• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » در صورت حمله نظامی به ایران قیمت جهانی نفت به بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد رسید.
  کد خبر : 475090

  در صورت حمله نظامی به ایران قیمت جهانی نفت به بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد رسید.

  در صورت حمله نظامی به ایران قیمت جهانی نفت به بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد رسید. Reviewed by Farnaz on Mar 3Rating: یک کارشناس ارشد اقتصادی با بیان اینکه افزایش تولید عربستان قادر به جبران نیاز بازار جهانی در صورت تحریم نفتی ایران نیست، تاکید کرد: در صورت حمله نظامی به ایران قیمت…

  در صورت حمله نظامی به ایران قیمت جهانی نفت به بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد رسید. Reviewed by Farnaz on Mar 3Rating:

  یک کارشناس ارشد اقتصادی با بیان اینکه افزایش تولید عربستان قادر به جبران نیاز بازار جهانی در صورت تحریم نفتی ایران نیست، تاکید کرد: در صورت حمله نظامی به ایران قیمت جهانی نفت به بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد رسید.

   خانم آمریتا سن کارشناس ارشد موسسه تحقیقاتی بارکلی کاپیتال در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان دی تی وی تصریح کرد:اگر رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند، قیمت جهانی نفت به بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید و این مساله تاثیر منفی شدیدی بر رشد اقتصادی جهان به خصوص اقتصاد منطقه یورو خواهد داشت.

  بر اساس این گزارش وی افزود: افزایش قیمت نفت طی هفته های اخیر هنوز استفاده آمریکا از ذخایر راهبردی و استراتژیک انرژی خود را توجیه نمی کند و در شرایط کنونی دلیلی برای استفاده واشنگتن از این ذخایر وجود ندارد.

  وی در ادامه در خصوص علل واقعی افزایش قیمت نفت طی هفته های اخیر گفت:بی شک نیروهای عرضه و تقاضا مهمترین و بیشترین نقش را در این مساله بازی می کنند اگر به سوریه سودان و یمن نگاه کنیم می بینیم که یک میلیون بشکه از عرضه جهانی نفت طی هفته های اخیر کاهش یافته است. این یک عامل مهم در افزایش قیمت نفت است .

  خانم سن افزود: این در حالی است که تقاضای نفت از سوی کشورهای آسیایی در مقایسه با کشورهای غربی و آمریکا به شدت رو به افزایش است . در صورت تشدید تنش بین ایران و غرب و اعمال تحریم نفتی از سوی اروپا نیز چالشهای بازار نفت بیش از پیش افزایش خواهد یافت .

  وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان بین المللی انرژی می تواند کاهش صادرات نفت ایران به اروپا را جبران کند؟گفت شاید اروپا بتواند به تنهایی این مساله را کنترل و مدیریت کند ولی در خصوص ژاپن چین و کره جنوبی و هند چه باید گفت؟ چین در سه ماه نخست ۲۰۱۲ میلادی واردات نفت از ایران را به نصف کاهش داده است ژاپن نیز طی ماه ژانویه واردات نفت از ایران را ۱۱ درصد کاهش داده است، کره جنوبی نیز ۲۵ درصد از واردات نفت ایران کاسته است هند نیز گرچه واردات نفت از ایران را کاهش نداده ولی برای بازپرداخت بدهی های نفتی با مشکلات زیادی روبرو است.

  این کارشناس ارشد ادامه داد:باید به این مساله توجه داشت که کمبود نفت ایران در بازارهای جهانی از کجا تامین خواهد شد . ایران در این شرایط نفت تولیدی خود را در نفتکشها ذخیره خواهد کرد ولی کمبود نفت ایران از عربستان باید جبران شود و این مساله و مشکل بزرگی است . ظرفیت مازاد تولید نفت در عربستان هم اکنون ۱.۶ تا ۱.۷ میلیون بشکه در روز است که این رقم بسیار کمتر از صادرات روزانه ۲.۳ میلیون بشکه ای نفت ایران است، در بازار نفت زمانی که ظرفیت مازاد تولید نفت کاهش یابد به طور طبیعی قیمتها افزایش پیدا می کند.

   وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من هنوز شرایط لازم برای استفاده کشورهای صنعتی از ذخایر راهبردی انرژی فراهم نشده است،تنها در صورتی که تنگه هرمز از سوی ایران مسدود شود یا ایران مورد حمله واقع شود کشورهای صنعتی برای استفاده از این ذخایر اقدام خواهند کرد .

  وی در ادامه گفت:به نظر من مسدود کردن تنگه هرمز به نفع ایران نیز نخواهد بود حدود ۹۰ درصد نفت کشورهای خلیج فارس از طریق این تنگه به بازارهای جهانی صادر می شود . مسدود کردن تنگه هرمز تاثیری بر تولید جهانی نفت ندارد این یک مساله و مشکل در زمینه ترانزیت نفت است. اگر تنگه هرمز مسدود شود شاید بتوان بخشی از نفت صادراتی کشورهای منطقه را از طریق خط لوله به بازارهای بین المللی منتقل کرد .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.