• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » اسلحه‌ای ایجاد پارازیت روی صداها+عکس
  کد خبر : 477283

  اسلحه‌ای ایجاد پارازیت روی صداها+عکس

  اسلحه‌ای ایجاد پارازیت روی صداها+عکسReviewed by Aryan on Mar 3Rating: این دستگاه استفاده های پزشکی هم دارد و از آن می توان برای کمک به افرادی که در تکلم مشکل دارند هم استفاده کرد. به گزارش فارس، محققان ژاپنی موفق به ساخت اسلحه صوتی جالبی شده اند که با ارسال پارازیت بر روی صدای افراد…

  اسلحه‌ای ایجاد پارازیت روی صداها+عکسReviewed by Aryan on Mar 3Rating:
  این دستگاه استفاده های پزشکی هم دارد و از آن می توان برای کمک به افرادی که در تکلم مشکل دارند هم استفاده کرد.
  به گزارش فارس، محققان ژاپنی موفق به ساخت اسلحه صوتی جالبی شده اند که با ارسال پارازیت بر روی صدای افراد باعث قطع آن و نشنیدن صدای سخنران توسط اطرافیان می شود.

  این اسلحه صوتی منحصر به فرد که پارازیت انداز بر روی گفتار یا SpeechJammer نام گرفته، می تواند بر روی هر صدایی پارازیت بیندازد و صدای آنان را غیرقابل شنیدن کند. از این طریق می توان بر روی بخش یا بخش هایی از صدای افرادی که در حال صحبت هستند هم پارازیت انداخت تا اطرافیان صدای آنها را نشنوند.

   
  و Koji Tsukada  دو دانشمند ژاپنی که این اسلحه جالب را طراحی کرده اند می گویند این دستگاه مجهز به یک میکروفون و یک بلندگوی حساس به جهت و همین طور یک مادربرد، حسگر فاصله یاب و چند کد خاص برای تشخیص فردی است که باید بر روی صدای او پارازیت انداخته شود.

  اسلحه مذکور بعد از مشخص شدن فردی که باید صدایش قطع شود ظرف مدت حداکثر 200 میلی ثانیه شنیدن صدای او را غیرممکن می کند. این دستگاه استفاده های پزشکی هم دارد و از آن می توان برای کمک به افرادی که در تکلم مشکل دارند هم استفاده کرد.

  در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این دستگاه ساخته شده و فعلا برنامه ای برای تولید انبوه آن وجود ندارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.