و واقع نگری هستند و نوعا سال‌ها در امور اجرایی کشور دخیل بودند. در صنعت، در کشاورزی و در دیپلماسی و چنین نهادی می‌توانست عصای دست دولت باشد و به آقای احمدی‌نژاد کمک کند. 

  وی در پایان گفت: دولت می‌توانست در بحث هدفمندی یارانه‌ها، انرژی، آینده دانشگاه‌ها و بحث سیاست خارجی، از دانش و توانمندی‌های مجمع بهره گیرد، اما به دلیل برخورد سیاسی و نگاه تحقیر آمیز و نگاهی پر از بغض و کینه و کوچک کردن مجمع توسط رییس دولت این فرصت از بین رفت و بدون تردید این نگاه به زیان کشور تمام شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.