• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » خانه داری » نکاتی برای ضد عفونی کردن حمام
  کد خبر : 477967

  نکاتی برای ضد عفونی کردن حمام

  نکاتی برای ضد عفونی کردن حمامReviewed by Farnaz on Mar 4Rating: حمام یکی از مرطوب ترین نقاط خانه است و وجود رطوبت، شرایط را برای رشد میکروب ها و قارچ ها و کپک ها فراهم می کند. بر اساس نتایج بررسی محققان بهداشت دانشگاه آریزونا، چاه، وان حمام و کف توالت و دوش حمام همگی…

  نکاتی برای ضد عفونی کردن حمامReviewed by Farnaz on Mar 4Rating:

  حمام یکی از مرطوب ترین نقاط خانه است و وجود رطوبت، شرایط را برای رشد میکروب ها و قارچ ها و کپک ها فراهم می کند. بر اساس نتایج بررسی محققان بهداشت دانشگاه آریزونا، چاه، وان حمام و کف توالت و دوش حمام همگی محل تجمع باکتری اند و می توانند باعث ایجاد بیماری ها ی عفونی و اسهال در ساکنان خانه شوند. به علاوه، طبق یافته های محققان، حتی ویروس سرماخودگی هم در این مناطق دیده شده است. خلاصه اینکه لازم است حمام به طور مرتب شسته و ضدعفونی شود.

  6 نکته برای ضدعفونی کردن حمام:

   ۱) هفته ای یک بار تمام سطوح، شیرها و دستگیره در را با مواد شوینده و آب گرم بشویید و هر دو هفته یک بار کابینت ها و قفسه های داخل حمام و دست شویی را با آب گرم و محلول ضدعفونی کننده بشویید.

   ۲) بعد از هر بار استحمام، لیف ها را بشویید و جایی که هوا جریان دارد آویزان کنید تا کاملا خشک شوند. برای پیشگیری از بیماری های قارچی بهتر است هر ماه لیف ها را تعویض کنید.

   ۳) بعد از هر بار استحمام، پرده حمام را بشویید و هر شش ماه، قبل از این که پر از قارچ و انگل شود آن را تعویض کنید.

   ۴) حمام باید سیستم تهویه مناسب داشته باشد. برای بیرون رفتن رطوبت، هنگام و پس از استحمام پنجره حمام را باز کرده و سیستم تهویه را روشن کنید.

   ۵) هنگام تمیز کردن وان حمام به جای آنکه بیرون وان ایستاده و دستان تان را برای تمیز کردن به داخل وان دراز کنید، بهتر است داخل وان رفته و در حالت نشسته کف آن را تمیز کنید. توجه داشته باشید که هنگام کار به تناوب با هر دو دست خود کار کنید و برای آنکه لیز نخورید همیشه از یک دست خود برای حفظ تعادل استفاده کنید. همان طور که سطح داخل وان را تمیز می کنید، روی زانوهایتان حرکت کرده و به محلی که تمیز می کنید نزدیک شوید.

   ۶) در تمیز کردن کف حمام به جای آنکه با زانوهای صاف و کمر خمیده کار کنید، با کمر صاف و زانوهای خمیده کار کنید. این قانونی کلی است که برای تمیز کردن همه جای خانه باید آن را رعایت کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • بابک

   با سلام، به تازگی متوجه وجود کرمهای کوچک به اندازه حدود 3 تا 4 سانتیمتر به رنگ قهوه ای تیره و با ضخامت در حد نیم تا یک میلیمتر، که از درزهای کف حمام خارج میشوند، شده ام، با وجود جستجوی زیاد در اینترنت هم نتیجه ای جهت از بین بردن آنها دستگیرم نشده، خواهشمندم در صورت وجود اطلاعاتی در این زمینه مرا راهنمایی فرمایید.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.