• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » اولین آتش نشانی تهران کجا بود؟
  کد خبر : 477329

  اولین آتش نشانی تهران کجا بود؟

  اولین آتش نشانی تهران کجا بود؟Reviewed by Aryan on Mar 3Rating: شالوده اداره آتش نشانی در بین سالهای 1304 و 1305و در زمان تصدی بوذرجمهری در شهرداری تهران ریخته شد. به گزارش خبرآنلاین،یک نفر آلمانی به نام “هانری فردریش دوئل” به ریاست فنی و یکی از افسران روس سفید به نام “کلنل وربا” به ریاست…

  اولین آتش نشانی تهران کجا بود؟Reviewed by Aryan on Mar 3Rating:

  شالوده اداره آتش نشانی در بین سالهای 1304 و 1305و در زمان تصدی بوذرجمهری در شهرداری تهران ریخته شد.

  به گزارش خبرآنلاین،یک نفر آلمانی به نام “هانری فردریش دوئل” به ریاست فنی و یکی از افسران روس سفید به نام “کلنل وربا” به ریاست نظامی آتش نشانی تعیین شدند و سپس این موسسه تحت نظر روسای ایرانی که غالبا از افسران بودند قرار گرفت.

  در آذر 1307، پنج دستگاه اطفا حریق و یک دستگاه آبپاش بزرگ و 4 دستگاه آبپاش کوچک به وسیله بلدیه از آلمان خریداری شد و برای ساختمان محل و تامین بودجه اطفائیه پیشنهادی تهیه و تقدیم گردید. به علاوه یک فروند کشتی اطفائیه به وسیله دولت از آلمان خریداری شد که برای خاموش کردن حریق کشتی‌ها در دریای خزر و مرکز آن در بندرانزلی بود.

  اداره اطفائیه ابتدا در سه راه امین حضور در گاراژ حسینی تشکیل گردید و در سال 1311 به محل چهارراه حسن آباد که گورستانی بود و من جمله قبر کلهر خوشنویس معروف قرن اخیر ایران درآنجا بود، منتقل شد.

  در اواخر 1333 با موافقت شهرداری قرار شد که شهر تهران دارای یک مرکز و 3 شعبه آتش نشانی باشد و یک شعبه نیز در شمیران تاسیس شود. محل شعبه‌های مزبور در شهر به این ترتیب معین شد: یک شعبه در انتهای خیابان شهباز، یک شعبه در خیابان شوش و یک شعبه در انتهای خیابان بهار.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.