• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مجلس » آيت‌الله جنتي: آراي خريد و فروش شده را باطل مي‌كنيم
  کد خبر : 473702

  آيت‌الله جنتي: آراي خريد و فروش شده را باطل مي‌كنيم

  آيت‌الله جنتي: آراي خريد و فروش شده را باطل مي‌كنيم Reviewed by Aryan on Mar 2Rating: دبير شوراي نگهبان با قدرداني از تلاش شبانه‌روزي همكارانش در اين شورا گفت: كار به شدت سنگين بود اما دوستان مي‌گويند كه اين دوره نسبت به دوره‌هاي گذشته بهتر بوده است. پرونده‌ نامزد‌ها به طور كاملي بررسي شد، بخشي…

  آيت‌الله جنتي: آراي خريد و فروش شده را باطل مي‌كنيم Reviewed by Aryan on Mar 2Rating:

  دبير شوراي نگهبان با قدرداني از تلاش شبانه‌روزي همكارانش در اين شورا گفت: كار به شدت سنگين بود اما دوستان مي‌گويند كه اين دوره نسبت به دوره‌هاي گذشته بهتر بوده است. پرونده‌ نامزد‌ها به طور كاملي بررسي شد، بخشي از آنها در جلسه عمومي شوراي نگهبان مطرح شد و بخش ديگر نيز در كارگروه‌هاي تشكيل‌شده مورد رسيدگي قرار گرفت زيرا ممكن نبود همه پرونده‌هاي شركت‌كنندگان را در شورا بررسي كنيم.

  آيت‌الله احمد جنتي پس از بازديد از هيات مركزي نظارت بر نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران با بيان اينكه آراي مردم در انتخابات چشمان دشمن را كور مي‌كند، تصريح كرد: مردم بدانند كه دشمن طناب مي‌جود و نمي‌تواند كاري كند. مردم بدانند كه با حضور خود قلب دشمن را متلاشي و قلب دوستان را شاد مي‌كنند. نه تنها مردم ايران بلكه چشم مردم جهان به اين كشور و انتخابات دوخته شده است.

  وي با اشاره به برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي ادامه داد: ‌آنها مي‌گفتند در خانه‌ها بمانيد و مغازه‌هاي خود را تعطيل كنيد. به نظرم اين افراد از تيمارستان فرار كرده‌ بودند زيرا انسان عاقل اين‌گونه سخن نمي‌گويد. در طول 32 سال گذشته مردم همواره در پاي صندوق‌هاي راي حاضر شده و رسانه‌ها نيز آن را منعكس كرده‌اند اما افرادي در آنجا نشسته و از آمريكا و اروپا پول و دستور مي‌گيرند كه به مردم بگويند در خانه‌هاي خود بمانيد.

  دبير شوراي نگهبان افزود: اين افراد بايد خجالت بكشند و اگر شرم و حيا دارند بايد بر پيشاني‌شان عرق شرم بنشيند زيرا مشاهده مي‌كنند كه مردم حضوري پرشور در انتخابات دارند. مردم ما الگوي كشورهاي اسلامي از جمله مصر، ليبي و كشورهايي هستند كه در آنها بيداري اسلامي رخ داده است. مردم ما براي آنها سرمشق مي‌نويسند.

  جنتي در توضيح چرايي احساس مسئوليت مردم براي حضور در انتخابات، اظهار كرد: اين امر دلايل مختلفي دارد كه يكي از آنها بصيرت است. مردم ضمن آگاهي از اهداف و اقدامات دشمن، به وظايف خود عمل مي‌كنند. مردم ما يك لشكر آماده در صحنه انقلاب است و همواره احساس وظيفه مي‌كنند و نيازي نيست كه كسي به آنان بگويد بياييد؛ البته منتظر فراخوان هستند تا جمع شوند.

  وي ابراز اميدواري كرد كه روزي بيايد كه آمريكا به ذلت بيشتري گرفتار شود و بيايند به ما التماس كنند و ما نپذيريم.

  دبير شوراي نگهبان در خصوص وظايف نمايندگان آينده نيز خاطرنشان كرد: آنان اگر به همان قسمي كه مي‌خورند عمل كنند بس است. يعني به اسلام، قانون اساسي و ملت وفادار باشند، خلاف وظايف نمايندگي عمل نكنند، توقع بي‌جا نداشته باشند و با دولت هماهنگ باشند.

  جنتي يادآور شد: قوه مجريه و قوه مقننه بايد هماهنگ و زير لواي رهبري باشند. ابدا نبايد ميان آنها جدايي باشد و اگر اختلافي نيز بود، مرجع رفع اختلاف رهبري است كه اخيرا نيز ايشان شورايي براي حل اختلاف تشكيل داده‌اند. بايد سعي بر اين باشد كه هيچ‌وقت نه تنها در كار دولت كارشكني نكنند بلكه بايد ضمن همكاري به آن كمك كنند، لوايح دولت را به خوبي بررسي و مشكلات دولت را درك كنند و پس از شنيدن نظرات دولت تصميم بگيرند.

  وي گفت: آنان بايد به گونه‌اي كار كنند كه اگر براي بار ديگر در انتخابات ثبت نام كردند مردم با جان و دل و رضايت نسبت به عملكرد آنان راي دهند، نه به واسطه تبليغات و پول. شنيده‌ام كه برخي جاها پول خرج مي‌كنند كه اين از اشتباهات است. اين، خريدن راي است و ما بر آن نظارت مي‌كنيم. اگر ببينيم در جايي خريد صورت گرفته، آرا را باطل مي‌كنيم. سفارش مي‌كنم از دادن پول و جنس به مردم در ساعات پاياني كه معنا‌دار است، اجتناب كنند و بگذارند مردم به هر كس كه رضايت دارند، راي دهند.

  دبير شوراي نگهبان در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه توصيه شما به برخي گروه‌هاي مختلف اصولگرايي كه در عرصه رقابت يكديگر را تخريب كرده‌اند، چيست؟ يادآور شد:‌ افرادي كه به مجلس راه يافتند، ديگر نبايد اعمال حب و بغض كنند. نبايد به دوستان خود بها دهند و با رقباي خود دشمني كنند. مردم سلايق مختلفي دارند و نبايد پس از انتخابات پست‌ها را ميان خودشان تقسيم و رقبا را محروم كنند.

  جنتي در پاسخ به اين سوال كه اگر برخي از داوطلبان تعدادي از مردم را براي راي دادن به حوزه‌هاي مورد نظرشان بياورند با آنان چه برخوردي مي‌شود؟ خاطرنشان كرد: ما آراي خريد و فروش شده را باطل مي‌كنيم.

  وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه مستندات مردم در گزارش‌هايشان به شما چه چيزي بايد باشد؟ گفت: با عكس و فيلم و شهادت گرفتن از افراد دليل بياورند كه راي، خريداري شده است. ما نيز رسيدگي و آراي خريداري شده را باطل مي‌كنيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.